Лотария "Зелена карта" 2019

  • 344 404
  • 3 904
# 3 240

Само не знам с туристическата виза, от посолството как ще погледнат на това,че си кандидатствал 5 пъти в лотарията, може да им се стори съмнително.
Няма връзка.

+1
Имам 10 годишна туристическа и други визи, а лотарията пускам от 2012та насам.
Виж целия пост
# 3 241

Само не знам с туристическата виза, от посолството как ще погледнат на това,че си кандидатствал 5 пъти в лотарията, може да им се стори съмнително.
Няма връзка
И от мен +1.
Аз съм с 10-годишна туристическа, кандидатствам от 2010та, мисля. С визата съм влизала междувременно неколкократно.
Мъжът ми и той е с 10-годишна, кандидатства от 2007ма или 2008ма в лотарията. Той е бил междувременно и на бригади, и на стажантски програми, т.е. и други видове виза е имал.
Виж целия пост
# 3 242
За тези които сме не изтеглени остават по - малко от 3 месеца за пускането на новите апликации ( ако има лотария DV2020).
Следя новините и доста безкомпромисно дори разделят деца от родителите им. Ще се наложи някаква имиграционна реформа за САЩ, но никой незнае каква ще е. Ще има плюсове ако я премахнат лотарията, но ще има и минуси. 
Виж целия пост
# 3 243
В какъв смисъл ги разделят, че не разбрах? Като участват в лотарията, едните заминават, а другите вече са големи и не могат, или? Защото, ако е това - те вече не са деца. Друго, че не съм чул някой да участва в лотарията на сила, с опрян в главата пистолет...
Виж целия пост
# 3 244
В какъв смисъл ги разделят, че не разбрах? Като участват в лотарията, едните заминават, а другите вече са големи и не могат, или? Защото, ако е това - те вече не са деца. Друго, че не съм чул някой да участва в лотарията на сила, с опрян в главата пистолет...

Мисля, че става въпрос за нелегалните мигранти
https://baricada.org/2018/06/18/children-texas/
Виж целия пост
# 3 245
В какъв смисъл ги разделят, че не разбрах? Като участват в лотарията, едните заминават, а другите вече са големи и не могат, или? Защото, ако е това - те вече не са деца. Друго, че не съм чул някой да участва в лотарията на сила, с опрян в главата пистолет...
Говоря за нелегелните, децата които са родени в САЩ ги разделят от родителите в буквалния смисъл на думата и депортират родителите..., това е нечовешко, в този ред на мисли 100% ще има имиграционна реформа в САЩ, а дали ще има лотария или някаква производна .. все още никой не знае.
Виж целия пост
# 3 246
Сигурно ще прозвучи абсурдно за някои, но вчера си говорихме със секретарката и за мен има едно решение на този проблем - амнистия за всички нелегални до сега и затягане на положението след това. Харчат се толкова пари, такива драми се разиграват, че за мен няма смисъл. Те и сега са си тук, но много от тях не плащат такси, което е лошо за бюджета.
Направо ми се реве като се поставя на мястото на хората с по-големи номера тази година. Ужасно е. Disappointed
Виж целия пост
# 3 247
Предполагам депортираните родители, могат да си вземат децата и да си ходят заедно от където са дошли.
Виж целия пост
# 3 248
Предполагам депортираните родители, могат да си вземат децата и да си ходят заедно от където са дошли.
Абсолютно! Никой не задържа децата тук, могат да си ги вземат с тях и се приключва с драмите.

Друг вид разделяне, което нашумя тези дни в медиите е при минаване нелегално на границата. Граничните власти разделят децата от родителите и ги настаняват в различни секции.

@  Pupitka, евентуално амнистия само за DACA и доколкото чета и чувам, преговорите са за амнистия, в замяна на затваряне програмата "Зелена карта"  Crazy
Виж целия пост
# 3 249
И аз не мога да разбера възмущението ви. Същото е като някой да ви влезне в дома без да ви пита, а вие от своя страна да му плащате тока и водата, които изразходва.
Виж целия пост
# 3 250
Предполагам депортираните родители, могат да си вземат децата и да си ходят заедно от където са дошли.
Принципно могат.
Проблемът е че процедурата по депортацията започва на минутата като арест. И когато детето няма документи за да пътува си остава където е.
Според мен тая процедура трябва да е напълно ясна на нелегалните, и да имат готовност за нея (децата им да са с уредени паспорти постоянно!), а не да се оплакват, че службите разделят майки от деца.
Такова е настоящото положение и който е нелегален трябва да си го знае. 

Съвсем отделен въпрос е нуждата от по-щадяща за децата процедура по отделянето от родителите им.
Виж целия пост
# 3 251
Една малка подробност:
- за депортирането , само със самолет, се плащат от парите на данъкоплатците. Багажът им се праща отделно, също с експресни куриери
- според една от международните конвенции различните възрастови групи от нелегални емигранти трябва да са в различни помещения
- за последният месец има над 2000 нелегални емигранти
И трябва да си абсолютно изкукал да знаеш какво става и да решиш с децата си да минеш през това
Виж целия пост
# 3 252
А какво ще стане с българите които са нелегални там ? Да ги депортират в България и децата им да останат там  ..... , а са от години там !
Виж целия пост
# 3 253
А какво ще стане с българите които са нелегални там ?

В САЩ дискриминацията по произход е забранена. Каквото за всички, това и за българите.
Виж целия пост
# 3 254
Какво да става с тях, нелегално пребиваващите са такива, независимо от къде са.
 Ако са сред DACA, има надежда.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия