Февруари още е далече, но коремчето личи ни вече

  • 41 706
  • 747
# 495
За музиката аз доста пускам Моцарт, но и преди да забременея си го слушах.
Книгите, които е предложила Nandin са доста полезни според мен.
Аз въпреки, че съм първа бременност и с предна плацента започнах да усещам движения още към 17-18 г.с. Сега в 21 г.с. движенията са чести, а понякога и доста силни (при силна музика).
Аз вече съм в болничен и освен чай с лимон и мед не мисля да взимам други стимуланти.
Виж целия пост
# 496
За подсилване на имунитета пия витамин D3, в добавка с витамин K2. Да чукам на дърво, нищо, че пътувам с ГТ в София, засега съм добре Simple Smile Разбрахме се с колегите и ще редувам - една седмица в офиса и една ще работя от нас, точно заради времето.
Виж целия пост
# 497
Много е досадно това с коментарите относно корем, килограми и прочие. На мен една колежка всеки път като ме види ми говори неща от рода на "ооо да, за сега си добре, но моята братовчедка в 8 месец стана прасе, ще видиш и ти". Е много приятно, няма що! Последния път обаче и теглих една, че вече мина всякакви граници..... В крайна сметка с нормални хранителни навици и достатъчно движение нещата ще си стоят в норма. Разбира се има фактор наследственост и хормони, но хайде стига.
Аз за имунитет ям всеки ден по 2 3 лъжици домашен мед, гледам да ям разнообразно и полезно, за да трупам нужните витамини и прочие. Освен това не подминавам и киселото мляко. Започнах да ходя напред-назад с колата, за да избегна градския, че разболея ли се ме хваща синузита и поне 2 месеца съм нокаут, а сега както не може и капки за нос...
Виж целия пост
# 498
Здравейте.При мен мина втората фетална и всичко е наред с нашето мързеланче,отказа да се обърне да му видим личицето Simple Smile Не пия нищо за имунитет,от седмица имам непостоянна кашлица,само за секунди все едно се задавям и това е,нито ми дразни,нито нищо през другото време.Не пускам музика на малкия,но и аз не слушам особено.Иначе си чета разни книги,опитах за бременни и съвети за след раждането,но не мога да кажа дали са ценни съвети и препоръки или просто различна гледна точка и информация.Ще карам на интуиция.И при мен е първа бременност,усетих го в 17 седмица,няколко дена беше се кротнал,но днес с пълна сила си рита.Пак ми изместиха термина за първи февруари,уж окончателен.Иначе си е 513 грама вече,но само си имам коремче,даже не ми вярват че съм в шести месец.Качих предимно на бедра и дупе и съм шест кила вече отгоре.Пуфтя,но още не ми тежат толкова,върша си обичайните неща.
Виж целия пост
# 499
С последното изречение съм съпричастна хаха. Иначе аз качвам за момента само на талията. Още от самото начало седи малко тлъсто а досега го нямаше. Аз като цяло съм качила 3-4кила нооо тепърва предстои. Коремът вече започва доста да ми личи, до миналата седмица и аз все едно не бях бременна. Сега имам чувството, че всеки ден става по-голям. За термина, аг каза на 5.2.2018, всички приложения за тел ми пишат я 1ви, я 2ри. На феталната на мен ми се показа, направо си гледаше. На ехогеафските прегледи също все към апарата гледа хахаха. Казаха, че върви 4 дни назад. Като цяло още в началото, на 1вия преглед бяха 3 дни. Та се чудя дали няма връзка с различните изчисления за термин
Виж целия пост
# 500
При мен бебчо в началото беше все с по 2-3 дни назад. Посления път си отговаряше точно. Казаха ми термин 06.02, а всички онлайн калкулатори го смятат 04.02. Качила съм 2 кг за сега, според кантара вкъщи. Имам корем и вече няма как да се обърка дали съм бременна или дебела и преяла. След 20 г.с. започнах да усещам всеки ден ритници. Усещам го от доста рано като бълбукане, пък съм с предна плацента. Вчера даже и майка ми успя да го усети и ми се ухили щастливо Simple Smile Уж само на корем раста, но едвам се вмъквам в чорапогащниците си.. те нали бяха доста разтегливи, не знам защо решиха вече да не са Grinning
Виж целия пост
# 501
Мале, мале хваща ме депресия. Аз съм 9 кг отгоре. Иначе бебето е момче. Щерката се разочарова, но май вече свикна и даже иска да купуваме дрехи за бебето, избира количка, люлки. ...
Виж целия пост
# 502
Някоя от вас момичета летяла ли е по време на бременност? Много смело купих билети и след седмица с мм летим, а сега започва да ме хваща шубето, въпреки че половината ми бременни познати като ги гледам ходеха напред-назад.

Преди 2 седмици летях до Италия в 19 г.с бях. С летенето нямах проблем, но там ме сви нещо корема и така се притесних, че съм в чужда държава и може да ми се наложи лекар, че 2 дена изкарах в паник атаки. Иначе мен попринцип ме е страх да летя и нямам много опит, но не беше нещо кой знае какво.
Виж целия пост
# 503
Аз като цяло съм качила 3-4кила нооо тепърва предстои. Коремът вече започва доста да ми личи, до миналата седмица и аз все едно не бях бременна. Сега имам чувството, че всеки ден става по-голям. За термина, аг каза на 5.2.2018, всички приложения за тел ми пишат я 1ви, я 2ри. На феталната на мен ми се показа, направо си гледаше. На ехогеафските прегледи също все към апарата гледа хахаха. Казаха, че върви 4 дни назад. Като цяло още в началото, на 1вия преглед бяха 3 дни. Та се чудя дали няма връзка с различните изчисления за термин
Все едно аз съм писала. Термина ми по последна МЦ  е 02/02, но на последния преглед казаха 04/02...вървим 2-3 дни назад; в тел приложение съм 02/02. Качила съм 4 кг, и мисля че вече ми личи в талията...Иначе съм при януарките, защото ще сме планирано секцио в края на януари...записах се и тук, тъй като там момичетата са месец напред, и коремите им са по големи и грижите им са други...тоест аз изоставам.
На ФМ съм в събота.
Виж целия пост
# 504
Момичета термина няма как да ви се променя. Термина си е само един и се изчислява спрямо последния цикъл или трансфер ако е инвитро. Това което смятате за промяна на термина е това което показва ехографа и зависи от това дали бебчо се развива по- бързо или по- бавно в сравнение с реалните седмици и дни в които сте. Ако например термина ви е за 10.02 според цикъла това е истинския ви термин, ако бебо се движи 5 назад то ест.ехографа ще ви даде термин 05.02, но това е измерване спрямо развитието на бебо. Реално термина ви си остава 10.02, а бебо си върви по- малък.
Виж целия пост
# 505
So lucky, като че ли просто тазът се разширява леко и неусетно, не толкова заради качени килограми. Аз още от 3 месец не се събирам в половината дънки заради корем, тогава беше яко подут. Сега ми стават само тези, които съм носила с доста стегнати колани преди, на талията са ми идеални. А имам едни с по-ниска талия, които не ми създават никакъв дискомфорт. Е, като седя примерно в колата гледам да разкопчавам копчето хахаха. А сега пак си гледах тлъстинките по талията...
Момичета, вие наддавате ли на бюст/сори за въпроса/?
Виж целия пост
# 506
Аз съм с много малък бюст.Сега сякаш са тройни.Така ме познаха че съм бременна приятелите ми.Викат това не е нормално казвай в кой месец си Grinning Grinning
Виж целия пост
# 507
При мен разширяването е главно на бюст и бедра Simple Smile Никакви сутиени не ми стават вече. До преди да забременея нямах почти никакви гърди, а в момента ми тежат повече те, отколкото това че имам и коремче.
Виж целия пост
# 508
😀 assija_s,  разсмя ме наистина 😀

Аз по принцип съм с голям бюст, чашка Д и за сега нямам промяна. Предполагам по към края на бременността ще се отрази и добре че природата си знае работата че те и сега  едва ми стават най големите сутиени за кърмачки. Тези в HM абсурд да ми станат, от Лидл си взех 85Д мин седмица и горе долу почти ми стават.
Виж целия пост
# 509
Аз от чашка В, вече минах на С,  ханша ми се разшири и като цяло краката в тази част. И един голям корем. Мажа си цялото тяло за да не се цъфнали. Дънки не слагам от 3 месец, някак си кокалите на таза ми се разшири ха и беше абсурд да се закопчея.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия