Вкъщи настъпи радост голяма - вече знаем, че през МАРТ ще бъда мама- Март 2018

  • 51 368
  • 739
# 525
Iseult,аз точно това гледах и аз и се чудих.Вчера ходих до една аптека,но нищо не намерих и днес ще си поръчам маслото направо Grinning
Софи,браво за Фм,гледаш резултата от Бхс ,колкото е по-голямо числото,толкова по-добре Grinning
На мен вчера вечерта ми беше многоо зле,надявам се днес да съм по-добре
Лек ден Blush
Виж целия пост
# 526
Iseult,аз точно това гледах и аз и се чудих.Вчера ходих до една аптека,но нищо не намерих и днес ще си поръчам маслото направо Grinning
Софи,браво за Фм,гледаш резултата от Бхс ,колкото е по-голямо числото,толкова по-добре Grinning
На мен вчера вечерта ми беше многоо зле,надявам се днес да съм по-добре
Лек ден Blush

Маслото от карите и кокос ли? Simple Smile Да, много е приятно на мазане и мирише хубаво. Аз по принцип мразя да се мажа с каквото и да е, особено зимата, но ще трябва да почвам, ща не ща.
Виж целия пост
# 527
Здравей Софи , Flowers Hibiscus Страхотно е че си го видяла . Blush
 И аз нямам търпение да отида другата седмица на ФМ ,за да зърна малкото човече. Дано всичко е наред .

Дрехи за бременни все още не съм си взела ,но до една-две седмици трябва да се ориентирам към разходка по магазините поне за едни дънки или някой панталон Grinning . Относно стриите , започнах да се мажа с бадемово масло .
Хубав ден на всички ! Flowers Cherry Blossom
Виж целия пост
# 528
Честито за здравото бебче и за пола!
При мен голямото гадене отмина, но понякога от силни миризми или тежки храни ми се появява отново.
И на мен ми се иска да мина на ранна ФМ и да видя как вървят нещата, но АГ-то каза, че на ФМ се ходи към 20-та г.с.. Другата седмица ще ходя на БХС, а предната вечер трябва да отида на преглед, за да се спази процедурата за време (разбирате ме, нали?). Колко струват двете процедури? Вие къде ходите?
Виж целия пост
# 529
Здравей mama_zaek , Flowers Hibiscus
Доколкото разбрах аз от моя АГ , ранната ФМ и БХС-то трябва да се направят заедно, ако съм запомнила правилно. Относно цената не съм сигурна колко излизат двете изследвания , като отида другата седмица ще разбера . Аз ще ходя при д-р Амалиев син в Пловдив.  Simple Smile
Виж целия пост
# 530
Здравейте момичета , аз съм запазила час при Стратиева за ФМ и БХС след 2 седмици , до колкото разбрах тя прави и двете изследвания , цената е 140лв. Не ми казаха да нося снимка от предния ден 😕
Виж целия пост
# 531
Щом ще прави и двете изследвания тя,няма нужда от нищо.ФМ е преглед с коремен ехограф и измерване на важни показатели по самата костна система на детето,а кръвните изследвания след това пресмятат комбинирания риск и се наричат БХС.Снимки тя трябва да ти даде на малкото бонбонче Heart Exl
Виж целия пост
# 532
Добър вечер и от мен мили мами,

Ще ви кажа това което знам за ФМ и БХС.
Аз не съм от София, но ходих до там заради ФМ, правих си го в Марковс клиника, струва 100лв, дават ти диск със снимчици на бебо, веднага след това ходих на БХС в Майчин Дом (майчин дом на улица здраве 2, тъй като навигацията ни заблуди) - изследването е БЕЗПЛАТНО! Резултатите стават след 3  работни дни по интернет можете да ги видите. След това ги носите на наблюдаващия ви лекар.
Хубаво е да знаете че на Биохимичен серумен скрининг се ходи след ултразуков преглед, по време на който е измерено необходимото за бебет ( в случая  ФМ) и не по късно от 2 дни след него. Т.е бебто нараства, а самите стойности на белтъците, които изследват в кръвния тест се налагат върху измерванията в протокола от гинеколога и така се получава БХС резултата. Теста не се прави на гладно!
Виж целия пост
# 533

И на мен ми се иска да мина на ранна ФМ и да видя как вървят нещата, но АГ-то каза, че на ФМ се ходи към 20-та г.с..
През бременността могат да се направят 3 ФМ, като при тях се гледат различни неща. Ето още информация - http://bremennost.bg/fetalna-morfologiq.html
Можеш да пропуснеш първата и да отидеш направо на втората, но тогава не може да се измери нухалната транслуценция например.
Виж целия пост
# 534
Здравейте бъдещи и настоящи мами, да се запиша и аз. Първоначално терминът ми беше на 12.03, но на ФМ доки каза, че сме по големи и го преизчисли на 01.03. Вчера за първи път си пуснах кръвните. Видях, че желязото ми е малко над горна граница. Моля ако някоя от вас е запозната с това чудо от какво може да е провокирано и как мога да го контролирам да пише. Мерси и хубав ден ! Blush
Виж целия пост
# 535
Здравейте на всички,
следя темата от началото й и дойде време да се включа и аз.
Термина  ми е на 24 март и съм в 11+г.с......вчера преминах през ужасен вирус (повръщане,диария,темп. до 37.2)
Тази сутрин съм по-добре...лекарката от ЖК каза,че сега има вирус и щом не съм имала кървене няма за какво да се притеснявам за бебето.....вие какво мислите дали да не отида за всеки случай да го погледне ?
Виж целия пост
# 536
И аз си направих в 12 сед. + 4 дн. ФМ и БХС - 100 лв. в Пловдив  при д-р Борис Стоилов, доволна съм много, е не ми даде диск, но ми даде снимчица Simple Smile ии резултатите до момента от всичко са нормални АГ, каза преди 20 сед. пак да отида и пак нови изследвания, а дотогава трябва да мина през ЛЛ за.. преглед и ЕКГ и през стоматолог? На вас каза ли Ви? Ходихте ли Simple Smile   
Сега съм вече в 14 г.с + ..
Виж целия пост
# 537
Здравейте момичета,
по принцип съм с термин 01.04.2017г. , но вероятността да е мартенче никак не е малка затова редовно си ви чета и ви се радвам и реших да ви пиша и аз тук. Аз съм 11г.с , на 20.09.2017г. съм на фетална морфология. Гаденето и отпадналостта поотминаха ли ви , аз съм все така. Sad
Виж целия пост
# 538
Етоалче Здравей.  Аз също се радвам, че си сред нас и се падаме горе -долу на едно с теб само с 1 седмица разлика.  Моя термин се пада на 12.03 но може и да се  промени.  Може да се  присъединиш при нас и във  фб
Виж целия пост
# 539
Здравейте на всички,
следя темата от началото й и дойде време да се включа и аз.
Термина  ми е на 24 март и съм в 11+г.с......вчера преминах през ужасен вирус (повръщане,диария,темп. до 37.2)
Тази сутрин съм по-добре...лекарката от ЖК каза,че сега има вирус и щом не съм имала кървене няма за какво да се притеснявам за бебето.....вие какво мислите дали да не отида за всеки случай да го погледне ?


Здравей, да те питам какво ти изписаха за вируса, че днес се чувствам малко отпаднало и кихам..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия