Изследване на ХОРМОНИ – 15 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 88 038
  • 737
# 720
Скрит текст:

denis. имам питане момичета. Последен МЦ на 03.02.18г,  На 12.02.2018г - 10ден от МЦ засяках овулация, Прогестерона - на7 ден след овулация ли трябва да го изследвам или на 21 ден от началото на МЦ / гениколожката ми каза че Прогестерона се изследва на 21 ден/. Утре ми е 7 ден и не знам да си пусна ли изследване или да изчакам до 21 ден. Моля Ви отговорете ми...
Прогестерон се изследва на 7 ден след О.
Ако О. е на 10 ден от МЦ - прогестерон на 17 ден от МЦ.
Добре е да го пуснеш с Е2.
Как засече О.?
С БТ и тест за Овулация. Винаги съм била с ранна овулация 10 - 11 ден.
Ок.
Ще чакам да пишеш, какъв е резултата. Peace
Скрит текст:
denis. Днес ми е 7ден след овулация и си пуснах Прогестерон и Естрадиол. Реално ми се пада 17 ден от МЦ.
Прогестерон    39,39 nmol/l   референтни стойности за 14ден 2.4 - 9.4;  21 ден 5.3 - 86
Естрадиол        234,3 pg/ml    референтни стойности за 14 ден 86 - 498; 21 ден 44 - 211
Моля те кажи ми твоето мнение за първи път си пускам тези изследвания след овулация.
Виж целия пост
# 721
Скрит текст:
Скрит текст:

denis. имам питане момичета. Последен МЦ на 03.02.18г,  На 12.02.2018г - 10ден от МЦ засяках овулация, Прогестерона - на7 ден след овулация ли трябва да го изследвам или на 21 ден от началото на МЦ / гениколожката ми каза че Прогестерона се изследва на 21 ден/. Утре ми е 7 ден и не знам да си пусна ли изследване или да изчакам до 21 ден. Моля Ви отговорете ми...
Прогестерон се изследва на 7 ден след О.
Ако О. е на 10 ден от МЦ - прогестерон на 17 ден от МЦ.
Добре е да го пуснеш с Е2.
Как засече О.?
С БТ и тест за Овулация. Винаги съм била с ранна овулация 10 - 11 ден.
Ок.
Ще чакам да пишеш, какъв е резултата. Peace
Скрит текст:
denis. Днес ми е 7ден след овулация и си пуснах Прогестерон и Естрадиол. Реално ми се пада 17 ден от МЦ.
Прогестерон    39,39 nmol/l   референтни стойности за 14ден 2.4 - 9.4;  21 ден 5.3 - 86
Естрадиол        234,3 pg/ml    референтни стойности за 14 ден 86 - 498; 21 ден 44 - 211
Моля те кажи ми твоето мнение за първи път си пускам тези изследвания след овулация.
Ако са изследвани точно на 7 ден след О., показват че може и да има проблем с О. - прогестеронът е нисък, а Е2 е висок. Може да не е изследван точно на 7 ден - преброй колко дни ще има до следващата М. и пак ми пиши.
Пожелавам ти, въпреки тези резултати, да е станало. Peace
Виж целия пост
# 722
Скрит текст:
Скрит текст:

denis. имам питане момичета. Последен МЦ на 03.02.18г,  На 12.02.2018г - 10ден от МЦ засяках овулация, Прогестерона - на7 ден след овулация ли трябва да го изследвам или на 21 ден от началото на МЦ / гениколожката ми каза че Прогестерона се изследва на 21 ден/. Утре ми е 7 ден и не знам да си пусна ли изследване или да изчакам до 21 ден. Моля Ви отговорете ми...
Прогестерон се изследва на 7 ден след О.
Ако О. е на 10 ден от МЦ - прогестерон на 17 ден от МЦ.
Добре е да го пуснеш с Е2.
Как засече О.?
С БТ и тест за Овулация. Винаги съм била с ранна овулация 10 - 11 ден.
Ок.
Ще чакам да пишеш, какъв е резултата. Peace
Скрит текст:
denis. Днес ми е 7ден след овулация и си пуснах Прогестерон и Естрадиол. Реално ми се пада 17 ден от МЦ.
Прогестерон    39,39 nmol/l   референтни стойности за 14ден 2.4 - 9.4;  21 ден 5.3 - 86
Естрадиол        234,3 pg/ml    референтни стойности за 14 ден 86 - 498; 21 ден 44 - 211
Моля те кажи ми твоето мнение за първи път си пускам тези изследвания след овулация.
Ако са изследвани точно на 7 ден след О., показват че може и да има проблем с О. - прогестеронът е нисък, а Е2 е висок. Може да не е изследван точно на 7 ден - преброй колко дни ще има до следващата М. и пак ми пиши.
Пожелавам ти, въпреки тези резултати, да е станало. Peace
На 03.02. - МЦ; На 12.02 - О. - засечена с БТ и тест за овулация; на 13.02- бях на преглед при АГ - не видя фоликул и овулация. Днес 19.02 - 7ден след О. След 10 дни следваща менструация.
Виж целия пост
# 723
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:

denis. имам питане момичета. Последен МЦ на 03.02.18г,  На 12.02.2018г - 10ден от МЦ засяках овулация, Прогестерона - на7 ден след овулация ли трябва да го изследвам или на 21 ден от началото на МЦ / гениколожката ми каза че Прогестерона се изследва на 21 ден/. Утре ми е 7 ден и не знам да си пусна ли изследване или да изчакам до 21 ден. Моля Ви отговорете ми...
Прогестерон се изследва на 7 ден след О.
Ако О. е на 10 ден от МЦ - прогестерон на 17 ден от МЦ.
Добре е да го пуснеш с Е2.
Как засече О.?
С БТ и тест за Овулация. Винаги съм била с ранна овулация 10 - 11 ден.
Ок.
Ще чакам да пишеш, какъв е резултата. Peace
Скрит текст:
denis. Днес ми е 7ден след овулация и си пуснах Прогестерон и Естрадиол. Реално ми се пада 17 ден от МЦ.
Прогестерон    39,39 nmol/l   референтни стойности за 14ден 2.4 - 9.4;  21 ден 5.3 - 86
Естрадиол        234,3 pg/ml    референтни стойности за 14 ден 86 - 498; 21 ден 44 - 211
Моля те кажи ми твоето мнение за първи път си пускам тези изследвания след овулация.
Ако са изследвани точно на 7 ден след О., показват че може и да има проблем с О. - прогестеронът е нисък, а Е2 е висок. Може да не е изследван точно на 7 ден - преброй колко дни ще има до следващата М. и пак ми пиши.
Пожелавам ти, въпреки тези резултати, да е станало. Peace
На 03.02. - МЦ; На 12.02 - О. - засечена с БТ и тест за овулация; на 13.02- бях на преглед при АГ - не видя фоликул и овулация. Днес 19.02 - 7ден след О. След 10 дни следваща менструация.
Да, но О. може да е била и на 13.02, преди прегледа, напр. - тогава днес е 6 ден след О.
Ако е била на 12.02 - днес е 7 ден след О. и следваща М трябва да е след 7 дни, не след 10, защото ЛФ е 14 дни. / в идеалния случай/.

Виж целия пост
# 724
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:

denis. имам питане момичета. Последен МЦ на 03.02.18г,  На 12.02.2018г - 10ден от МЦ засяках овулация, Прогестерона - на7 ден след овулация ли трябва да го изследвам или на 21 ден от началото на МЦ / гениколожката ми каза че Прогестерона се изследва на 21 ден/. Утре ми е 7 ден и не знам да си пусна ли изследване или да изчакам до 21 ден. Моля Ви отговорете ми...
Прогестерон се изследва на 7 ден след О.
Ако О. е на 10 ден от МЦ - прогестерон на 17 ден от МЦ.
Добре е да го пуснеш с Е2.
Как засече О.?
С БТ и тест за Овулация. Винаги съм била с ранна овулация 10 - 11 ден.
Ок.
Ще чакам да пишеш, какъв е резултата. Peace
Скрит текст:
denis. Днес ми е 7ден след овулация и си пуснах Прогестерон и Естрадиол. Реално ми се пада 17 ден от МЦ.
Прогестерон    39,39 nmol/l   референтни стойности за 14ден 2.4 - 9.4;  21 ден 5.3 - 86
Естрадиол        234,3 pg/ml    референтни стойности за 14 ден 86 - 498; 21 ден 44 - 211
Моля те кажи ми твоето мнение за първи път си пускам тези изследвания след овулация.
Ако са изследвани точно на 7 ден след О., показват че може и да има проблем с О. - прогестеронът е нисък, а Е2 е висок. Може да не е изследван точно на 7 ден - преброй колко дни ще има до следващата М. и пак ми пиши.
Пожелавам ти, въпреки тези резултати, да е станало. Peace
На 03.02. - МЦ; На 12.02 - О. - засечена с БТ и тест за овулация; на 13.02- бях на преглед при АГ - не видя фоликул и овулация. Днес 19.02 - 7ден след О. След 10 дни следваща менструация.
Да, но О. може да е била и на 13.02, преди прегледа, напр. - тогава днес е 6 ден след О.
Ако е била на 12.02 - днес е 7 ден след О. и следваща М трябва да е след 7 дни, не след 10, защото ЛФ е 14 дни. / в идеалния случай/.



Благодаря ти, явно имам проблем с О. на 13.02- няма О. - теста е отрицателен, направих го преди прегледа .
Виж целия пост
# 725

Здравейте, ще започвам втора процедура инвитро и с тези изследвания стартираме на 2-ри ден МЦ.  Очаквам в сряда витамин Д-то и съм на преглед. Моля за вашето мнение по резултатите
Виж целия пост
# 726
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:

denis. имам питане момичета. Последен МЦ на 03.02.18г,  На 12.02.2018г - 10ден от МЦ засяках овулация, Прогестерона - на7 ден след овулация ли трябва да го изследвам или на 21 ден от началото на МЦ / гениколожката ми каза че Прогестерона се изследва на 21 ден/. Утре ми е 7 ден и не знам да си пусна ли изследване или да изчакам до 21 ден. Моля Ви отговорете ми...
Прогестерон се изследва на 7 ден след О.
Ако О. е на 10 ден от МЦ - прогестерон на 17 ден от МЦ.
Добре е да го пуснеш с Е2.
Как засече О.?
С БТ и тест за Овулация. Винаги съм била с ранна овулация 10 - 11 ден.
Ок.
Ще чакам да пишеш, какъв е резултата. Peace
Скрит текст:
denis. Днес ми е 7ден след овулация и си пуснах Прогестерон и Естрадиол. Реално ми се пада 17 ден от МЦ.
Прогестерон    39,39 nmol/l   референтни стойности за 14ден 2.4 - 9.4;  21 ден 5.3 - 86
Естрадиол        234,3 pg/ml    референтни стойности за 14 ден 86 - 498; 21 ден 44 - 211
Моля те кажи ми твоето мнение за първи път си пускам тези изследвания след овулация.
Ако са изследвани точно на 7 ден след О., показват че може и да има проблем с О. - прогестеронът е нисък, а Е2 е висок. Може да не е изследван точно на 7 ден - преброй колко дни ще има до следващата М. и пак ми пиши.
Пожелавам ти, въпреки тези резултати, да е станало. Peace
На 03.02. - МЦ; На 12.02 - О. - засечена с БТ и тест за овулация; на 13.02- бях на преглед при АГ - не видя фоликул и овулация. Днес 19.02 - 7ден след О. След 10 дни следваща менструация.
Да, но О. може да е била и на 13.02, преди прегледа, напр. - тогава днес е 6 ден след О.
Ако е била на 12.02 - днес е 7 ден след О. и следваща М трябва да е след 7 дни, не след 10, защото ЛФ е 14 дни. / в идеалния случай/.



Благодаря ти, явно имам проблем с О. на 13.02- няма О. - теста е отрицателен, направих го преди прегледа .
О. настъпва от 12 до 48 час след положителния тест, след-но това че теста е отрицателен, след положителен такъв , не означава че О. не може да е точно в този ден - на отрицателния тест.




http://imagizer.imageshack.us/v2/1153x2048q90/923/ZWCeRG.jpg
Здравейте, ще започвам втора процедура инвитро и с тези изследвания стартираме на 2-ри ден МЦ.  Очаквам в сряда витамин Д-то и съм на преглед. Моля за вашето мнение по резултатите
Е2 е нисък и показва, че или няма да има О. или може да е по-късна.
ТСХ е добре да е под 2.0 - следи го, може физиологично да се е повишил, лекар трябва да прецени.
Имаш вит. Д дефицит - лекар трябва да ти назначи доза и схема на прием.
Успех! Peace
Виж целия пост
# 727
бкагодаря за бързия отговор
Виж целия пост
# 728
Правени са на 2 ден от цикъла. Още не са готови напълно, но ми е интересно вашето мнение.

4-андростендион       2.29       ng/ml     F: 0.10-3.30; M: 0.60-3.10   
TAT   H    1127       IU/ml     < 40   
MAT   H    166       IU/ml     < 35   
Пролактин       5.23       ng/ml     Жени: 2.8-29.2, бременни: 9.7-208.5, постменопауза: 1.8-20.3; Мъже: 2.1-17.7   
FSH       9.43       mIU/ml     жени фол.фаза 2.5-10.2, oвул. фаза 3.4-33.4; лут.фаза 1.5-9.1; менопауза 23.0-116.3; мъже 1.4-18.1   
LH       13.2       mIU/ml     жени фол.фаза 1,9-12,5; овул.фаза 8,7-76,3; лут.фаза 0,5-16,9, менопауза 15,9-54,0,мъже 1.5-9,3   
Естрадиол       94.61       pg/ml     жени-фол.фаза 19.5- 144.2,овул.фаза 63.9 - 356.7, лут.фаза 55.8 - 214.2; менопауза до 32.2,мъже до 39.8   
TSH       0.012       uIU/ml     0,55 - 4,78   
17-алфа-ОН-прогестерон       Резултатът ще бъде готов в рамките на 5 работни дни!        ng/ml     фол.фаза: 0.1-0.8; лут.фаза: 0.6-2.3; овулация: 0.3-1.4; постменопауза: 0.13-0.51; мъже:0.5-2.1   
Тестостерон       0.67       ng/ml     Мъже 2.41-8.27 Жени 0.14-0.76   
Микробиология
Име на теста(изследване)       Резултат      Единици   Референтна стойност   Метод
Хламидия трахоматис IgA       1.3(+)positive            < 0.8,(-) negative, 0.8-1.1 граничен резултат, >1.1 (+) positive   
Виж целия пост
# 729
Правени са на 2 ден от цикъла. Още не са готови напълно, но ми е интересно вашето мнение.

4-андростендион       2.29       ng/ml     F: 0.10-3.30; M: 0.60-3.10   
TAT   H    1127       IU/ml     < 40   
MAT   H    166       IU/ml     < 35   
Пролактин       5.23       ng/ml     Жени: 2.8-29.2, бременни: 9.7-208.5, постменопауза: 1.8-20.3; Мъже: 2.1-17.7   
FSH       9.43       mIU/ml     жени фол.фаза 2.5-10.2, oвул. фаза 3.4-33.4; лут.фаза 1.5-9.1; менопауза 23.0-116.3; мъже 1.4-18.1   
LH       13.2       mIU/ml     жени фол.фаза 1,9-12,5; овул.фаза 8,7-76,3; лут.фаза 0,5-16,9, менопауза 15,9-54,0,мъже 1.5-9,3   
Естрадиол       94.61       pg/ml     жени-фол.фаза 19.5- 144.2,овул.фаза 63.9 - 356.7, лут.фаза 55.8 - 214.2; менопауза до 32.2,мъже до 39.8   
TSH       0.012       uIU/ml     0,55 - 4,78   
17-алфа-ОН-прогестерон       Резултатът ще бъде готов в рамките на 5 работни дни!        ng/ml     фол.фаза: 0.1-0.8; лут.фаза: 0.6-2.3; овулация: 0.3-1.4; постменопауза: 0.13-0.51; мъже:0.5-2.1   
Тестостерон       0.67       ng/ml     Мъже 2.41-8.27 Жени 0.14-0.76   
Микробиология
Име на теста(изследване)       Резултат      Единици   Референтна стойност   Метод
Хламидия трахоматис IgA       1.3(+)positive            < 0.8,(-) negative, 0.8-1.1 граничен резултат, >1.1 (+) positive   

Кати, с Хашимото ли си? От това с хиперфункцията на щитовидната жлеза? Високо ти  е ЛХ-то и си с завишени антитела, а ТСХ е под долната граница
Виж целия пост
# 730
И хламидията май е положителна.  newsm78
Виж целия пост
# 731
За първи път изследвам толкова хормони заедно. ТSH ми беше около 3 и за него пия Л тироксин по 25мг и Достинекс по 1/2 т през седмица за пролактина. Иначе ТAT и МАТ за първи път ми ги пускат
Виж целия пост
# 732
Кой ти изписа хормона? Ендокринолог ли? Как може да не ти пусне изследвания на антитела, чак ми е странно. Thinking
Виж целия пост
# 733
Изписа ми го гинеколог  в КИРМ, защото TSH за забременяване трябва да е под 2.  Ще видим какво ме чака с тези резултати
Виж целия пост
# 734
Изписа ми го гинеколог  в КИРМ, защото TSH за забременяване трябва да е под 2.  Ще видим какво ме чака с тези резултати

Кати, отивай на ендокринолог, аз съм с Хашимото. Завишени МАТ антитела, а ТСХ при мен беше 5, стигало е и до 9. Сега ти си го свалила и то доста с 25 мкг, но отиди да те видят задължително. Аз също целя забременяване и пия хормон, но и преди това ме следиха и след тоша живот и здраве пак ще трябва да ме следят.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия