КГБ = Клуб на Готините Баби - 181.

  • 65 161
  • 740
# 435
https://m.youtube.com/watch?v=YdBIhz-3GPs

Добър ден.Опитах да вмъкна  активно видео,от новата само връзка стана.Още работят по това прочетох.
Страхът от ремонта е заради парите-ограничени са,а  не се знае като се разкрие  какво ще видим,все ще има непредвидено,но дано не  е двойно,че  страх ме налазва.
Фло ,знам,че се шегуваш ,но ми изправи косата  без пари.Не  че е накъдрена.
Утре почват ,довършват си обекта днес и материалите гласят.Дано стана без изненади.
Сутринта  станах овреме и поработих ,нощес от 3 останах будна и  не ща повече,то и един вятър топъл и  гадно,има слънчеви изригвания  и достигат земята вече,може от това да  е.Приготвих мотиката за надвечер.
Виж целия пост
# 436
 Hug!
Приключих с манджите на Скъпия за близките два дни. Баницата, любимата закуска, ще  сътворя утре в по-ранни зори! Очак
вам децата да се приземят в София всеки момент, дано са изпреварили тосканската буря , вече преживяна веднъж на място...
Иначе - ден като ден, не стигна за нищо като при всички в неограничената отпуска.
Деборанка, Шуфутински много си го тача!
Яжка, как е минал първият учебен ден на Вики за тази година! Успешна да й е!
Ами съучвствам на Борянката за ремонта! Най-стресиращо е ма"стор в къщата до влезе!Аз си го чакам по етапно! От ...месеца. Та последно ще уточним за октомври,. но като се върнем със Скъпия от санаториум Изгубих 6 месеца от петгодишната гаранция на вграждащите се уреди... Направо ми се иска да  #2gunfire #2gunfire #2gunfire, макар и да не съм кръвожадна.
Дали вече не съм станала такава.....


Виж целия пост
# 437
Добър вечер , момичета! Flowers Hibiscus
Да се обяда , че се прибрахме! Нищо не съм чела.
Лека вечер! Flowers Hibiscus
Виж целия пост
# 438
Благодаря на всички за поздравите и пожеланията към Ани.
Прочетох и ги следобяд, много се зарадва и също ви благодари.
Сега се е ентусиазирала да прави домашна лютеница, че гаджето много я обича.
В тази връзка моля за изпитана рецепта за лесна лютеница във фурна. Миналата есен масово имаше постове за подобна във ФБ.
Ще ми се да е изпитана лично и с мъдри, лични указания.
Иска и заготовка от патладжан за кьопоолу, но там се разбрахме. Аз го правя, та я инструктирах доволно.
Жабката, добре завърнала се в хубавото ви ежедневие. Как ти се видя София?
Виж целия пост
# 439
Айша ,тази година я правих с печени и белени чушки и не на фурна.Играх си повече.Преди една година правих и  във фурна.Рецептата от
http://ilrai.blogspot.bg/2015/09/blog-post.html
като олиото е  една трета от това ,кимион не слагам,солта е 2  лъжици,оцетът какъвто имах ,ябълков6%,магданоз не слагам май ,забравих вече.Не  съм завивала с фолио ,бърках често.При пасирането се събира по пасатора люспи,отстранявах ,почти не личи,че е сурово правена.Печката не на пълни  обороти ,тя бе с 4 позиции,на трета.Чесъна заедно сложих,тук не виждам лук ,една глава.Но  следващите дози млях предварително да не товаря пасатора.
то си е цапаница това.
Ето още една рецепта,но  са вариации  на същото.Чер пипер моите не обичат ,та малко сложих.

http://zi4e57.blogspot.bg/2015/08/blog-post_31.html
Виж целия пост
# 440
Айша, честит рожден ден на Ани!



Спокойна нощ на всички!

Виж целия пост
# 441
Deborana, благодаря за поздрава. Явно е , че и ти харесваш  руската музика. Наистина трябва да организираме среща в заведение, където свирят група Грамофон. Когато решите ще публикувам техния график и ще си изберем дата  и място.
Виж целия пост
# 442
Айша , видяхме и бЕгахме. Laughing
Ходихме по севера , по юга и по запада , мииии ... установихме ,
че да си видим децата за 3-4 дена и да си се връщаме. Hushed
Много намусен и крив народ срещнахме и за довиждане на летището
проверяващата на лентата света й беше крив. Аз не съм родолюбка ,
та споделям на първо четене вижданията , а и факт , че приятели , познати и роднини с
които се срещнахме ни дадоха да разберем на 1000% , че мястото ни е тук и тъй минаха дните
и сме си на мястото. Smile И другото - голяма скъпотия , само цигарите са по евтини от тук.
Ноооо , това си е наше мнение и виждане , че промяна никаква няма , вие постоянно сте в БГ и
може би имате обратно на нашето виждане и  мнение. Свършихме работа , остана ни два свободни дни и
ги оползотворихме на Доспат при наши приятели. Та тъй , сега обмисляме за Коледа ,
да идваме ли към БГ или да сме си тук?! Ще го видим. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 443
  Привет момичета,
успях да прочета по диагонал няколко странички...
И  у дома консервната работи на пълни обороти.Остава ми  да опечека чушки  
за фризера, мариновани камби и мисля с това да приключа косервпрома.
Най-много ако ми паднат дюли на добра цена може някой компот да направя.
Царска трушия, пълнени камби, маринован патладжан и камби и
краставички имам останали и няма да правя, че да се изяжда.

Айша,

     да ти е живо и здраво детенце Ани, да е щастлива и обичана.  
                           newsm18     newsm59      newsm18

За лютеницата - правя тази на ЗИЧЕ-то, но не слагам лук, чесън, чер пипер, кимион.
Вместо с пасатор ползвам "чопъра" и смилам по желание на ламите - едро или много фино.
Половината доза правя пикантна. Не стерилизирам, а слагам в пластмасви кутии
/ малки, около 200-300 мл/ и във фризера. Когато искам, вадя от вечерта и оставям
в ХЛАДИЛНИКА да се размрази, сгрявам 2 - 3 с.л.олио в МВ и заливам, разбърквам
и поръсвам със ситно нарязан магданоз. Няма разлика от прясно приготвената.

Правила съм и тази в тенджера, като не съм слагала чер пипер, но пък лютичко имаше...
Тази е удобна и по-бърза, защото обирам поизостаналите  зеленчуци и набързо я правя.
По скоро за бърза употреба, съхранена в хладилника. Но ако все пак количеството ти се
вижда голямо, може да прибереш и във фризера.

Тази лютеница използвам за основа когато правя пица.
Нещо не се разбирам с дом.сос, че нали аз съм каприза у дома  hahaha hahaha hahaha

Трябваше и още нещо да ви пиша, ама ЕГН-ето си каза тежката дума... newsm78

Лека нощ   smile3524

Жабче, радвам се да те видя   newsm44   и
недей сЕ кОси...те първите сто ще минат бързо,
за следващите вече като потекат реките от мед и
масло тогава ще го мислим... tooth tooth tooth

Виж целия пост
# 444
 Добро утроооо!
Днес съм Пантелей-пътник и след малко отлитаме с Анжелка за Разград. За това първо да почерпя:

                      

 По следобедно време сме на очен лекар и като се върна ще рапортувам.

 И последното стихотворение на Селвер:

 
Скрит текст:
Селвер Алиева
19 часа ·

Следдъждовно

Думите не помнят дъждовете си.
Август неусетно се стопи.
Музиката между редовете ми
чуваш ли и ти?

Щом са трудно обясними чувствата,
значи, че септември е дошъл.
Скоро ще е зима, чувам я.
Няма за душата шал.

Може да не са каквото бяха кулите
и да няма път зад всичките врати.
Може нищо да не е изгубено,
може да си се изгубил ти.

Моделират ни разделите и срещите.
Без каквото сме, е част от нас.
Митология на грешките.
Много обич в хиляди хектари тишина.

/12. 09. 2016 г./
Виж целия пост
# 445
Добро утро!
Отсъствах малко,но сега съм вече на линия.
Десе дни бях с децата сама.ММ отиде на процедури в Бургас,все не намери време за това до сега,а и времето започна да застудява та трябваше вече да отиде.
Преди няколко дни дъщерята и зетя го докараха,взеха децата вече за училище,а ние отворихме консервен цех.
Вече почти привърших.Днес ще взема едни чушки да ги приготвям за пълнене,утре камбета и това ще е.
На Аненце желая да е здрава,щастлива и обичана!
Фло,много ми хареса стихотворението написано от майка ти.Позволих си да го дам на две мои колейки от две ДГ да го научат децата.
На вас желая хубав ден!
Виж целия пост
# 446
Здравейте, девойки! Чета ви с огромен кеф, като вляза в темата - сякаш в скута на мама се прислонявам...
Обаче за писане няма нито време, нито маТРИЯл.

Не мога да пропусна честитката за любимката ми Аненце, обаче! Макар и на патерица. Все така да е щастливо влюбена - щом прави от обич лютеница за любимия.
 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525
За Ани и за мама Айша.

Да питам нещо.
Отиде си от този свят една далечна леля. Не тази с тоалетния стол - тя ми е жива и здрава, слава на Бога!, с всичките си 92 години!
И двамата с далечен братовчед разчистваме чудесното й жилище на Оборище / той се сополиви, аз не толкова/. Има за раздаване много хубави дрехи - на мен ми малнеят, но все пак взех няколко неща. Идеи?
Има за подаряване и един огромен почти нов фризер, поне с 6 чекмеджета, ако не и повече. А???

Прегръдки!

 bouquet Hug bouquet Hug
Виж целия пост
# 447
Привет красавици!

Минавам много набързо afwitch. Днес в нашата къщичка имаме внуче рожденник! Simple Smile

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА СИНЕОКОТО ВНУЧЕ НА БАБА МАРИНА! ЖЕЛАЯ МУ ДА Е ПАЛАВ, НО И ПОСЛУЧЕН, ДА ПЛЕНЯВА МОМИЧЕТАТА, ДА ИМА ДОБРИ ДРУГАРИ. ДА ПОКОРЯВА НАУКИТЕ, ДА СБЪДВА МЕЧТИТЕ СИ!

Наздраве на компаниятаааааааа!!!

ЗДРАВЧЕ, по твоето питане съм пас. Знам, че носят дрехи в черквите, в домове за социално слаби, а фризери у дома имам два-един за месо, друг за зеленчуци. Дано му намериш собственик на осиротялия фризер.

МИМИ, изпрати ми на лични адрес, на който да ти изпратя от мамините книжки за колежките ти. Подарявам ги и се радвам, че стихотворенията достигат до детските душички.

ЯНЕ, благодаря за духовната храна и за кафето Hug

ТУТИ, пиши как е Нанси. А Вики как е?

ЖАБКЕ, програмата ти е била много наситена със срещи, впечатления и пътувания. Стой си сега там на топло и хак ти е Wink

ТАНУ, тези дни ще мога да те зарадвам hug

БОРЯНЧИЦЕ, нищо няма да пиша, че този път да не ти накъдря косите с моите прогнози относно ремонта, майсторите и парите...Предполагам, че сега изглеждаш така  af

АЙША, то голяма ще да е лИбовта, щом ще я гарнират с лютеница и патладжан. Браво на Ани, че се наема с тази работа!  thumbsup Поздрави я!

АРИТА и ти си една летяща баба  hahaha afwitch

ДЕБОРАНА, не можах да те чуя как пееш ( не ми се отвори ), но разбрах, че звучи Душа болит... Спасибо дорогая Hug

ПИПИЛОТА, чакай да приключи консервния сезон и да се приберат бабетата от скитня и ще се радвам да отидем някъде, където ще послушаме Грамофон. Голям почитател съм на тази група!

А уж влязох за малко...
Поемам по задачите, а после на тръстиката, та чак до довечера...
Някой казал ли ви е днес, че ви обича? Аз ви го казвам-искрено и лично newsm51
Виж целия пост
# 448
Здравче, в църквата до пазара Георги Кирков има една църква. Там събират дрехи.
При мен абсолютна проза. Нищо ново. Даже и баници не съм точила скоро, щото кръвното пак стигна висините. Май ще се ходи на доктор. Мразя докторитеееееееееееееее.
Не става въпрос за зъбарите. Фло я обичам нищо, че последния път се опита да ми изтръгне мозъка  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 449
 Здравейте отново! Рапортувам:
Излязохме в 8,30 и се прибрахме към 16,45 Joy
Ходихме при брат ми. Вкараха ни във вече познатата ми стая за изолация - там било мястото за свиждане. В стаите не било разрешено. \ Интересно, ако 2-3 човека имаха свиждане как щеше да бъде! \ Да, ама аз, като свършихме разговора с него, го закарах до стаята му и видях как е. С още двама е в стая, ходещи и единият ми се видя доста нормален. Помогна му да стане от количката и да си легне на леглото.Имат касетофон - радио в стаята \ после разбрах, че е по негово желание \, имат и телевизорче. Отделно имат зала с ТВ. Дойде една санитарка и много културно ме попита дали сме свършили, защото било негов ред да го къпят. Попитах я къде са му дрехите \ беше с чужда тениска и чужди чорапи \ . Каза, че не знае да съм питала сестрата  newsm78 Смутолеви, че там всичко било общо!!! Значи от един голям сак с дрехи.....Хубавото е, че имат рехабилитатор и го карат да ходи. После се качих при социалния работник. Заварих само помощничката му и заговорихме за заплащането. Споменах, че ми мирише на злоупотреба и това беше ключова дума. Тя уж отиде да извика сестрата, но дойде главната сестра, директорката, соц. работникът, абе, обсадиха ме от всякъде. В интерес на истината всички бяха много любезни, усмихнати, внимателни! Нищо общо с Цар Калоян! Обясниха ми внимателно нещата по всички мои въпроси и моите ищахи няма да станат! Освен като му направят сметка, ако ми кажат в коя банка е....
После се разходихме с Анжелка из пазара на Рз и центъра. Ядохме сладолед, пихме студен чай. Срещнахме се и с кръстника на Мима, поговорихме. И си тръгнахме със същия превоз. В 1,30 бяхме в Кубрат и отидохме да чакаме пред очния кабинет. След прегледа се оказа, че едното й оченце се е излекувало, на другото още малко му остава, та смени стъклата на очилата. После - в оптиката! 52 лв за нови стъкла \ по 20 за стъкло и 12 за изработка\. Хайде пак по магазини \купихме обувчици затворени за 15ти\, междувременно платихме кабелната и интернета и докато си дойдеееем....
 Та такива ги свършихме днес! Рапорт даден!

 ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ВЛАДИ! ЖЕЛАЕМ МУ ЗДРАВЕ И УСПЕХИ В УЧИЛИЩЕ!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия