Първи клас 2018/2019г - набор 2011

  • 75 510
  • 736
# 135
https://www.book.store.bg/p168503/uchebno-posobie-cifri-vetrilo.html

Учителката каза, че ги ползват, за да решават задачки на ум, задава задачка и всяко дете трябва да вдигне съответната цифричка, а тя вижда кой е сметнал и кой не правилно.
Виж целия пост
# 136
https://www.book.store.bg/p168503/uchebno-posobie-cifri-vetrilo.html

Учителката каза, че ги ползват, за да решават задачки на ум, задава задачка и всяко дете трябва да вдигне съответната цифричка, а тя вижда кой е сметнал и кой не правилно.

Много е интересно това и наистина е хубаво измислено. На нас не са ни казали за такива цифри, може би в началото на годината.  newsm78
Виж целия пост
# 137
Само искам да споделя, че в 50 ОУ Васил Левски в кв. Драгалевци има 5 свободни места за първолаци. Който не е успял да се запише, и ако му е в удобно местоположение, има време  Kissing Heart
Виж целия пост
# 138
Здравейте, мами на първолачета! Не съм писала досега в темата, макар че й хвърлях око отвреме-навреме. За четвърти път ще имаме първокласник у дома. Софиянци сме, но преди пет години заживяхме за постоянно в едно село на 50км от София. Най-малкият ни син ще си учи в село, където от 3ти/4ти до 7ми клас учиха и батковците му. Тук няма недостиг на места за първи клас, по-скоро има липса на деца - 12 дечица ще са в клас, но и на големите класовете бяха по толкова деца и определено го намирам за “плюс”.
Отдавна съм купила чанта, която е комплектована с два несесера с принадлежности и сакче за физическо. Имахме родителска среща в края на май.
Виж целия пост
# 139
При нас родителска среща имаше след първото класиране. Следващата ще е началото на септември. За сега съм взела само униформата. Иначе ни дадоха списък на необходимите помагала. За учебните тетрадки се уговорихме, че ще направим колективна поръчка в началото на учебната година. Решила съм, че раница ще купувам след морето. На времето с каката направих грешка с първата раница. Сега горе-долу знам какво търся, но сумата, която трябва да заделя си я бива. Анцунг също смятам от сега да взема. Малката ми върви много висока. Анцунга от каката, който тя носеше в първи и втори клас отдавна не ѝ става. А да не говорим, че размера на униформата е 140 см. Колежка ми даде десетина тетрадки от нейното дете, с големи квадратчета и тесни/широки редове, които са станали излишни на определен етап, така че няма да бързам много с тези покупки.
От една страна ме радва, че ще бъдат с униформи, от друга се дразня, защото ще ни ограничават в ежедневието.
Виж целия пост
# 140
tonynette, хубаво ме подсети с тетрадките. Сега и без това правим голям ремонт на ученическата стая. При пренасянето на багажите сигурно ще извадя тетрадки за цяла учебна година от каката Simple Smile)))

Маринова, много сте смели! Simple Smile Големите батковци в София ли учат?

Виж целия пост
# 141
Vache, в близкия град на 10км от наше село учат батковците - в професионална гимназия на доста добро ниво. Кака им завърши Първа английска, но за тях решихме друго Simple Smile.
Виж целия пост
# 142
Vache, в близкия град на 10км от наше село учат батковците - в професионална гимназия на доста добро ниво. Кака им завърши Първа английска, но за тях решихме друго Simple Smile.
Браво! Ти си вряла и кипяла вече много Simple Smile
Виж целия пост
# 143
Хахаха, още доста ми се очертава да повря и да покипя, докато изкласи и най-малкото Grinning
Виж целия пост
# 144
Хахаха, още доста ми се очертава да повря и да покипя, докато изкласи и най-малкото Grinning
Е, ама на някои им е за първи път. На мен не и затова виждам голямата разлика Wink
Виж целия пост
# 145
Аз съм от тези, където им е за пръв път... Mr. Green Май на мен ми е по-притеснено, отколкото на първокласника.  hahaha
Виж целия пост
# 146
Аз пък да ви кажа, сега ми е още по-притеснено от първия път. Преди 6г не знаех изобщо с какво ще се сблъскам в приказната ни образователна система. Сега обаче съм абсолютно наясно и съм в пълен туш, шок и ступор! Grinning
Виж целия пост
# 147
Аз съм от тези, където им е за пръв път... Mr. Green Май на мен ми е по-притеснено, отколкото на първокласника.  hahaha
Естествено! И аз мога да кажа, че имам леко притеснение, защото децата ми са много различни. Подходът ми е различен, абе... но все пак ми е по-спокойно, защото вече имам представа какво да очаквам. Simple Smile
После и ваканциите ще очакваш повече от детето Simple Smile

bubcheto15, значи няма да ти казваме как е в 7 клас Wink Дишай сега спокойно в първи, че догодина (предполагам) ступорът ще е още по-голям Wink
Виж целия пост
# 148
Определено, след този 7-ми клас, който преживях, вече нищо не може да ме бутне. Smile
Но да не предизвиквам съдбата.

Аз погрешно записах детето при една учителка и после ме наплашиха, че била твърде строга и много се карала, но да видим. Надявам се просто да има дисциплина в класа, не изглеждаше толкова пък страшна. Simple Smile

Чанта и несесер си имаме, септември след род. среща ще купувам останалото.
Виж целия пост
# 149

bubcheto15, значи няма да ти казваме как е в 7 клас Wink Дишай сега спокойно в първи, че догодина (предполагам) ступорът ще е още по-голям Wink

Пощади ме, моля те Simple Smile В момента се борим с вятърни мелници да не вкарат за набор 2006та промените във формата за НВО, защото са заварено положение и ще са минали половината среден курс, докато го избистрят.
Цяла година живях под знака на абсурдите в системата за прием в първи клас, писах становища, участвахме в работни групи и въобще...
Надявам се поне тази година да взема малко въздух Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия