Вкъщи настъпи радост голяма - вече знаем, че през МАРТ ще бъда мама- Март 2018

  • 51 370
  • 739
# 390
GGM, според мен потърси още едно мнение, какво по точно не вижда док ,  в коя седмица си? Мама заек с гаденето няма да се справиш, аз съм така от 6 седмица  , сега съм в 10 😀постоянно е, даже и нощем ,  ще мине след 12 г.с  ако това ще те успокои,  яж крекери,  солети. А да ви питам за тази токсоплазмоза,  сега ме вкарахте в мисли,  аз имам кученце- мопс,  но то е супер чисто и абсолютно редовно обезпаразитявано  ( гледам  го като  бебе) ,  не важи ли само за котки?
Виж целия пост
# 391
GGM, много съжалявам  Sad Може да потърсиш и второ мнение наистина, за всеки случай. Каквото и да стане ти пожелавам догодина да гушкаш бебе  Hug

За гаденето ми помага ако ям цял ден по малко  Crazy Само дето е малко трудно постижимо да имам постоянно на разположение храна, от която не ми се повдига.
Виж целия пост
# 392
GGM, съжалявам и те разбирам. Хубавото е, ако може да има хубаво, че явно сама ще се изчистиш. При мен се наложи кюретаж... След това обаче имам една нормална бременност и младеж, който през март, живот и здраве, ще стане батко. Така, че горе главата Hug.
За гаденето на мен ми помага да хапвам често и по малко, а също и газирана вода.
Виж целия пост
# 393
GGM , съжалявам за случилото се, аз трябваше да съм в септемврийската група , но в 12 седмица нещо се случи. Наложи ми се кюртаж. Хубаво е , че се случва в началото. Стискам палци след около три месеца да се включиш в някоя отчетна група. Мисли положително, природата си знае работата.
Виж целия пост
# 394
Така е, природата си знае работата! Нещо подобно ми каза и моя лекар, че има случаи, в които и хапчета да пиеш и каквото и да правиш и с краката нагоре да лежиш - пак не става!
Благодаря ви за отговорите и съчувствието, но все пак искам да ви кажа, че не съм депресирана или много разстроена, защото все пак при мен тази бременност не беше планирана или очаквана, а знам, че имам дететродни способности и по-натам ще си направим второ бебе! Радвам се, че е в началото, така е по-безболезнено, аз нали си прокървих още два дни след като разбрах, че съм бременна, та го очаквах... в смисъл, че не е изненада...

Искам да ви питам за кюртажа...как разбрахте, че трябва да се направи? И по-точно аз откъде да знам, че съм ще се изчистя и всичко ще е наред? Моя лекар каза, че не вижда да е останало нещо - според ехографския преглед...а онези във Видин седмица по-рано видяха нещо, но заключиха, че е много малко за седмиците и те също ми предложиха кюртаж...предполагам някъде между двата прегледа съм го изхвърлила...
Виж целия пост
# 395
Добро утро!
Снощи се записах на АГ, а тази сутрин си направих изследванията.
Каза ми в 13-та седмица да отида, а след прегледа на БХС. Питах я за ФМ, а тя каза към теб 20-та. Всъщност, ако направя в 13-та, може ли да се разбере пола?
Успешен ден на всички!
Виж целия пост
# 396
Половите органи почват да се развиват в 11 г.с. Може и да успеете да видите нещо, но ще е само предположение, тъй като все още няма да са напълно развити.
Моето прекрасно подписче го разконспирираха в 16 г.с.
Виж целия пост
# 397
Здравейте и от мен!

Голямо щастие е за мен да се вкюча в тази група след 2-годишно чакане на заветните две чертички! Според калкулаторите съм в 11-та седмица и днес ми предстои следващ преглед и регистрация (дай Боже). За мен това е първа бременност и се вълнувам много. Обаче май повече се тревожа, а не искам!

И тук идва въпросът ми към вас - как се справяте с притеснението преди всеки преглед? Знам, че всеки преживява емоциите по различен начин, но все пак... Каква е вашата рецепта за "дзен" ? Relieved
Виж целия пост
# 398
mama zaek, на моя бебо му видяха пола в 15+4 г.с.,  оттогава на всяка консултация не е имало съмнения. Твърдят, че при момченцата по-лесно и рано се виждало е било по-вероятно да остане синьо,  отколкото ако се види " женски пол" по-късно можело да не е така. В групата ни имаше такъв случай, дори бяха понапазарували Simple Smile Не знам дали са верни тези неща или са митове и легенди. И да, за пулса на бебето - още откакто чухме пулс беше 120-130, мааакс 140, момченце. Така си и остана, на тоновете все ми се караха че спи, а той дори и по времена раждането- стабиляга- 120-140 Grinning Случайност или не, съвпадна ми. Казват че момиченцата били с 150+ пулс.

oliv, аз също много исках бебе но в момента, в който разбрах че съм бременна, някак отвътре ми дойде спокойствие. Просто си казах- ще износя здраво бебе и не оставям местенце за съмнения. През цялото време съм си мислела само как бебето расте и става все по-голямо и силно. Концентрирах се върху това- ето, сега му се оформят пръстета, сега се оформят клепачите, сега започва да чува. Не съм си задавала никога въпроси- ама дали. Не. Бях уверена че всичко си му е на място. Вярвам, че майката както си го "моделира" в съзнанието така и става после- сега е много усмихнато кротко Слънчице ( изключение на моментите в които никнат зъби, хаха). Просто му се довери, че то е там, и "ще си дойде вкъщи" след няколко месеца Simple Smile
Виж целия пост
# 399
В коя седмица смятате да правите БХС?
Има ли значение дали ще е 11-та или 13-та?
Виж целия пост
# 400
Здравейте,
GGM, при мен беше спряло да се развива, нямаше пулс, но нямаше и кървене и болки, просто си седеше там. Затова се наложи кюретаж. Щом докторът не вижда нищо и смята, че си се изчистила, значи е така, ако се притесняваш, иди на второ мнение.
Jeniqa, моята ще е в 12 седмица и 2 дни. Тогава имаше свободен час. Мисля, че няма значение, стига да си в този диапазон.
Предишният път дадоха предположение за пола още на първа ФМ и се оказаха прави. Но полът е най-незначителното нещо за този преглед. Меренето на носната костица, вратлето и проверката на органите са важни Hug.
Виж целия пост
# 401
Записах и аз днес час във Фемина при доц. Димитрова.
Ще съм в 12 седмица и 3 дни, нямаха по-ранен час при нея, а изчетох доста и стесних избора до нея и д-р Марков в МЦ Марковс. При д-р Марков имаше часове чак за октомври. Дано всичко е ок.
Виж целия пост
# 402
Искам да кажа, че нови членове във фейсбук групата ще се добавят до края на м. септември. Ако искате да ви добавя назад има линк към профила ми-пишете ми. Не мога да ви добавям чрез мейл, защото работя само през телефон. Моля да добавите информацията на началната страница Simple Smile благодаря!
Виж целия пост
# 403
Така е, природата си знае работата! Нещо подобно ми каза и моя лекар, че има случаи, в които и хапчета да пиеш и каквото и да правиш и с краката нагоре да лежиш - пак не става!
Благодаря ви за отговорите и съчувствието, но все пак искам да ви кажа, че не съм депресирана или много разстроена, защото все пак при мен тази бременност не беше планирана или очаквана, а знам, че имам дететродни способности и по-натам ще си направим второ бебе! Радвам се, че е в началото, така е по-безболезнено, аз нали си прокървих още два дни след като разбрах, че съм бременна, та го очаквах... в смисъл, че не е изненада...

Искам да ви питам за кюртажа...как разбрахте, че трябва да се направи? И по-точно аз откъде да знам, че съм ще се изчистя и всичко ще е наред? Моя лекар каза, че не вижда да е останало нещо - според ехографския преглед...а онези във Видин седмица по-рано видяха нещо, но заключиха, че е много малко за седмиците и те също ми предложиха кюртаж...предполагам някъде между двата прегледа съм го изхвърлила...

Днес минах и аз през кюртаж. Не знам до къде стигна ти, какво е положението в момента, но искам да вмъкна, че моят лекар ми каза, че дори и да избера да се изчистя сама, почти на80% после ще трябва пак кюртаж. Реших че е по-добре направо да ме изчистят отколкото да чакам и да ме хване неподготвена.
Виж целия пост
# 404
WhiteWabbit, благодаря за позитивния пост,  отдавна  не бях чела по- успокоителни думи!  Започвам категорично да ги следвам😍И аз се надявам на момиченце - пулса при последния  преглед  беше 180😀Сега  съм в  10+ 3 и се старая да съм вече по спокойна  и  позитивна!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия