Вкъщи настъпи радост голяма - вече знаем, че през МАРТ ще бъда мама- Март 2018

  • 51 370
  • 739
# 330
Ходя при Сигридов  , трябва да се запиша някъде по ЗК и за ЖК, обаче личната пък е отпуск до края на седмицата. иначе ходих до сега при Маленов, който също е отпуска доколкото разбрах .
Виж целия пост
# 331
Не съм при него . Пробвай тези номера
https://spravochnik.framar.bg/%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%86%D0% … D0%B4%D0%BE%D0%B2
Виж целия пост
# 332
Ходя при Сигридов  , трябва да се запиша някъде по ЗК и за ЖК, обаче личната пък е отпуск до края на седмицата. иначе ходих до сега при Маленов, който също е отпуска доколкото разбрах .
Аз също съм пациентка на Маленов, началото на годината бях бременна, за съжаление се оказа кухо яйце. Сега отново съм бременна. Миналата седмица получих зацапване и понеже не съм в София посетих друга лекарка, видяхме сакче в матката, отговаряше си на 5 седмица, изписа ми задържаща терапия (един куп лекарства) и сега чакам.... Междувременно вчера ходих в МД и пуснах изследвания за тромбофилия и мисля направо с резултатите да отида при Маленов. Само незам как протича проследяването при него, всички изследвания ли се заплащат?
Виж целия пост
# 333
Искам да попитам момичетата със зацапване, намаля ли им, моето сякаш се увеличава и е странен кафяво-зеленикав дори цвят... страх ме е да не е проблем с плода, утре съм на лекар дано чуем пулс. Много съм притеснена вече наистина 😭
Виж целия пост
# 334
Диди, а за колко време ще ти излязат резултатите? Аз ги пуснах в Геника моите , уж пет дни ще чакам да ми ги изпратят по имейл и струват 165 лв .
Евелин , стискам палци да не е нещо сериозно.
Виж целия пост
# 335
Искам да попитам момичетата със зацапване, намаля ли им, моето сякаш се увеличава и е странен кафяво-зеленикав дори цвят... страх ме е да не е проблем с плода, утре съм на лекар дано чуем пулс. Много съм притеснена вече наистина 😭
При мен спря, но аз взимам прогестеронов препарат- Утрогестан. На теб не са ли ти изписани някакви лекарства, ако ще те успокои това чувала съм, че щом е кафяво а не ярка кръв, не било толкова страшно. Успех, нека всичко бъде наред!
Виж целия пост
# 336
Моето спря със започването на утроестана и дуфастона. От следващия ден нямах нищо.
Виж целия пост
# 337
При Маленов за всеки преглед по 30 лв плащам , откакто съм бременна не съм правила изследвания и не съм наясно как стои въпроса за тях.
Виж целия пост
# 338
Здравейте, моето зацапване от каеникаво-ръждиво цяла седмица, днес цял ден беше червено...кръв направо...ушашках се...Обадих се на доктора, а той каза, че просто на този етап е Божа работа...да си пия дуфастона и витамините и да почивам и така...Иначе сме в дълбоката провинция, и отидох все пак на лекар тук в местната болница...тооо по-добре да не бях ходила...нищо не виждала на ехографа, ааа чак сега нещо видяла, ама било много малко...дрън дрън, ако искам да остана за кюртаж! Ужас, купих си тест от паника, отварям го- счупен...а тамън се върнах от града, който е на 30км и не ми се връщаше за нов тест...ужас ви казвам...седя си тука, плача си и си пия лекарствата...да става, каквото има да стане!
Виж целия пост
# 339
Искам също да ви питам, някоя от вас завелязва ли промени в гърдите си? В началото моите бяха доста напрегнати, а сега като ги пипам и установявам бучки и неравности около и под зърната…? Дали имате и вие? Вероятно млечните канали правят нещо?
Виж целия пост
# 340
Здравейте, моето зацапване от каеникаво-ръждиво цяла седмица, днес цял ден беше червено...кръв направо...ушашках се...Обадих се на доктора, а той каза, че просто на този етап е Божа работа...да си пия дуфастона и витамините и да почивам и така...Иначе сме в дълбоката провинция, и отидох все пак на лекар тук в местната болница...тооо по-добре да не бях ходила...нищо не виждала на ехографа, ааа чак сега нещо видяла, ама било много малко...дрън дрън, ако искам да остана за кюртаж! Ужас, купих си тест от паника, отварям го- счупен...а тамън се върнах от града, който е на 30км и не ми се връщаше за нов тест...ужас ви казвам...седя си тука, плача си и си пия лекарствата...да става, каквото има да стане!

Моя съвет е да отидеш при друг лекар. Аз бях с кървенисто зацапване и докато ми изпишат лекарства в чидо се видях. Сега си пия освен дуфастона и утрогестан и няма и следа от зацапване. Просто ти трябва правилен лекар и спокойствие. Т
Виж целия пост
# 341
GGM, не се плаши,а иди в по-голям център с по-добра апаратура(ако сте с кола караите по-бавно). И аз като разбрах, че съм бременна с първото ми дете веднага се преместих в къщата на 12 км от Варна и все внимателно карахме по дупките по пътищата. Ти къде си? Съвета ми е да не се бавиш в притеснения и униние,защото това още повече вреди на бебо,ами да отидете дори на частно и да видите как вървят нещата. Според мен цяла седмица течение не е добре. Най-малкото следва да те сложат под наблюдение и да лежиш! Успех и стискам палци всичко да е ок, но мисля че ще е защото апаратурата им е лоша и лекаря те е наплашил съвсем,но не мисля,че е само Божа работа- мисли позитивно и всичко е в твоите ръце! Бори се!
Виж целия пост
# 342
GGM, ако пиеш само дуфастон, вземи си и утрогестан и през устата 2х2 или 3х2, като мине кървенето вагинално, може и 3х3.
Иначе познавам много момичета, чиято бременност е започнала със зацапване, кървене. Дори обилна червена кръв, но тогава обикновено става въпрос за отлепяне на сакчето и ги приемат в болница. Назначават им терапия, вливат им най-често папаверин или но-шпа. И нещата се стабилизират и оправят. Почти всички мои познати вече гушкат децата си. Затова най-добре иди на лекар, дори да ти е по-далече. Вземи едно одеало и седни на него да обира вибрациите от колата, за да не контрахира матката.
И то при друг лекар отиди - този, при когото си ходила вероятно е с много стар ехограф, затова не е видял/а нищо. Не се съгласявай на кюртаж в никакъв случай! Винаги има надежда! Съгласна съм, че не винаги е "Божа работа", затова е медицината и в много случаи могат да се направят много неща, а не да те оставят на произвола на съдбата.
Извинявам се, че се намесвам, но не можах да се сдържа. Аз съм от миналогодишните мартенки Simple Smile Стискам палци да се закрепят нещата Praynig
Виж целия пост
# 343
Абе хора, в едно село на 30 км от Видин съм, следващия град е Монтана, където е още по-зле /никой да не се обижда, моля и извинете, ако има някой от споменатите градове/ , и е на 100км...няма къде да отида просто...чак в София като си дойдем... Благодаря ви за бързите отговори!
Виж целия пост
# 344
Здравейте мами, пиша тук за съвет. Вчера докторката ми каза че са ми излезнали резултатите от влагалището секрет и имам гъбички. Каза ми да си взема Полижинакс и да си го слагам 12 вечери. Обаче аз сега прочетох на листовката че пише да не се използва при бременни. И това ме притесни. Имала ли е някоя същия проблем и взимала ли е това лекарство?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия