Вкъщи настъпи радост голяма - вече знаем, че през МАРТ ще бъда мама- Март 2018

  • 51 370
  • 739
# 465
Здравейте пак от мен , аз съм 13 г.с. , изчаквах и аз заради спонтанен аборт май месец, за да се представя "официално". Както вече писах имам момче на 7, сега явно пак ще е момче. Надявам се този път всичко с всички да е наред. Определено при първата ми бременност ми беше много О-спокойно, отколкото тази. Може и заради аборта да е. Но от време на време съм позитивна. Simple Smile
Виж целия пост
# 466
Привет, аз съм Софи, в 13 г. с, ( последният цикъл беше на 31.05) с термин по мои изчисления някъде някъде 07 март, на 31 години съм и ми е първо детенце. Голямо вълнение, но и яко гадене беше от 5та до 9та седмица, вие как се чувствате вече във втория триместър??
Виж целия пост
# 467
Здравейте пак от мен , аз съм 13 г.с. , изчаквах и аз заради спонтанен аборт май месец, за да се представя "официално". Както вече писах имам момче на 7, сега явно пак ще е момче. Надявам се този път всичко с всички да е наред. Определено при първата ми бременност ми беше много О-спокойно, отколкото тази. Може и заради аборта да е. Но от време на време съм позитивна. Simple Smile
Добре дошла и честито! Аз вече не съм сред мамите заради кухо и кюртаж, но продължавам да ви следя упорито и се радвам със всяка от вас. Успех ти желая и до термин!
Стана ми интересно, че след спонтанен си бременна само 3месеца след това. Понеже на мен ме шокира това че трябва да чакам 6месеца за да правим пак опити, ме интересува при теб имаше ли кюртаж?
Виж целия пост
# 468
Привет, аз съм Софи, в 13 г. с, ( последният цикъл беше на 31.05) с термин по мои изчисления някъде някъде 07 март, на 31 години съм и ми е първо детенце. Голямо вълнение, но и яко гадене беше от 5та до 9та седмица, вие как се чувствате вече във втория триместър??

Аз се чувствах много отпаднала през първите 3 месеца. Направо можех да заспя права. Не съм повръщала, но между 6-та и 8-ма седмица имах силно гадене и киселини. Само с газирана вода ми минаваше, макар по принцип да не обичам газирано, а и не е препоръчително през бременността. Аз обаче имам друг огромен проблем - ходенето до тоалетна. Аз и преди си го имах, а сега стана ад!!! Confounded
Виж целия пост
# 469
Привет, аз съм Софи, в 13 г. с, ( последният цикъл беше на 31.05) с термин по мои изчисления някъде някъде 07 март, на 31 години съм и ми е първо детенце. Голямо вълнение, но и яко гадене беше от 5та до 9та седмица, вие как се чувствате вече във втория триместър??

Аз се чувствах много отпаднала през първите 3 месеца. Направо можех да заспя права. Не съм повръщала, но между 6-та и 8-ма седмица имах силно гадене и киселини. Само с газирана вода ми минаваше, макар по принцип да не обичам газирано, а и не е препоръчително през бременността. Аз обаче имам друг огромен проблем - ходенето до тоалетна. Аз и преди си го имах, а сега стана ад!!! Confounded

Само газирана вода ме оправя с лимон.
Относно другото - и аз имах този проблем, както и преди бременността, така и сега. За седмица две изчезва и после пак се появява и все едно имам камъни  в корема.
Оправих се с богата на фибри храна, от био магазините можеш да си вземеш. Има едни бисквити продават ги навсякъде ревю с фибри, те ме оправиха последния път, много диня и всякакви плодове. Не знам, но започвам да си мисля, че проблемът с WC е психологическа основа, да си била притеснена напоследък за нещо?
Виж целия пост
# 470
Ами не съм притеснена, но съм забелязала, че когато сутрин съм си вкъщи и не бързам да излизам, нещата стават. Хукна ли обаче навън, край, няма никой. Ама то, вкъщи съм сутрин 1-2 дни през седмицата... Преди време дори с хомеопатия пробвах и пак нищо. Самата хомеопатичката предположи, че е на психична основа, защото ме попита, какво толкова не мога да пусна да си "тръгне"  от мен. Образно казано, де Simple Smile
Виж целия пост
# 471
И аз съм с този проблем, още от преди да забременея. Нищо не ми действа от традиционните мерки, но забелязах, че активията ( с плодове вътре, а не мюсли) напоследък действа при мен, дано да е така и по нататък Simple Smile
Виж целия пост
# 472
В петък ми предстои Фетална морфология и БХС, много се вълнувам, направо не мога да спя от вълнение.
Записах се в при Д-р Павлова в център Марковс в София. Надявам се, че всичко  е наред с бебока и искам да си го видя най-накрая. А дали ще се види полът в 13 г. с, някой знае ли?

Досега съм ходила на АГ прегледа при гинеколожката ми и имам 1 снимка, на която почти нищо не се вижда, даже и сърцето не ми пусна, било вредно, след 3я месец щяла да  ми пусне тоновете, такава кукумявка е, много се чудя дали да не я сменя, преди да съм се регистрирала при нея, кара всичко на конвейер, прегледа ми трае по 5 мин, имам толкова въпроси, все на вратата и ги задавам, не си вдига телефона, когато имах болки и и звънях, и всеки път грубо отношение, общо взето май не е моята лекарка. При вас как протичат прегледите, пак ли така набързо набързо?
Виж целия пост
# 473
sofi2003, здравей Simple Smile ние чухме сърчице в 7 седмица с вагинален ехограф. След това имам още един преглед видя се само как тупка Relaxed Когато се записах в 11 сед. на ЖК, също ме гледа с вагинален ехограф и пак чухме сърчице, пусна ми кръвни (5 направления), микробиология (1напр.). 
На 25.08 бях на БХС и ФМ (12 сед. и 4 дни, а по видеозон съм била 13), и аз много се вълнувах, около половин час си гледахме бебчо. И попитах от любопитство за пола, доктора каза на 80% момиче, но да видим Simple Smile за БХС също се дава кръв.
Виж целия пост
# 474
Ами аз съм си много доволна от моя лекар засега. Обръща ми внимание, отговаря на въпроси, макар, като цяло да не е много словоохотлив. Дори,  една неделя, преди 2-3 седмици имах силни болки и му звъннах в 8ч вечерта, вдигна ми и каза какво да правя. Той си ми прави всички прегледи, включително и ФМ и така. Тази по- добре я смени. В такъв момент сме по- чувствителни и няма нужда от лошо и припряно отношение.
Виж целия пост
# 475
Най-странното е, че там където ходя на консултации е частна клиника, смятам че щом ще има плащам за раждане би следвало отношението да е добро не само по време на раждането, а и през цялата бременност.
Реших да раждам в тази клиника заради чистотата, отзивите и заради факта, че бебенцата са при майките в стаята.
За съжаление, мили дами, в БГ ситуацията е такава, мизерията, хлебарките и отношението в държавното родилно отделение не е привлекателно, неглижирането на родилките може да доведе до неприятни последици, да не говорим че "има случаи на случайно разменени деца".
Всяла жена заслужава грижа и подкрепа в този неин твърде личен, най-важен момент в живота, Да дадеш живот! А как се стимулира раждаемостта - с такова лошо отношение ли? Има семейства които не могат да си позволят да платят големи суми за раждане, те какво да правят да не правят деца ли. Това, е проблем на държавата...съжалявам, че подвигам тази тема, но лично съм засегната.
Бих се радвала да споделите мнения вие какво мислите?
Виж целия пост
# 476
И аз ходя в частна клиника, плащам абонамент за следенето. Лекарката ми е много отзивчива, прегледите са достатъчно дълги, разпитва ме, аз също задавам въпроси. Има ми и телефона, както и аз нейния и каза, ако има нещо да й звъня. Относно самото раждане, нямам още някакво мнение, ако всичко е наред тя ще ме изражда в 1ва АГ. Не мога да не си призная, че и на мен ми минават филмите с разменени бебета, колкото и нелепо да звучи. Почнах да чета темата за раждане в 1ва АГ, но съм още много в началото. По това, което разбрах, бебетата са си при майките от начало и акушерките са отзивчиви, но винаги може да има и някоя черна овца. Живи и здрави ще разберем март месец и дано всичко да е наред при всички ни Simple Smile
Виж целия пост
# 477
Най-странното е, че там където ходя на консултации е частна клиника, смятам че щом ще има плащам за раждане би следвало отношението да е добро не само по време на раждането, а и през цялата бременност.
Реших да раждам в тази клиника заради чистотата, отзивите и заради факта, че бебенцата са при майките в стаята.
За съжаление, мили дами, в БГ ситуацията е такава, мизерията, хлебарките и отношението в държавното родилно отделение не е привлекателно, неглижирането на родилките може да доведе до неприятни последици, да не говорим че "има случаи на случайно разменени деца".
Всяла жена заслужава грижа и подкрепа в този неин твърде личен, най-важен момент в живота, Да дадеш живот! А как се стимулира раждаемостта - с такова лошо отношение ли? Има семейства които не могат да си позволят да платят големи суми за раждане, те какво да правят да не правят деца ли. Това, е проблем на държавата...съжалявам, че подвигам тази тема, но лично съм засегната.
Бих се радвала да споделите мнения вие какво мислите?

Сигурна ли си, че си проверила навсякъде. Аз раждах миналата година в АГ Варна и моята аг лично ме разведе да ми покаже отделенията,за да си избера стая-избрах си 7ми етаж. Раждах с избор на екип,бях сама в стая с климатик и отделна баня и тоалетна,която ползвах само аз и бебо. Отделно идваха да чистят по два пъти дневно,да изкъпят бебето сутрин,да ме консултират за кърмене и други въпроси ако имам. За бебо не съм носила нищо освен един пакет кърпи и памперси-всичко като бельо си осигуряваха те - средилизирано и изгладено. За бебчо-донесоха ми фо да си е при мен веднага след като ме изведоха от реанимация,т.е. на втория ден и не се е отделяла от мен. Колкото до отношение по време на цялата бременност се радвах на обяснения и внимание колкото ми трябва,а отделно в родилното моята аг идваше сутрин и вечер да ме види и ако имам въпроси или нещо да ми отговори без оглед на почивен или работен ден е. А бях по ЗК! За отношение от страна на персонала съм без думи от благодарност-през цялото време не са ни оставали без да минат на два три часа да ни питат как сме и имаме ли нужда от помощ или нещо. Включително бебе козметиката (беше на Веледа) беше от тях. Скоро бяха правили ремонт на цялото отделение. Всичко ми излезе с избор на екип и всичко около 1100лв. Пак ще съм там живот и здраве.
Виж целия пост
# 478
Най-странното е, че там където ходя на консултации е частна клиника, смятам че щом ще има плащам за раждане би следвало отношението да е добро не само по време на раждането, а и през цялата бременност.
Реших да раждам в тази клиника заради чистотата, отзивите и заради факта, че бебенцата са при майките в стаята.
За съжаление, мили дами, в БГ ситуацията е такава, мизерията, хлебарките и отношението в държавното родилно отделение не е привлекателно, неглижирането на родилките може да доведе до неприятни последици, да не говорим че "има случаи на случайно разменени деца".
Всяла жена заслужава грижа и подкрепа в този неин твърде личен, най-важен момент в живота, Да дадеш живот! А как се стимулира раждаемостта - с такова лошо отношение ли? Има семейства които не могат да си позволят да платят големи суми за раждане, те какво да правят да не правят деца ли. Това, е проблем на държавата...съжалявам, че подвигам тази тема, но лично съм засегната.
Бих се радвала да споделите мнения вие какво мислите?



Сигурна ли си, че си проверила навсякъде. Аз раждах миналата година в АГ Варна и моята аг лично ме разведе да ми покаже отделенията,за да си избера стая-избрах си 7ми етаж. Раждах с избор на екип,бях сама в стая с климатик и отделна баня и тоалетна,която ползвах само аз и бебо. Отделно идваха да чистят по два пъти дневно,да изкъпят бебето сутрин,да ме консултират за кърмене и други въпроси ако имам. За бебо не съм носила нищо освен един пакет кърпи и памперси-всичко като бельо си осигуряваха те - средилизирано и изгладено. За бебчо-донесоха ми фо да си е при мен веднага след като ме изведоха от реанимация,т.е. на втория ден и не се е отделяла от мен. Колкото до отношение по време на цялата бременност се радвах на обяснения и внимание колкото ми трябва,а отделно в родилното моята аг идваше сутрин и вечер да ме види и ако имам въпроси или нещо да ми отговори без оглед на почивен или работен ден е. А бях по ЗК! За отношение от страна на персонала съм без думи от благодарност-през цялото време не са ни оставали без да минат на два три часа да ни питат как сме и имаме ли нужда от помощ или нещо. Включително бебе козметиката (беше на Веледа) беше от тях. Скоро бяха правили ремонт на цялото отделение. Всичко ми излезе с избор на екип и всичко около 1100лв. Пак ще съм там живот и здраве.

Супер, много се радвам за теб:)
Аз се надявам на същото отношение, тук в моя град цената е същата в двете частни клиники, чувам добри отзиви за чистота, грижа и внимание, в държавата болница няма да стъпя.
Радвам се, че си случила на лекари. Аз ще се регистрирам при тази, ако отново ме вбеси, се махам и търся друга клиника или лекар.
Виж целия пост
# 479
За коя клиника говориш, Софи?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия