Изследване на ХОРМОНИ – 15 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 88 044
  • 737
# 60
Пуснах и Инсулин. Той задължително ли се изследва с обременяване с глюкоза ?
Резултата ми е 26,54 при реф.стойности 3-24,90.
Виж целия пост
# 61
http://www.bg-mamma.com/attachments/images/tQWkh.jpg

Denis, снаха ми е с базедова от май месец (тсх й беше 0.0011, този месец 4.2 и й намалиха дозата). Днес е пуснала фсх, лх и е2, ендокриноложката обаче не й вдига. Може ли коментар, тъй като е притеснена. Благодаря ти предварително!  Simple Smile
ЛХ е висок и показва или по-ранна О. или ПКЯ.
Ако има О. - няма проблем. Ако има ПКЯ - трябва да се търси причината, макар че самата Базедова може да създава тези проблеми с МЦ и О.
Добре е да се проверят всички хормони, защото, ако има някъде проблем, това рефлектира и на друго "място" /друг орган, хормон/ - еднокринна с-ма работи като едно цяло, ако някъде има дефицит, балансира с повишаване на някой хормон / най-общо казано/.
 

Пуснах и Инсулин. Той задължително ли се изследва с обременяване с глюкоза ?
Резултата ми е 26,54 при реф.стойности 3-24,90.
Ако е на гладно, висок е.
Пуска се Инсулин + Глюкоза, заедно, на гладно.
При обременяване се прави трикратно такова изследване:
- на гладно /Инсулин + Глюкоза/
....  прием на Глюкоза
- след 60 мин  /Инсулин + Глюкоза/
- след 120 мин /Инсулин + Глюкоза/
Виж целия пост
# 62
Благодаря, denis. От май месец (когато започна Тироксина) цикъла й стана от около 30 дневен, на 24—25 дни, така че дано да е ранна О.
 Какви други хормони да пусне? Дано няма друг проблем, надяваше се до декември да вкара тсх в норма и да започват опитите.
Виж целия пост
# 63
Благодаря, denis. От май месец (когато започна Тироксина) цикъла й стана от около 30 дневен, на 24—25 дни, така че дано да е ранна О.
 Какви други хормони да пусне? Дано няма друг проблем, надяваше се до декември да вкара тсх в норма и да започват опитите.
Посочени са на 1.стр.
Ако след това има въпроси - питай  Peace
Виж целия пост
# 64
Пуснах и Инсулин. Той задължително ли се изследва с обременяване с глюкоза ?
Резултата ми е 26,54 при реф.стойности 3-24,90.
Ако е на гладно, висок е.
Пуска се Инсулин + Глюкоза, заедно, на гладно.
При обременяване се прави трикратно такова изследване:
- на гладно /Инсулин + Глюкоза/
....  прием на Глюкоза
- след 60 мин  /Инсулин + Глюкоза/
- след 120 мин /Инсулин + Глюкоза/
[/quote]

Това какво означава? Че имам инс.резистентност ли? Кр.захар ми е 4.59 при реф.ст. 4.11-5.89.
Виж целия пост
# 65
Това какво означава? Че имам инс.резистентност ли? Кр.захар ми е 4.59 при реф.ст. 4.11-5.89.
Да, показва, че имаш ИР - консултирай се с Ендокринолог.
Виж целия пост
# 66
Здравей Денис, да споделя (преди месец писах с ПКЯ съм и тънка лигавица) ти ми препоръча Арнинин и масло от вечерна иглика - пия ги редовно и мисля,че има ефект...за първи път от много време си видях това нещо наречено цервик.слуз..бях на преглед на 16.08. - лигавица 6.9мм.; доминантен фоликул 16.10мм.- док.ми каза секс на 20-ти, 21-ви и 23.08. - според теб , след като снощи (17.08.)  имах ЦС не е ли добре и днес да пробваме..?
Благодаря..
Виж целия пост
# 67
Денис,
Моля те за коментар върху резултатите
Изследването е на 20ти ден от мц

Изписаха ми дуфастон 2*1 без прекъсване, тсх още не беше излязло
Виж целия пост
# 68
Здравей Денис, да споделя (преди месец писах с ПКЯ съм и тънка лигавица) ти ми препоръча Арнинин и масло от вечерна иглика - пия ги редовно и мисля,че има ефект...за първи път от много време си видях това нещо наречено цервик.слуз..бях на преглед на 16.08. - лигавица 6.9мм.; доминантен фоликул 16.10мм.- док.ми каза секс на 20-ти, 21-ви и 23.08. - според теб , след като снощи (17.08.)  имах ЦС не е ли добре и днес да пробваме..?
Благодаря..
Браво! Много се радвам, че така бързо има ефект.  Hug
Секс от днес - фоликулът вече трябва да е около 20-21мм и до 1-2 дни може да  се спука.
Действайте и дано да се получи. Стискам палци  Peace


Денис,
Моля те за коментар върху резултатите
Изследването е на 20ти ден от мц
 https://imagizer.imageshack.com/img923/7995/9FukqV.jpg
Изписаха ми дуфастон 2*1 без прекъсване, тсх още не беше излязло
Има бременност, но прогестеронът е нисък.
Когато пускаш контрола на ЧХГ, изследвай отново и Прогестерон / 3-4 часа след приема на Дуфастон/ и ако не ти е проблем пусни и Пролактин.
Стискам палци и ще чакам да пишеш.

ТСХ е добре да е под 2.0.
Виж целия пост
# 69
Има бременност, но прогестеронът е нисък.
Когато пускаш контрола на ЧХГ, изследвай отново и Прогестерон / 3-4 часа след приема на Дуфастон/ и ако не ти е проблем пусни и Пролактин.
Стискам палци и ще чакам да пишеш.

ТСХ е добре да е под 2.0.
[/quote]

Денис,а Пролактин защо се пуска при наличие на Б?
Виж целия пост
# 70
Здравейте,

При мен за сега ЧХГ наддава добре. Надявам се на днешния преглед да може вече да се види нещо. Направих гликирам хемоглобин тази сутрин, защото съм с ИР, която никак не контролирах през последните 3 месеца, освен по 2000 мг дневно метформин, който често и забравях.

Резултатът на гликирания е 5.60% (което е много близо до горната граница 6%)
Три пъти тази седмица (от както излезе полож. тест за бременност) следя КЗ на гладно и варира от 5.4 до 5.6, което пак си е доста в горната граница.

Някой има ли представа какви са референтните сройности за КЗ при бременни обаче? Имам спомен, че не е същото като при "нормален" човек?

Притесняваме, че макар и формално в референтите стойности, моята КЗ е над допустимата за бременни.

Благодаря.
Виж целия пост
# 71
Здравейте,
В момента съм в стимулация  с планирана пункция на 12-ти ден в понеделник.
    Резултатите от 9-ти ден са следните:
ЛХ 2,33 (фол. 2,4-12,6; овул 14-96)
Естрадиол 3826
Прогестерон 0,863
Лигавицата тънка - 5 см.
Фоликули 4 х 16-17 мм и 2 броя х 12 мм (преди 2 дни бяха 10 мм).
    10-ти ден:
ЛХ 2,52; Естрадиол 4944; Прогестерон 0,794
Лигавицата  е  5,5 см, но ми казаха, че след пункцията ще се вземат мерки и вероятно е заради Мерионала.
Фоликулите са 4х17-18 мм и 2х15 мм.
Притеснява ме лигавицата и дали са добри стойностите на ЛХ и Прогестерон, който има лек спад. Чела съм, че е добре Прогестерона да бъде около и под 1 преди пункция.
При предишната процедура резултатите бяха сходни, прогестерон 1,5 в деня с Овитрела 36 ч преди пункцията, лигавицата около 10, но пък нямаше имплантация...
Забравих да спомена- заради аденом на хипофизата пия Достинекс 2х1/2 на седмица като не съм го спирала по време на стимулацията. Пролактинът беше около 200 преди 2 месеца с тази доза.
Виж целия пост
# 72
Скрит текст:
Цитат
Има бременност, но прогестеронът е нисък.
Когато пускаш контрола на ЧХГ, изследвай отново и Прогестерон / 3-4 часа след приема на Дуфастон/ и ако не ти е проблем пусни и Пролактин.
Стискам палци и ще чакам да пишеш.

ТСХ е добре да е под 2.0.

Денис,а Пролактин защо се пуска при наличие на Б?

Когато Пролактинът е висок, потиска синтеза на Прогестерон / а в случая, той е нисък и е добре да се провери, дали освен други причини и той не създава проблем/
Виж целия пост
# 73
Здравейте,

При мен за сега ЧХГ наддава добре. Надявам се на днешния преглед да може вече да се види нещо. Направих гликирам хемоглобин тази сутрин, защото съм с ИР, която никак не контролирах през последните 3 месеца, освен по 2000 мг дневно метформин, който често и забравях.

Резултатът на гликирания е 5.60% (което е много близо до горната граница 6%)
Три пъти тази седмица (от както излезе полож. тест за бременност) следя КЗ на гладно и варира от 5.4 до 5.6, което пак си е доста в горната граница.

Някой има ли представа какви са референтните сройности за КЗ при бременни обаче? Имам спомен, че не е същото като при "нормален" човек?

Притесняваме, че макар и формално в референтите стойности, моята КЗ е над допустимата за бременни.

Благодаря.
До 5,1 mmol/l е реф. гр при бременни
Виж целия пост
# 74
Здравей Денис (малко в страни от темата - хармони),но искам да попитам:
На 16.08. - фоликул 16.10мм.;
На 17.08. - около 21ч. ЦС;
На 19.08. - следобед имах чувствително пробождане в яйчника,където е фолкулът (който предполагаемо е с размер 20.60мм.-ако нараства с 1.5мм.на ден,както док.го изчислява)и правихме секс около 17ч.
Въпросът ми е ,тъй като док.ми каза секс на 20,21 и 23.08 - (преди това въздаржание), а аз правих на 19 - не е ли по-добре днес да прескочим и утре да направим,за да е по-добър материала( той е с Астенозооспермиа) или да си караме 3 дни подред...?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия