Коя банка ползвате и какви такси ви удържат?

  • 172 937
  • 1 663
# 510
Револют зареждам с карта на ПИБ, безплатно е, плащам и с телефона навсякъде с нея през ,Google pay.
Виж целия пост
# 511
Моля препоръчайте банка, която да предлага дебитна карта за тийн. Разгледах няколко и единствено на Фибанк ми харесаха условията, но аз нямам сметка там. Ползвам ЦКБ, които май скоро ще сменявам, че нещо се унесоха с такси и Инвестбанк, а ММ е с ДСК, но техните тийн карти все имат някакви такси
Виж целия пост
# 512
Моля препоръчайте банка, която да предлага дебитна карта за тийн. Разгледах няколко и единствено на Фибанк ми харесаха условията, но аз нямам сметка там. Ползвам ЦКБ, които май скоро ще сменявам, че нещо се унесоха с такси и Инвестбанк, а ММ е с ДСК, но техните тийн карти все имат някакви такси
Напиши в Google сметка тийн и след това си избираш банка. Например UniCredit Bulbank https://www.unicreditbulbank.bg/bg/individualni-klienti/bankovi- … mastercard-teens/
Виж целия пост
# 513
Аз бих предложила да извадите допълнителна карта по ваша сметка и да сложите лимити, ако желаете. Друг е въпросът, ако поради някаква причина трябва да има лична сметка. Такси имат повечето банки, и да нямат, няма гаранции, че това няма да се промени. Ако му трябва собствена сметка, аз бих избрала да му издам карта в моята си банка, защото захранването ще е по-евтино и бързо.
Виж целия пост
# 514
Всички банки напоследък се оливат с таксите. В понеделник сутринта внасях в ДСК пари по един стоков кредит, досега ми взимаха по 1 лв такса, вече е станала 2 лв. И от следващия месец пак щяло да има вдигане на таксите, каза служителката. Наложи се да внеса на гише, защото не успях да си вляза в банкирането, а заминавах на почивка. И докато я платя тая почивка, голям проблем. Имам три различни карти на две банки, в неделя направих сигурно десет опита да платя с карта, не става и не става. Просто не получавах никакъв еднократен код за покупка. В понеделник сутринта запристигаха кодове един след друг... Не бях плащала досега с карта на ДСК, но с Райфайзен досега такъв проблем не съм имала.
Баща ми има едни пари на депозит в ДСК и отдавна мрънка, че е по-добре да ги изтегли, аз все го спирах, че не ми се иска да държи много пари вкъщи, но щом и депозитите вече имат такса, май ще минаваме на Бурканбанк.
Виж целия пост
# 515
Starrydream,  тук има много полезно инфо https://www.facebook.com/groups/396820134213392
Виж целия пост
# 516
да, но не се ориентирах има ли такси за поддръжка (като при кредитните)?
Виж целия пост
# 517
не, няма. Но има различни планове с различни лимити. Най- ниския план е безплатен
Виж целия пост
# 518
Дама от морето, ДСК вече нямат депозити. Трансформираха ги в сметки с такси.
ПИБ пък въвеждат такса за входящ превод по депозит от следващия месец.
Въобще, оливането с таксите е пълно и повсеместно. Една такса за превод им се намали от ЕС и сега ще ни я изкарат през носа.
Виж целия пост
# 519
Дама от морето, ДСК вече нямат депозити. Трансформираха ги в сметки с такси.
ПИБ пък въвеждат такса за входящ превод по депозит от следващия месец.
Въобще, оливането с таксите е пълно и повсеместно. Една такса за превод им се намали от ЕС и сега ще ни я изкарат през носа.
Откога е това? Този депозит е сигурно от повече от десет години и едва наскоро разбрах, че вече има такси. Но сега май ще трябва да чака датата на падежа, за да ги изтегли?! До колко хиляди лева не се изисква предварителна заявка?
Виж целия пост
# 520
Мисля, че юни закриха всички депозити.
Не би трябвало да чакаш падеж, то вече не е депозит, така че би трябвало да можеш да си го изтеглиш, когато си поискаш, но все пак ги питай.
Виж в тарифата на банката какви са им таксите за теглене.
Виж целия пост
# 521
Благодаря. Дидичка, но в банката ми казаха, че трябва да отиде на датата на падежа, за да няма такса. Ще питам като се върна от почивката.
Виж целия пост
# 522
ЧревоУгодник
Скрит текст:
Моля препоръчайте банка, която да предлага дебитна карта за тийн. Разгледах няколко и единствено на Фибанк ми харесаха условията, но аз нямам сметка там. Ползвам ЦКБ, които май скоро ще сменявам, че нещо се унесоха с такси и Инвестбанк, а ММ е с ДСК, но техните тийн карти все имат някакви такси
Напиши в Google сметка тийн и след това си избираш банка. Например UniCredit Bulbank https://www.unicreditbulbank.bg/bg/individualni-klienti/bankovi- … mastercard-teens/
,смятам, че е редно да се чете с разбиране, когато се коментира. Написала съм в поста си, че съм търсила банки, но молех за препоръки от лични впечатления.

Oceans, благодаря за информацията. Обмислях и този вариант.
Виж целия пост
# 523
В Уникредит не предлагат вече депозити. Имам само разплащателна с такса 1.8 лв с превод на заплата, обаче първите три месеца се плаща 3 лв.

На мен не ми харесва да си държа парите в същата сметка, където получавам заплата и имам дебитна карта. Обаче в уникредит искат такса 4 лв за спестовна сметка с 0% лихви. Имам и един стар депозит в ПИБ, ама след като въвеждат такси за входящ превод, няма много смисъл да го ползвам да си превеждам там спестяванията от заплата.

Преместих се от Пощенска, където плащах 6.95 на месец, ама ми е по-близо уникредит, пък и в Пощенска не ми харесваше обслужването. Реално пак същите такси.

Виж целия пост
# 524
Да, действително е много тъпо, че UniCredit приключиха с депозитите. Confused
Какво им става на тези банки, не знам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия