))
и Софи имаше режим -папкане, игра, спане, пак игра папне и спане около 3-4 следобяд. Но от 5 дни, от както става в 7-8 до вечерта не спи 21-22ч. С мен е изключително агресивна - щипе ме, драска, шамари, скубе...ужас някакъв. Карам й се, а тя се смее с глас или също ми крещи. Постоянно мрънка, иска да пипа неща, които не може, крещи. С баща си е нежна и добра , но я го вижда за час-два на ден. Вода не иска да пие, на храната се лигави, пък не ми се мисли периода 2-3 годинки... Инатливи близнаци!!!
т.е. майка й спи докато я храни, не иска да я върнем в кошарката й,а да спи между нас на спалнята и започва едно мятане и раздаване на шамари ту на мен ту на баща си...не се спи,но някак се унася и я местим след час два. После е кукуряк цъфнала готова за игри в 7:00като часовник... а ние сме гроги. Добре че към 11:00-12:00 заспива за час два да си повися малко поне. И после край- не иска да яде ако няма песнички от таблета,мята всичко,не иска да седи в количката,но още не ходи уверена и само иска да й помагам, поне вече само с една ръка я хващам. Вика,кара се на дръгите деца, като й се забрани нещо чак се изчервява от инат,същото е и като я вързвам в столчето за кола. Въобще кога минава тоя гаден период? Иначе ме разбира отлично какво й говоря...когато иска. За сега само една игра ме спасява- донеси ми котето-има едно коте играчка което хвърлям далеч и я моля да ми го донесе,а като го намери сред играчките си и дойде да ми го даде много се радвам,а тя повече от грейнала:) слага и формички в кутия и с това може да се занимава като е на кеф до 20 минути...почивка:)
Вече се чувстват човечета, със собствено мнение, не са зависими от мама. И се започва пробване на граници и лазене по нерви... Аз уж бях толкова спокойна, но усещам как викам по каката даже за дреболии. Пък тя така добре е усвоила избирателното чуване, ама взема пример и от баща си
Йоана и тя не остава по назад... Все още сяда в триколката, ама със сърдене, иска да ходи и бута навсякъде...Пък иска и да държи пръст, че не се чувства стабилна. След четири месеца затишие най-накрая проби единият кътник, но от това или от жегата се мята цяла нощ... 
Особено пред хора,където е голям срам
Те се срамуват де 
ако им се спи"нани" и "ака"казват,но не се задържат много на гърнето,а и често е фалшива тревога.С амо да се размърдат нещо червата и много впечатлени ме поглеждат и казват"ака" 
)))
.Препоръчани теми