Базедова болест - тема 6

  • 53 599
  • 745
# 180
Angelov255, ти беше в ремисия, нали? На какви хапчета си в момента, моля сподели отново.

Питам, защото аз също съм с горе-долу добри стойности вече и се надявам да ми намалят хаповете. За  съжаление и при мен продължава с нервността, проблемите със съня, сърцебиенето и всичките симптоми  Sad

Все пак май успявам да контролирам нервността. Преди беше доста драматично - направо се навивах и все едно в спирала потъвах надолу. То такива мисли бяха, че страшна работа. Сега като усетя, че започвам да изпадам в нервност и дишам дълбоко, променям коренно това, което правя в момента, примерно пускам някаква весела песен и пея и танцувам  Simple Smile След малко ми размине.
За проблемите със съня писах - лягам по-късно и ставам рано. Така си лягам изморена и успявам да спя нормално. Понякога пия чай "Лека нощ". Приятен е.
За сърцебиенето - по - рядко ми се случва, но ако усетя по-сериозно думкане и вземам половинка Конкоркор от 2,5. Много добре ми действа.

От мен също честит празник на всички и наздраве Simple Smile
Виж целия пост
# 181
Силно се съмнявам дали не страдам от това заболяване, имам всички симптоми без загуба на тегло и изпъкнали очи. Тези симптоми задължителни ли са за поставяне на диагноза? Мъж съм на 23.
Виж целия пост
# 182
Angelov255, ти беше в ремисия, нали? На какви хапчета си в момента, моля сподели отново.

Питам, защото аз също съм с горе-долу добри стойности вече и се надявам да ми намалят хаповете. За  съжаление и при мен продължава с нервността, проблемите със съня, сърцебиенето и всичките симптоми  Sad

Все пак май успявам да контролирам нервността. Преди беше доста драматично - направо се навивах и все едно в спирала потъвах надолу. То такива мисли бяха, че страшна работа. Сега като усетя, че започвам да изпадам в нервност и дишам дълбоко, променям коренно това, което правя в момента, примерно пускам някаква весела песен и пея и танцувам  Simple Smile След малко ми размине.
За проблемите със съня писах - лягам по-късно и ставам рано. Така си лягам изморена и успявам да спя нормално. Понякога пия чай "Лека нощ". Приятен е.
За сърцебиенето - по - рядко ми се случва, но ако усетя по-сериозно думкане и вземам половинка Конкоркор от 2,5. Много добре ми действа.

От мен също честит празник на всички и наздраве Simple Smile
Пия цял тирозол и все още половинка ел-тироксин + пропранолол акорд. И съм в медикаментозна ремисия според ендото  също каза,че имам хашитоксикоза.  Трябвало да пия цял ел-тироксин според ендото още преди месец. Тсх 7,92 но, още се колебая. Засега карам на половинка. Нормално то и аз вдигам от време на време кръвно+пулс. Някой път се редуват ниски стойности на кръвното друг път по-високи.  Като цяло жлезата доста си играе.
Виж целия пост
# 183
Силно се съмнявам дали не страдам от това заболяване, имам всички симптоми без загуба на тегло и изпъкнали очи. Тези симптоми задължителни ли са за поставяне на диагноза? Мъж съм на 23.
Не са задължителни, даже повечето тук сме се чудили как да отслабнем.
Лекар, изследване на хормони, ехография на щз и ще се разбере.
Ангелов, аз и преди съм писала, на мен ми изписаха Симпатил, много ми помагаше.
Виж целия пост
# 184
Дами,оперирайте се като мен и ще отслабнете.
След хистеректомията качих до 85-90.
Мин.зима бях 77 кг,сега вече съм 67.
Но не ми се иска да слабея повече,сега изглеждам нормално.

leonlai,намери читава лаборатория и си пусни сутрин на гладно едно ТСХ и една кръвна захар.Няма да навреди и пълна кръвна картина да си направиш.От вената се взема кръв,но не боли,не е страшно.
Виж целия пост
# 185
Аз предпочитам да не стигам до операция.
Килограмите ги оправих.
Виж целия пост
# 186
Аз съм споделяла, че преди около 20 години започнах с базедовата болест, след известно лечение и след като родих се оперирах. 15 години си живях без проблеми.
Сега имам втори епизод на болестта и първата ми мисъл беше за операция. За съжаление Сечанов ми отказа, рано ми било  newsm78 Първо да сме опитали с хапчета. Та така, сега се лекувам с хапчета и качвам килограми. Само с много спорт и здрав хранителен режим държа нещата под контрол /засега/.
Виж целия пост
# 187
Ева,и аз от Метизола качвах много.

Решението за операция си е личен избор.Аз мислех,че с махането на жлезата проблемите ми ще отзвучат от раз.Ама не е така.Юли ме оперираха,още не мога да си уцеля дозата на Еутирокса,скъсах се да се оплаквам от него в темата за Хашимото.Дано вече да съм улучила правилната доза,че се измъчих.Когато ми е ниска ми се появява ужасна аритмия,не знаех какво е аритмия до преди операцията.

Всеки сам решава,но разбрах,че имаш ли заболяване на щитовидната жлеза и с нея,и без нея все има проблеми.
Виж целия пост
# 188
За операция не съм се решила. Ако навремето се бях решила на ОП още първите 2 месеца, както предложи и проф. Христозов, от откриване на заболяването, нещата щяха да стоят по друг начин, може би както при Ева и така според мен е по-редно, вместо да се чакат 2 години. Човекът се е нагледал на случаи и знае. После вече жлезата е доста по-увредена с отлагане на операцията, а ако се оперира човек по-скоро и се махне малка част, ремисията е в голям процент и може да е за дълъг период.
Да, за рецидивиращ Базед това е "изходът", ако може да се нарече изход. От трън та на глог.
Силно се надявам, нещо спешно да не наложи операция на щитовидната жлеза. Факт, тиреостатици не можем да пием до живот, а тироксин можем, но никой не може да ми обещае, че като мина в трайна хипофункция, с тироксина ще се чувствам добре. Сега може да не съм цвете, ама съм приела и свикнала донякъде да се спогаждам със заболяването. А ако стана по-зле минавайки в другата крайност с премахване на жлезата, ако нещо спешно не го налага, направо не знам как бих се справила. Връщане оттам назад няма. Пак казвам - и сега не е цвете, ама поне знам какво е. А неизвестното донякъде плаши. Ами ако стана по-зле?!

Много се надявам, през близките години да има положителен напредък относно нашето заболяване. Пък било то и в алтернативната медицина.
Виж целия пост
# 189
Да, трудно е след операцията.
Метизола си бях свикнала да си дозирам сама.
Сега трябва да свикна с Еутирокса.
Малко е плашещо животът ти да зависи от лекарство.Все си мисля-ако стане война, бедствие...И не се намира вече...
Понякога си мисля да се презапася с Еутирокс.
Сега например много трудно си намирам Метилпреднизолон на ампули.Ама все пак успявам.
Ама наистина няма връщане назад.Може пък в бъдеще да измислят някакъв апарат,който да замества жлезата,може медицината много да напредне...

Мереленда,хирургът не искаше да ми маха цялата жлеза,но след операцията дойде и ми каза,че я е махнал,била е в много лошо състояние,нямало вариант да запази,ужасно била увредена.
Виж целия пост
# 190
Махат до здраво, да. Аз имах тази опция като ми поставиха диагнозата. Не беше толкова увредена жлезата. Ама сега е на кайма. Ако ще махат, вероятно ще е всичко.
Виж целия пост
# 191
Да,аз бях писала за резултатите от биопсията и тогава ти ми каза,че е била на кайма.Докторът каза кървяща и къслива.
Донякъде се радвам,че я няма, защото е била много увредена.Тя е умирала и бавно ме е убивала.Това са си лично мои разсъждения,може даже да са смешни,но щом е била толкова зле, по-добре,че я няма.
Ще се спогодим някак с ужасния Еутирокс.Още сме във война,но май организмът ми взе да свиква,че ще го приема всяка сутрин.
Виж целия пост
# 192
Сигурно с всичко се свиква. Важното е да ти понася и да нямаш проблем с приема му, защото е наложителен.
Може при теб да трябва повече време да се наместят хормоните и правилната доза.
Виж целия пост
# 193
Аз съм доста зле от този еутирокс, имам доста често сърцебиене. Преди не беше така. Не мога да си обясня защо се налага да го пия, един вид той допълва функцията на жлезата. При мен като е хипер, защо още трябва да пия.

Явно така трябва, но нещо ми е необяснимо.
Виж целия пост
# 194
Ева, и аз съм го пила заедно с Тирозола, на мен ми се отрази добре тази комбинация.
Решението за операция е лично, разбира се, но само заради едните килограми да се оперираш, ми се струва безрасъдно решение.
Понякога хвърлям око на темата за Хашимото, и там не е розово положението. Както писа Мереленда, от трън та на глог  Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия