Изследване на ХОРМОНИ – 15 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 88 044
  • 737
# 75
Здравей Денис (малко в страни от темата - хармони),но искам да попитам:
На 16.08. - фоликул 16.10мм.;
На 17.08. - около 21ч. ЦС;
На 19.08. - следобед имах чувствително пробождане в яйчника,където е фолкулът (който предполагаемо е с размер 20.60мм.-ако нараства с 1.5мм.на ден,както док.го изчислява)и правихме секс около 17ч.
Въпросът ми е ,тъй като док.ми каза секс на 20,21 и 23.08 - (преди това въздаржание), а аз правих на 19 - не е ли по-добре днес да прескочим и утре да направим,за да е по-добър материала( той е с Астенозооспермиа) или да си караме 3 дни подред...?
Може и през ден  Peace
Стискам палци.
Виж целия пост
# 76

Денис,
Моля те за коментар върху резултатите
Изследването е на 20ти ден от мц
 https://imagizer.imageshack.com/img923/7995/9FukqV.jpg
Изписаха ми дуфастон 2*1 без прекъсване, тсх още не беше излязло
Има бременност, но прогестеронът е нисък.
Когато пускаш контрола на ЧХГ, изследвай отново и Прогестерон / 3-4 часа след приема на Дуфастон/ и ако не ти е проблем пусни и Пролактин.
Стискам палци и ще чакам да пишеш.

ТСХ е добре да е под 2.0.

Денис,
нещата се развиха така:
* 18.08.2017г - 20ти ден от МЦ
чхг-11,280
прогестерон -19,500
тсх - 2,23
Предписан дуфастон 2*1

* 20.08.2017г - 22 ден от МЦ
чхг-30,500

* 22.08.2017 - 24 ден от МЦ
чхг - 17,850
прогестерон - 8,250

сега от тук нататък предполагам, че чакам М.  Моля те,  кажи ми какво да изследвам ? Много ми е криво, но съм още по-амбицирана.
Пролактина може ли да го изследвам по-рано от О, за да взема мерки ако е завишен?
Други хормони на щитовидната да пускам ли?
Виж целия пост
# 77

Денис,
Моля те за коментар върху резултатите
Изследването е на 20ти ден от мц
 https://imagizer.imageshack.com/img923/7995/9FukqV.jpg
Изписаха ми дуфастон 2*1 без прекъсване, тсх още не беше излязло
Има бременност, но прогестеронът е нисък.
Когато пускаш контрола на ЧХГ, изследвай отново и Прогестерон / 3-4 часа след приема на Дуфастон/ и ако не ти е проблем пусни и Пролактин.
Стискам палци и ще чакам да пишеш.

ТСХ е добре да е под 2.0.

Денис,
нещата се развиха така:
* 18.08.2017г - 20ти ден от МЦ
чхг-11,280
прогестерон -19,500
тсх - 2,23
Предписан дуфастон 2*1

* 20.08.2017г - 22 ден от МЦ
чхг-30,500

* 22.08.2017 - 24 ден от МЦ
чхг - 17,850
прогестерон - 8,250

сега от тук нататък предполагам, че чакам М.  Моля те,  кажи ми какво да изследвам ? Много ми е криво, но съм още по-амбицирана.
Пролактина може ли да го изследвам по-рано от О, за да взема мерки ако е завишен?
Други хормони на щитовидната да пускам ли?
Много съжалявам.
Пролактинът трябваше да го изследваш заедно с Прогестерона.
ТСХ е висок, но не мисля, че той създава проблем в случая.
Изследвай генетичните показатели - ако не си.
Пожелавам ти следващият път да е успешен  Peace
Виж целия пост
# 78
Здраеейте, може ли да споделите мнение за тези резултати. Правени са на 3 ден от МЦ. Благодаря ви!
https://cdn.bg-mamma.com/Gv9l/35448569_e0dadd2d[/img]]
Виж целия пост
# 79
Здраеейте, може ли да споделите мнение за тези резултати. Правени са на 3 ден от МЦ. Благодаря ви!
https://imagizer.imageshack.com/img922/7123/1RGqsd.jpg
LH и ФСХ са малко ниски. Добре е да те видят на УЗ - може да има киста / нещо потиска функцията на яйчниците в момента/.
Ще чакам да пишеш. Peace
Виж целия пост
# 80
Лекарят ми каза " лека форма на поликистоза" и ми предписа Инофолик по 1 саше на ден.  Съмнявам се дали е достатъчно това лечение, борим се за бебе след един мисед..

Виж целия пост
# 81
Здравейте, нуждая се от съвет от по-запознатите.
Преди месец бях на ендокринолог и след направени хормонални изследвания ми каза, че имам инсулинова резистентност. Инсулинът ми беше 1.5 като каза, че това било границата и при стойности над тези определено го имаш. Предписа ми Иногинол таблетки за три месеца.

Искам да вметна, че нямам наднормено тегло - 57кг съм при ръст 1,67, и никога не съм имала проблеми с цикъла. Причината да се изследвам е засилено окосмяване на врата.

Седмица по-късно се видях с друга ендкриножолка от Токуда, която изрично каза че няма как да имам  инсулинова резистентност, защото всичко до 2.5 се води за нормално! Лекарката беше наистина шокирана от поставената диагноза и ми каза, че нямам проблеми.

Сега се чувствам наистина объркана и може би обмислям да ида другаде за трето мнение. Някой с подобна диагноза би ли споделил за стойностите си, а може би да ми препоръчате и наистина добър специалист?

Благодаря!!
Виж целия пост
# 82
А правихте ли обременяване с глюкоза?
Виж целия пост
# 83
Здравейте!
Искам да попитам един въпрос, ако е възможно някой да помогне!
Днес си взех изследванията за TSH, TAT и МАТ. Стойностите са както следва:
 TSH-II   5.05   mIU/L   0.27-4.20
Anti Tg ( TAT)   10.77   IU/mL   <115 IU/ml
Anti- TPO /MAT/   <5.00   IU/mL   <34 IU/mL
 Има ли нещо от което трябва да се обезпокоя и ще се наложи ли при това положение да пускам Т3 и Т4,
и съответно ако да, задължително ли трябва да бъдат пуснати на гладно и без кафе до 10 ч сутринта, или може по всяко време да бъдат пуснати. Не успях да намеря информация в нета, за това се обръщам към Вас.
Извинявам се много, но съвсем се обърках вече. Благодаря предварително и се извинявам за безпокойството Simple Smile
Виж целия пост
# 84
Щитовиднити хормони задължително се пускат сутрин, на гладно, без кафе, чай (нищо с кофеин).
Това, че антителата са нормални, говори, че за момента няма автоимунен процес, но това не означава, че няма проблем с функцията на жлезата. За това е добре да се пуснат ТСХ, FТ4 и FТ3.
Виж целия пост
# 85
Здравейте,
Имам няколко въпроса. Възможно ли е LH, FSH, Е2 да се изследват на 4 ден от цикъла, тъй като 3 ден от цикъла ми се пада неделя ? Може ли TSH да се изследва на 7 ден след О заедно с Прогестерон и Пролактин?   
Благодаря предварително. Hug                    
Виж целия пост
# 86
Благодаря, Нандин
Виж целия пост
# 87
Здравейте,
Имам няколко въпроса. Възможно ли е LH, FSH, Е2 да се изследват на 4 ден от цикъла, тъй като 3 ден от цикъла ми се пада неделя ? Може ли TSH да се изследва на 7 ден след О заедно с Прогестерон и Пролактин?   
Благодаря предварително. Hug                    
За ЛХ, ФСХ и Е2 - по-добре да се пуснат на 2-ри ден от МЦ, отколкото на 4-ти.
Не че не може, но на 2-3 ден са най-показателни.
За ТСХ - да, може да се изследва на 7 ден след О. Peace
Виж целия пост
# 88
Здравейте,
Имам няколко въпроса. Възможно ли е LH, FSH, Е2 да се изследват на 4 ден от цикъла, тъй като 3 ден от цикъла ми се пада неделя ? Може ли TSH да се изследва на 7 ден след О заедно с Прогестерон и Пролактин?   
Благодаря предварително. Hug                    
За ЛХ, ФСХ и Е2 - по-добре да се пуснат на 2-ри ден от МЦ, отколкото на 4-ти.
Не че не може, но на 2-3 ден са най-показателни.
За ТСХ - да, може да се изследва на 7 ден след О. Peace

Благодаря много за бързия отговор denis. Hug
Току що видях, че Киндиларов до НДК работят и в неделя.
Hug
Виж целия пост
# 89
denis и аз съм със същият въпрос като mimmmozka, а как мислиш ако все пак ми вземат кръв на 2-ри ден който е събота, а лабораторията не работи проби в съботен ден, а кръвта престоява до понеделник, това ще даде ли отражение  върху резултата?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия