На пазар в Лозенград и Одрин - 11

  • 179 179
  • 758
# 75
Нормално е да има повечко коли. Днес е пазарен ден, има много туристи, които пътуват натам, а и гастарбайтерите почнаха и те да щъкат напред-назад. Днес, обаче, ако не вали ще е приятно за пазаруване там. Не е горещо /поне при нас/. Миналата седмица беше около 40 градуса там и добре, че беше МОЛ-а да се разхладим малко.

Между другото, в петъка пазара беше много беден. При положение, че е разгара на сезона и се надявах да има много рокли, потничета и тем подобни, почти нямаше нищо интересно. Нямаше нищо джиджано. Отдавам го на това, че голяма част от фабриките сега са в отпуски.  Но пък имаше много бански /който търси/. 
Ние този път отидохме доста рано, взехме си места на паркинга. Някои от търговците не бяха отворили още.
В Ераста си похапнахме доволно, беше много вкусно. После два дни не ми се ядеше нищо, беше ми тежко.Stuck Out Tongue Winking Eye
Виж целия пост
# 76
Здравейте!

Някой от Вас да е купувал сироп от рожков в Турция?
Дали в дрогерии/аптеки се предлага?

Ще съм благодарна да ми отговорите!

Поздрави!
Виж целия пост
# 77
Здравейте!

Някой от Вас да е купувал сироп от рожков в Турция?
Дали в дрогерии/аптеки се предлага?

Ще съм благодарна да ми отговорите!

Поздрави!
От Кипа преди 2-3 години съм купувала. Виждала съм и по пазарите да продават.
Виж целия пост
# 78
Здравейте!

Някой от Вас да е купувал сироп от рожков в Турция?
Дали в дрогерии/аптеки се предлага?

Ще съм благодарна да ми отговорите!

Поздрави!
От Кипа преди 2-3 години съм купувала. Виждала съм и по пазарите да продават.

Благодаря за отговора Ви!
Поздрави!
Виж целия пост
# 79
Ох, направо пак ми се приходи. Пишейки тези редове, се върнах в града. Само за да хапна дюнер и сладолед бих отишла. Smile

Поздрав с любима песен Musical NoteHeadphones



Влезнах да разглеждам сайта на Караджа и направо се ядосах, че не обърнах внимание на аксесоарите им. Имат разкошни керамични и стъклени вази, и на всичкото отгоре намалени. Rage
https://www.karaca-home.com/aksesuar/vazolar


Дали има доставка до България от "Karaca" ? Направо се влюбих в половината  каталог. Hug
Виж целия пост
# 80
Скрит текст:
Ох, направо пак ми се приходи. Пишейки тези редове, се върнах в града. Само за да хапна дюнер и сладолед бих отишла. Smile

Поздрав с любима песен Musical NoteHeadphones



Влезнах да разглеждам сайта на Караджа и направо се ядосах, че не обърнах внимание на аксесоарите им. Имат разкошни керамични и стъклени вази, и на всичкото отгоре намалени. Rage
https://www.karaca-home.com/aksesuar/vazolar

Дали има доставка до България от "Karaca" ? Направо се влюбих в половината  каталог. Hug


Нямат доставка,само градове в Тр излязоха,като се опитах да поръчам   Peace
Виж целия пост
# 81
Здравейте, планираме ходене до Одрон на пазар, ковто ще съвпадне с рождения ден на дъщеря ми. Става на 10 и търся някакво забавление в града за нея. Прочетох на едно място за увеселителен парк Едирне, но нищо друго не намерих.
Знаете ли дали има такъв парк и ако да колко е голям.
Не намерих друга тема за Одрин, извинявам се че разводнявам вашата.
Виж целия пост
# 82
Здравейте, планираме ходене до Одрон на пазар, ковто ще съвпадне с рождения ден на дъщеря ми. Става на 10 и търся някакво забавление в града за нея. Прочетох на едно място за увеселителен парк Едирне, но нищо друго не намерих.
Знаете ли дали има такъв парк и ако да колко е голям.
Не намерих друга тема за Одрин, извинявам се че разводнявам вашата.

Здравей Гала,стана ми интересно,защото до сега наистина не бяхме коментирали за увеселителен парк и се пробвах да потърся.Излязоха ми в Кипа,Марги Аутлет и предполагам и в новия мол Ераста,че ще има,но те са по-скоро детски кътове,а не някакви големи увеселителни паркове...Намерих и някакъв Özgür Çocuklar Parkı,който се пада някъде зад/до  супермаркет Мигрос  https://www.google.bg/maps/place/%C3%96zg%C3%BCr+%C3%87ocuklar+P … 9002!4d26.5990118
Гледах снимки ,но сякаш не видях никакъв парк обаче.. newsm78 Освен на място да проверите,дали наистина има нещо там...Успех
Виж целия пост
# 83
Здравейте, имам две питания. До сега сме ходили или с автобус или с преспиване и не съм се замисляла, защото автобуса не го мисля, а колата си стои на паркинга на хотела. Та , въпроса ми е ,има ли в Одрин "синя зона" или забрана за паркиране, мога ли да паркирам навсякъде, стига да има място разбира се?
В петък ,освен от петъчния пазар ,от къде мога да си взема кори ,от тези тънките ,на големите купове, увити в чаршав?
И другия ми въпрос е , някой ползвал ли е  хотел Парк Хотел? Точно до главната улица ,зад безистена?! Моля за мнение, благодаря !
Виж целия пост
# 84
Паркирай само на платените паркинги или по паркингите на магазини, хотели, ако има такива. По улиците никой не спира, дори местните. Вероятно има глоби и ги налагат безкомпромисно. Разпилени коли тук и там, като в БГ, не съм видяла до сега, дори "за малко и на аварийни" не спират.
Виж целия пост
# 85
Разпилени не ,но съм ги виждала наредени една до друга ,като синджир по уличките,че даже се усукват по завоите. И като сме минавали с колата сме виждали места да спиране ,но като не знаем правилата ми е хващало страх и пак оставяме я на хотела и пеша .
Виж целия пост
# 86
Ние сме спирали на улицата. Беше безплатно и имаше много други паркирали коли.

Синя зона май и в Истанбул няма. Там винаги паркираме на улицата в Султанахмет. Логично е и в много по-малкия Одрин също да няма.
Виж целия пост
# 87
Ние пък сме спирали на Синя зона в Одрин  Rolling Eyes В уличките баш около центъра кто са. Дойде един служител и на него дадохме парите,мисля,че имаще табели по улиците... 2лирина час май беше. Аз не съм останала с впечатление да им е много организизрано паркирането по улилиците...навсякъде има спрели коли... пък за карането им да не говорим  ooooh!
А сега как е движението нататък? Чака ли се много по границата (Кап.андр. и Капъкуле)? Че много ми се ходи вече ама не смея  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 88
Някой да е ходил до Одрин от Гърция. Къде и как се минава границата?
Виж целия пост
# 89
На 19.08 и аз ще пътувам , организирана еднодневна екскурзия . Ще тръгнем в 6 часа сутринта и след обяд в 15.30 обратно към БГ. Струва ми се малко това време , ще бъде едно препускане . Първо на складовете ще спираме , след това на пазара и в центъра за малко . В Маргито едва ли ще имаме време да влезем , та ако може да ми кажете някои магазини за дрехи в центъра на по сносни, ще съм ви безкрайно благодарна .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия