ХАЛИТ ЕРГЕНЧ И БЕРГЮЗАР КОРЕЛ В "ТИ СИ МОЯТА РОДИНА" /Vatanim sensin/

  • 88 347
  • 727
# 180
Цитат
varna_2
Re: ХАЛИТ ЕРГЕНЧ И БЕРГЮЗАР КОРЕЛ В "ТИ СИ МОЯТА РОДИНА" /Vatanim sensin/
♥0 нд, 25 юни 2017, 13:41 #178
Цитирай


Eдна руска фенка е написала

"Тъй като Халит не иска да пуска никакви снимки в ИГ, аз ще поема тази отговорност върху плещите си. Напомням, че по данни на разузнаването, в момента се намира в Лондон."  Laughing Laughing
rotfImbo rotfImbo rotfImbo
Тя да не чете нашата тема? Joy

Да ви пусна нещо за разхлаждане.  Joy
Виж целия пост
# 181


Винаги чудесни!💕🍀😘💕
Виж целия пост
# 182
Привет!
Да им е честит празникът на нашето семейство и сладък животът като тези сиропирани сладкиши, на които са истински майстори.

Едно десертче, приготвено от сръчните ръце на Хюля миналата година за байрама и бонбонки  Heart Eyes...



Е, хубаво, ама  разузнаването да пусне доказателство! Joy Joy Joy Joy

От мен две усмивки  Grinning  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes




Виж целия пост
# 183

Онур и той честити Байрама. С чувство за хумор.  Joy

Явно си е шегаджия, както казват всички от екипа.


Виж целия пост
# 184
Определено има чувство за хумор и докато преглеждам старите епизоди, без накъсването он-лайн от реклами и следене на действието по друг начин, обръщам внимание на други детайли, той играе с другите, но и със самия себе си. Прави си някакви допълнителни физиономии, дори и репликите му да са свършили, а на няколко места го засичам да се смее с ъгълчетата на очите и устните си в сцени с Халит и възрастния актьор, който беше в ролята на Христо.

Една сладурка  Heart Eyes Heart Eyes

Виж целия пост
# 185



Онур вдъхна живот на героя си. Ако кажем, че сценаристите са нарисували образа му, той успя да нанесе допълнителни щрихи върху него. Затова го харесват зрителите, въпреки че е отрицателен герой.

Нещо, което не му се получи на Окан, примерно. Хамилтън ми е един от най-досадните герои.

Да не го говорим пък за Люсито, но хайде, да речем, тя и по сценарий си е съвсем маргинален образ и това не й даваше  възможност да покаже кой знае какво.
Виж целия пост
# 186
Смятам, че Тефик ще остане и през втория сезон поне още няколко серии. По принцип така е заложено в сценария - двамата приятели - преплитането на съдбите им, предателството - във всичките му аспекти - към самия себе си, към ближния, към родината, към любимата жена....два противоположни образа. На фона на другия, качествата на героя изпъкват още по-силно, съответно положителните при Джевдет и негативните при Тефик.
Джевдет знае всичко за Тефик, Азизе също, оттук-нататък трябва да има нещо много специално, за да върнат Тефо трайно в сериала...Дано не е изсмукано от пръстите. За мен е логичен този негов край, сам си сложи главата в торбата - "чантата" с бомбата. Казали са го, който зло мисли....

Колкото до Хамилтън, мисля, че самата роля на Окан беше на студен, безскрупулен тип и според мен се справи добре. Не е толкова колоритен като Онур, но пък и героят му мислеше само за поредната смърт и машинация как да се случи. То няма цвят, няма живот, няма страст, само фикс идея за отмъщение по най-злокобния начин.

Джевдетим... Grinning Тука ми идваше да му оскубя брадата, ама вазифето беше виновно  Joy Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 187
Скрит текст:
http://www.segabg.com/article.php?id=860372
"Председателят на Консултативния съвет по образованието Алпаслан Дурмуш подчерта, че изучаването на Ататюрк и кемализма е силно ограничено, а еволюционната теория на Дарвин окончателно отпада от часовете по биология, тъй като е необходимо учебният процес да бъде опростен, а и те не отговарят на ценностите на обществото, и се налага да бъдат елиминирани." Sad Sad
Да им честитя и аз Байрама на сладурите от ВС, но ... като чета работи като горните, нищо хубаво не ги чака.
Виж целия пост
# 188
Скрит текст:
http://www.segabg.com/article.php?id=860372
"Председателят на Консултативния съвет по образованието Алпаслан Дурмуш подчерта, че изучаването на Ататюрк и кемализма е силно ограничено, а еволюционната теория на Дарвин окончателно отпада от часовете по биология, тъй като е необходимо учебният процес да бъде опростен, а и те не отговарят на ценностите на обществото, и се налага да бъдат елиминирани." Sad Sad
Да им честитя и аз Байрама на сладурите от ВС, но ... като чета работи като горните, нищо хубаво не ги чака.


Майдрийм беше сложила една статия, посветена на нашия сериал вчера.

Тя беше свързана точно с това.

Тезата на автора беше,  че сега, когато управляващата партия се опитва по всякакъв начин да отдалечи хората от Кемал Ататюрк и да обезличи делото му, сериали като "Ти си моята родина" са много ценни, за да поддържат паметта на народа жива.

Но пилците се броят наесен. Ще видим какво ще стане дотогава.  Мисля, че всеки от екипа от самото начало е наясно, че ще работят, докато им позволят.

В първи сезон имаше много хубави послания, адресирани към днешния ден. Който разбрал, разбрал. Дано им позволят спокойно да работят и през новия сезон.
Виж целия пост
# 189
Скрит текст:
http://www.segabg.com/article.php?id=860372
"Председателят на Консултативния съвет по образованието Алпаслан Дурмуш подчерта, че изучаването на Ататюрк и кемализма е силно ограничено, а еволюционната теория на Дарвин окончателно отпада от часовете по биология, тъй като е необходимо учебният процес да бъде опростен, а и те не отговарят на ценностите на обществото, и се налага да бъдат елиминирани." Sad Sad
Да им честитя и аз Байрама на сладурите от ВС, но ... като чета работи като горните, нищо хубаво не ги чака.

Каквото такова...
Кой на каквото си е постлал, на такова ще си легне.

Скрит текст:
http://www.segabg.com/article.php?id=860372
"Председателят на Консултативния съвет по образованието Алпаслан Дурмуш подчерта, че изучаването на Ататюрк и кемализма е силно ограничено, а еволюционната теория на Дарвин окончателно отпада от часовете по биология, тъй като е необходимо учебният процес да бъде опростен, а и те не отговарят на ценностите на обществото, и се налага да бъдат елиминирани." Sad Sad
Да им честитя и аз Байрама на сладурите от ВС, но ... като чета работи като горните, нищо хубаво не ги чака.


Майдрийм беше сложила една статия, посветена на нашия сериал вчера.

Тя беше свързана точно с това.

Тезата на автора беше,  че сега, когато управляващата партия се опитва по всякакъв начин да отдалечи хората от Кемал Ататюрк и да обезличи делото му, сериали като "Ти си моята родина" са много ценни, за да поддържат паметта на народа жива.

Но пилците се броят наесен. Ще видим какво ще стане дотогава.  Мисля, че всеки от екипа от самото начало е наясно, че ще работят, докато им позволят.

В първи сезон имаше много хубави послания, адресирани към днешния ден. Който разбрал, разбрал. Дано им позволят спокойно да работят и през новия сезон.


Има и друг начин за поддържане на народната памет - от родители на деца. Ако родителите са кемалисти, с не много усилия могат да предадат идеите си на децата си. Сега и технологиите го позволяват.
А Ердоган се е строполил тази сутрин на утринната молитва - много висока кръвна захар.
То толкова злоба и преследване няма начин да не се отрази.
Виж целия пост
# 190

Има и друг начин за поддържане на народната памет - от родители на деца. Ако родителите са кемалисти, с не много усилия могат да предадат идеите си на децата си. Сега и технологиите го позволяват.



Разбира се, и това е начин. Аз съм забелязала, четейки разни интервюта, че много от хората, които споделят, че са кемалисти, винаги подчертават, че така са възпитавани в семейството.

Но когато се води целенасочена държавна политика, това няма как да не се отрази в дългосрочен план.

Както у нас комунизмът заличи истинското отношение към църквата и вярата. Спомням си, че в семейството ми спазвахме някакви обичаи, празници, под влияние на баба ми, но когато обществената среда неглижира определени ценности, те постепенно избледняват.
Виж целия пост
# 191
Изборите в ТР винаги показват едно: обществото е разделено на две..Като се има предвид, че някои и гласуват под строй, от страх, а не по убеждение. Та в този ред на мисли, вярно е, е когато обществената система насочва  най-вече образованието към определени ценности, то това ще се отрази, но пък от друга страна има ли нещо вечно? Да, родителите и тяхното възпитание ще изиграят голяма роля, сериалите също до голяма степен, колкото и да са сапунисани, изобщо телевизията /дано оставят повече светски предавания, но най-вече технологиите, защото все пак, четящите там - научават и другата гледна точка , оглеждат се в повече мнения, задават си въпроси и виждат и друг живот.

Колкото до заличаването на отношението към църквата у нас....Тук не знам какво да мисля...Дори в семействата, където вярата заема солидно място, спазват се обичаи и пр., като си помисли човек за нашите църкви и манастири в какво са се превърнали, по-комерсиално никога не е било, това, което се предлага там. Като манифактури са, не като духовни храмове...
Виж целия пост
# 192

Но когато се води целенасочена държавна политика, това няма как да не се отрази в дългосрочен план.

Както у нас комунизмът заличи истинското отношение към църквата и вярата. Спомням си, че в семейството ми спазвахме някакви обичаи, празници, под влияние на баба ми, но когато обществената среда неглижира определени ценности, те постепенно избледняват.

Всички диктатори са такива, взе едно са държали изпит по "1984" на Джордж Оруел.
Виж целия пост
# 193
Колкото до позволението отгоре сериалът да съществува - няма гаранция. Затова и писах след последния епизод, че финалният епизод имаше елементи на финал....Ще видим. Не е лесно да се работи с мисълта, че може това да е последния епизод и то не поради липса на рейтинг или липса на интерес, а заради политическите машинации и интереси.
Виж целия пост
# 194

Ами и аз не знам как ще го съживяват главния герой.  Joy

Но не бива да работят с мисълта за политическите вмешателства. Това само ще ги натовари.

Каквото е писано да стане, ще стане.

Фрагманът на филма, чийто режисьор е Онур Сайлак. Ще участва след седмица на фестивала в Карлови Вари. Засяга темата за бежанците.


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия