Сексуален проблем

  • 33 888
  • 189
# 75
И аз познавам възрастни мъже без проблеми, но доколкото знам, при една част от мъжете над 50 се появяват подобни симптоми. Имам една позната двойка, която беше със същия проблем. Мъжът е доста по-възрастен от жената - с около 30 години, затова се замислих за възрастта на човека в темата. При тях се оказа, че е навлязъл в т.нар. "андропауза" - мъжка менопауза: http://www.puls.bg/health/sex/news_19246.html
Предписаха му медикаменти за регулиране на хормоните и сега е добре.
Виж целия пост
# 76
Не смятам, че късането е решение ако обичаш този човек. Трябва заедно да се справите с проблема му. Трябва да го предразположиш да ти се довери и да говори за това. Първата стъпка е да осъзнае, че има проблем и да поиска да го разреши. После нещата ще се наредят. Аз също имах сексуални проблеми с приятелят ми около година. При мен проблема беше психологичен, но аз не го споделях с него, а с приятелка...След време той се отпусна, говорихме за това и не след дълго всичко си дойде на мястото. Успех ти желая! Не се отказвай от него, ако го обичаш но се опитай взаимно да направите връзката ви перфектна! 💓💓

Ако някой е имал такъв проблем и е ходил по доктори би ли споделил от къде е тръгнал? Първо към какъв специалист се е насочил - уролог, може би? Смятам да поставя ултиматум и искам да съм подготвена с възможности, ако склони.

   Ако откаже приятелят ви да отиде на лекар, тогава много добре знае какъв проблем има. Не е честно спрямо вас да не сподели с вас за проблема си.
Поставянето на ултиматум е грешен подход. Това все пак не е пристрастяване към наркотици, а сексуален проблем. Нужен е много такт, търпение и разбиране, за да успеете да разрешите проблема. Не му показвай, че се дразниш или ядосваш от това. Това ще го накара да се свие още повече и да се затвори в себе си. Кажи му, че го обичаш много и че искаш да имате прекрасна не само емоционална, но и физическа връзка. Кажи му, че заедно можете да го постигнете, стига и той да има желание за това! 🙏☺🌟❤
Виж целия пост
# 77
Не смятам, че късането е решение ако обичаш този човек. Трябва заедно да се справите с проблема му. Трябва да го предразположиш да ти се довери и да говори за това...
И ако въпреки всичко отказва?
Виж целия пост
# 78
Не смятам, че късането е решение ако обичаш този човек. Трябва заедно да се справите с проблема му. Трябва да го предразположиш да ти се довери и да говори за това...
И ако въпреки всичко отказва?

Отказва какво? Не е нужно да се класифицира проблема като "проблем". Поискай да поговорите. Кажи му, че ти липсва физическата ви връзка и това ти тежи. Питай го дали смята, че проблема е у теб. Предложи му да го обсъдите и заедно да вземете решение как да се справите с това. Обясни му, че се страхуваш за връзката ви и че страдаш от това. Все пак ти го познаваш най-добре от всички съфоримки тук. Бъди искрена и открита пред него и не го карай да се чувства виновен. Смятам, че ако истински се обичате и искате да спасите връзката си- то трябва да дадете всичко от себе си за това! 💏
Виж целия пост
# 79

Поставянето на ултиматум е грешен подход. Това все пак не е пристрастяване към наркотици, а сексуален проблем. Нужен е много такт, търпение и разбиране, за да успеете да разрешите проблема. Не му показвай, че се дразниш или ядосваш от това. Това ще го накара да се свие още повече и да се затвори в себе си. Кажи му, че го обичаш много и че искаш да имате прекрасна не само емоционална, но и физическа връзка. Кажи му, че заедно можете да го постигнете, стига и той да има желание за това! 🙏☺🌟❤


А, галенето по главичката и уверението, че " това" не ти пречи, е пагубно както за теб, така и за връзката ви, така и за него самия.
Защото той порасва в собствените си очи, решавайки че е толкова ценен екземпляр, че само обожанието към него трябва да ти е достатъчно.

И не е лошо първо да прочетеш някой друг пост, за да можеш да дадеш адекватен съвет. Peace
Виж целия пост
# 80

Поставянето на ултиматум е грешен подход. Това все пак не е пристрастяване към наркотици, а сексуален проблем. Нужен е много такт, търпение и разбиране, за да успеете да разрешите проблема. Не му показвай, че се дразниш или ядосваш от това. Това ще го накара да се свие още повече и да се затвори в себе си. Кажи му, че го обичаш много и че искаш да имате прекрасна не само емоционална, но и физическа връзка. Кажи му, че заедно можете да го постигнете, стига и той да има желание за това! 🙏☺🌟❤

И не е лошо първо да прочетеш някой друг пост, за да можеш да дадеш адекватен съвет. Peace

Съветите ги давам от моя личен опит, а не от четене на постове..Ако за теб моя съвет не е адекватен, моля просто го подмини. Не смятам, че показването на подкрепа на човека до теб е "галене по главичката" (този израз може да има много значения). Най-лесно е да се обвини човека с "проблема" и връзката да се разпадне! Момичето иска съвет и тя сама може да прецени точно как да постъпи! Все пак благодаря ти за коментара! ☺
Виж целия пост
# 81


Съветите ги давам от моя личен опит, а не от четене на постове..Ако за теб моя съвет не е адекватен, моля просто го подмини. Не смятам, че показването на подкрепа на човека до теб е "галене по главичката" (този израз може да има много значения). Най-лесно е да се обвини човека с "проблема" и връзката да се разпадне! Момичето иска съвет и тя сама може да прецени точно как да постъпи! Все пак благодаря ти за коментара! ☺

Това разбрах, но ти не разбра, че те подканям да прочетеш постовете на момичето, в които то обяснява, че не само разговор по същество ѝ се отказва, ами е обвинявана че само секс ѝ е в главата и разни такива нелицеприятни изцепки от милото.
Виж целия пост
# 82
Нормално е когато върху човека с "проблема" се упражни натиск, той да стане агресивен. Именно затова казах по-горе, че авторката най-добре познава човека до себе си и знае как точно да подходи, за да се стигне до един откровен разговор. Ако и това не се получи, то е ясно че момчето или смята, че приятелката му винаги ще е до него, та било то и без секс, или не вижда заплаха от разпада на връзката...Този край обаче неминуемо ще настъпи, ако нещо не се промени.
Виж целия пост
# 83
Съветите ги давам от моя личен опит, а не от четене на постове..Ако за теб моя съвет не е адекватен, моля просто го подмини. Не смятам, че показването на подкрепа на човека до теб е "галене по главичката" (този израз може да има много значения). Най-лесно е да се обвини човека с "проблема" и връзката да се разпадне! Момичето иска съвет и тя сама може да прецени точно как да постъпи! Все пак благодаря ти за коментара! ☺
Съветът ти е адекватен и авторката го е приложила.
Не го е изоставила, опитала е многократно, но от негова страна получава отказ.
Затова питам какво следва, към сегашното положение какво ще я посъветваш, когато е приложила съвета, но резултат е различен от очакваното.
Виж целия пост
# 84
Ако момчето, с помощта на приятелката си, не стигне до извода, че има проблем и се нуждае от решение, то тогава никой от съветите дадени тук няма да работи. Ако не стане с добро, с поставянето на ултиматум, едва ли би се получило. Освен да му каже, че тя не може да продължава по този начин и че липсата на физически ласки й се отразява зле на психиката, друго не виждам какво може да се направи. Разбирам, че той се отбранява, обвинявайки я, че тя иска само секс от него, но тя трябва да му обясни че това е важно за нея...За мен лично, несходствата ни в секса беше проблем, който ми тежеше много и с който не бих се примирила...
Виж целия пост
# 85
Именно, това е мнението на почти всички  в темата.
За съжаление не винаги се получава, но... това е положението, трябва желание за решаването на проблема и от двете страни.
Виж целия пост
# 86
Не се сърди човече ☺, аз не оспорвам другите мнения в темата! Исках да кажа, че хора има разни. Едни биха се примирили да живеят без секс, други- не. За мен психическата и физическата връзки вървят ръка за ръка и ако обичам човека, бих се борила да разреша проблема, който ме тормози! Желая успех на авторката!
Виж целия пост
# 87
Момичета, благодаря много за съветите. Мисля, че се реших да пиша тук именно, за да чуя странично мнение. Приятелят ми не е на 50 или 60 години на близки до моите години е, имам предвид, че не е проблема във възрастта му. Има физически проблем, може би и психически все още не е стигнал до такъв доктор. Тежи ми много, тъй като този проблем се отразява и на отношение и на нивото му на търпимост към мен, Та се замислям дали аз не съм за психолог да не кажа психиатър, че го търпя всичко това!
Виж целия пост
# 88
Ти още в началото написа, че това "състояние" не е от седмица или две. И наистина колкото и да го обичаш щом за година и кусур няма промяна наистина сериозно се замисли какво ще правиш занапред.
Виж целия пост
# 89
Тежи ми много, тъй като този проблем се отразява и на отношение и на нивото му на търпимост към мен, Та се замислям дали аз не съм за психолог да не кажа психиатър, че го търпя всичко това!

Ей тази наглост, дето я търпиш, трябва да ти зазвъни с огромна камбана и да Фанеш пътя или извън връзката, или към психиатър...........

Вместо да е по- нисък от тревата и да е благодарен, че си готова толкова време да лежиш до него в очакване да се сети, че е мъж, а не парцалена кукла, той проявява нервност и нетърпимост, че и те обижда.

Не те разбирам, жено, ама ако ти кажеш, че се саморазбираш, щи сваля шапка!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия