Вкъщи настъпи радост голяма - вече знаем, че през МАРТ ще бъда мама- Март 2018

  • 51 370
  • 739
# 315
За мен това е втора бременност, и както се очертава - проблемна...дано не съм права...
но
през първата ми бременност, в която за щастие нямах абсолютно никакви проблеми, си ходихме и на море и на река! Беше си супер, не съм имала и никакви притеснения!
Аз по принцип съм фен на естествените водоизточници; гъбички съм хващала от басейн и обрив. Но все пак препоръчвам на бременните мами да избягват силно натоварени плажове/ реки/ басейни, защото все пак болестите ги носят хората, които се къпят там, а не самата вода/ стига да не се изтича в нея канализацията от тоалетните/. Иначе ние ходихме на плаж Липа /или Липите беше?/ до Синеморец, който е девствен почти и дори няма път до там, а само пеша се стига през едни полета. Морската вода е много полезна, стига да не е замърсена, разбира се!
Виж целия пост
# 316
Напълно съм съгласна, и аз обожавам водата , стига да е чиста ! Басейни не обичам, особено сега  ,  когато  всяка инфекция е опасна ! Затова ще ходя септември  ,  когато  уж е по малко натоварено,  в Гърция  ,  защото водата е кристално чиста😀
Виж целия пост
# 317
Подобряват ли се нещата, при мен сякаш намаля, но като отида да пишкам и притеснението е огромно, да няма пак нещо.
То и аз умирам в къщи от притеснение с това кафяво нещо...Дано всичко се нареди!!!
Виж целия пост
# 318
Подобряват ли се нещата, при мен сякаш намаля, но като отида да пишкам и притеснението е огромно, да няма пак нещо.
То и аз умирам в къщи от притеснение с това кафяво нещо...Дано всичко се нареди!!!

Не...вече седмица си ми тече, все същия ръждиво-кафяв цвят...едни мънички нишки като...ThinkingThinking като парцалчета...леко е, с ежедневни на 4-5 часа минавам, но си ме притеснява...Извинявам се за подробностите!
Иначе корема ми расте като за световно...направо го усещам как се издува!...Док каза, не се притеснявай пий си дуфастона 3*2 докато не спре тотално и после 3*1.
Виж целия пост
# 319
Това с плажовете и морето аз не бих го рискувала. Откакто разбрах, че съм бременна не съм стъпила на плаж, а по принцип съм жабка. Доста предложения за плажно парти отказах, но знам, че е в името на нещо красиво.
И все пак всеки си решава Simple Smile
Абсолютно! Аз споделих по-нагоре, че без бременност ми излезе ужасна алергия от мръсната вода и то точно, по места които са много опасни. Видях се в чудо от мазила, парене, щипане, лекарства и накрая с кортикостероидно ми мина, а то е вредно при бременност. Ужасна случка, сигурно щях да съм още по-зле, ако бях и бременна тогава. По-леките лекарства не помагат винаги, а това е ужас от горене и парене  (не се търпи). Всеки си решава дали да рискува. Simple Smile) Подкрепям това мнение. Simple Smile)
Виж целия пост
# 320
Абсолютно! Аз споделих по-нагоре, че без бременност ми излезе ужасна алергия от мръсната вода и то точно, по места които са много опасни.
Разбира се щом си имала проблеми не е удачно точно сега да се излагаш на риск. Но аз досега не съм имала и не мисля да се затварям до края на бременността. Навсякъде плуването се препоръчва като добра двигателна активност по време на бременност.
Виж целия пост
# 321
Абсолютно! Аз споделих по-нагоре, че без бременност ми излезе ужасна алергия от мръсната вода и то точно, по места които са много опасни.
Разбира се щом си имала проблеми не е удачно точно сега да се излагаш на риск. Но аз досега не съм имала и не мисля да се затварям до края на бременността. Навсякъде плуването се препоръчва като добра двигателна активност по време на бременност.
Не е хроничен проблем, за първи път ми стана. На всеки може да се случи и да не е имал. Вече е въпрос на избор. Simple Smile) Просто споделяме.
Виж целия пост
# 322
Аз не казвам, че е хронично, просто си зависи и от човека. Възможно е да си по-предразположена към такива неща или да ти е бил слаб имунитета тогава.
На ви приканвам да се хвърляте във всякаква вода, със сигурност винаги ще има някакъв малък риск, но и пълна и тотална забрана също е излишна.
Виж целия пост
# 323
Здравейте щастливи и усмихнати мами, да се запиша и аз с термин 30.03.18 г.
А сега да ви се оплача Cry появи ми се кафеникаво течение и бегом на преглед- частично отлепяне на плодният сак. Сега съм с една седмица болничен и яко лежане. Дано се закрепи юначето Wink
Виж целия пост
# 324
Здравей и честито първо! Относно зацапването, няколко от мамите тук, включително аз самата имаме такова зацапване, да не говорим, че аз получих кървене преди седмица, оттогава само кафяво. На първо място, моя съвет е да си пиеш Дуфастон или там каквото ти е изписано за хормони, Папаверин против контракции 3х1 аз взимам, мисля че е добре и никакъв секс, ние така с мъжа ми един път само и се засили кафявото. И другото много важно е да лежим, това е като съвети, стискам палци на всички с такъв проблем, дано се оправим!!!
Здравейте щастливи и усмихнати мами, да се запиша и аз с термин 30.03.18 г.
А сега да ви се оплача Cry появи ми се кафеникаво течение и бегом на преглед- частично отлепяне на плодният сак. Сега съм с една седмица болничен и яко лежане. Дано се закрепи юначето Wink
Виж целия пост
# 325
Лежа си и гледам с нищо да не се напрягам. Аз съм след инсеминация и от началото слагах 2х2 утрогестан и въпреки него се появи кафеникавото. Док увеличи дозата на 3х3 през устата ( когато има зацапване не бива да се поставя във влагалището ) но започнаха много силни болки в корема и повръщане въпреки но шпа 3х2. На прегледа ми постави прегнил 5000 е. и сега съм на дуфастон 3х1.  Чуствам се доста по- добре. Извинявам се за дългия пост
Виж целия пост
# 326
Здравейте, отново . Някоя от вас чувства ли неразположение в областта на яйчниците? Кога това трябва да е протеснително? Имам час за преглед чак на 22-ри и същевременно чакам резултати за тромбофилия. Вчера цял ден имах напрежение в единия яйчник днес вече не , хем не искам да се шашкам , хем не искам да неглижирам някой проблем.
Извинявам се, че се намесвам от време ма време, но само да мина 12-Та свдмица и ще се включа официално живот и здраве.
Виж целия пост
# 327
Както четох наскоро, яйчниците по време на бременност не функционират, това усещане се получава от нарастващата матка! И аз постоянно усещам тук таме опъване, дискомфорт, мисля че това е нормално! Не е нормално кафявото ми течение което не спира и ще ме побърка вече, от 10 дни съм на легло 😭😭😭
Здравейте, отново . Някоя от вас чувства ли неразположение в областта на яйчниците? Кога това трябва да е протеснително? Имам час за преглед чак на 22-ри и същевременно чакам резултати за тромбофилия. Вчера цял ден имах напрежение в единия яйчник днес вече не , хем не искам да се шашкам , хем не искам да неглижирам някой проблем.
Извинявам се, че се намесвам от време ма време, но само да мина 12-Та свдмица и ще се включа официално живот и здраве.
Виж целия пост
# 328
Да, единствено това ме успокоява, че нямам кафяво/червено течение. Моето е бяло . Нямам телефон на доктора, при който ходя само на медицинския център, в който работи и това м притеснява . Февруари имах един спонтанен аборт , за който търсим причината с доктора и може би затова и затова , че съм малко хиппхондрик съм притеснена.
Виж целия пост
# 329
fruitty , от къде си ? Кой е докторът ти , може някоя от нас да е при него и да има тела му . .. ..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия