Лотария "Зелена карта" 2019

  • 344 444
  • 3 904
# 2 250
И квоти си имат,чакаш.....
Работни визи за селскостопански работници имат америка и канада,в районна където са моите роднини берат боровинки,искам и аз да работя това,попитаха.Не може бригадите са ни от работливи латиноси запълваме си отпусната бройка.
Виж целия пост
# 2 251
- Мамо, от къде сме произлезли?
- Бог ни е създал...
- Но тате ми каза, че сме произлезли от маймуните...
- Е, баща ти разказва за своите роднини, аз за моите!
Grinning Grinning

П.П. Като говорите за професии, като бях там, на едно пристанище около Virginia Beach, търсиха точно човек с моята професия, каквото работя и тук. Искаха high school диплома или 4 години стаж. Но толкова бях изнервен точно в този момент, че нямах търпение да се прибера, така и не стигнах до момента да подавам документи...
Виж целия пост
# 2 252
В Америка разбирането за нискоквалифицирани професии не съществува,тук шофьор можеш да стане всеки с 1000лв там 10к$и 6м учене.Отивайки там с зк едно семейство от някое село без език и с 2000 $ как точно ще са по добре финансово!?Говоря за българи,китайци и др националности са ясни.
Не мисля че ще направят точкова система,мениджъри си имат достатъчно.Какво ще им помогне един магистър по екология примерно,работил 10г тук,нищо....
Щом точковата система работи прекрасно за Канада, защо да не проработи и за САЩ.
Австралия също не приема куцо и сакато.
Виж целия пост
# 2 253
В тая тема периодично се подгрява тенджерата на въпроса "точкова система, вместо чиста лотария"...
Според мен лотарията ще престане да съществува едва когато американците-законотворци обявят за умряла идеята за Американската мечта -..., тая мечта, дето лежи в основата на историята на държавата им...!  Не мисля, че това ще се случи някога... Може да намалят квотите, да разширят проверките на кандидатите, но лотарията като цяло няма да я спрат. Единственият образoвателен критерий към нея (средно обр.) е достатъчен за отсяване на ненадеждни кандидати в преследването на мечти (изобщо).

Колкото до визи на точкови критерии - мисля, че биха ги въвели само при наистина сериозна нужда от специалисти в конкретни професии, и то за всички щати...- не че е невъзможно, ама не мисля, че има предпоставки да се случи в обозримо бъдеще.

Hands V
Виж целия пост
# 2 254
Съгласна съм с горното мнение. И аз смятам, че лотария ще има.
По въпросът за дискриминацията. Подкрепям мнението на Дейлили за нагласата - ако я търсиш, ще я намериш.
Хейтъри се намират навсякъде така, че не обръщаш внимание и толкоз. Много ясно, че няма да му мълча. Не съм от типа хора, които ще обърнат и другата буза. Wink
По повод дискриминацията от черни към бели - миналият ден в лабораторията дойде възрастен пациент, който е от Южна Африка. Като го попитах защо е напуснал ЮАР, ми отговори заради високата престъпност и дискриминацията на черни към бели. Каза, че е много силно изразена. Попитах го от къде е, защото имаше силен акцент наподобяващ британския. Човекът е тук вече над 30год.
Виж целия пост
# 2 255
Предполагам сте прави за дискриминацията, нарочно търсен ефект е държавни служители да те третират по различен начин заради името. Понякога мислите ли като пишете, се чудя.
Виж целия пост
# 2 256
Дори и човек който не е стъпвал в САЩ би проумял, че държава създадена от емигранти не би третирала зле тях и децата им. В западно европейските държави, особено във някои ( Франция Италия ) има силна неприязън към имигранти, без значение дали са от бившия соц блок или африкански държави.
Лично аз съм била във САЩ и на въпроса от къде си, отговарях източна Европа, България ( понеже географията не им е силна ), винаги са го приемали cool. Обаче в Италия като кажа че съм от източна Европа се виждаше една студена мимика на лицето... без значение дали съм българка, румънка или сръбкиня, споглеждат се двусмислено. И нещо друго. В САЩ има доста българи натрупали пари, образование, висок социален статус, а в Европа да го постигнеш е в пъти по трудно. Не искам да мисля защо е така...
Виж целия пост
# 2 257
Адмирации, само с няколко часов престой по пристанищата си разбрала цяла една държава, че и един континент
Виж целия пост
# 2 258
'Брат', аз съм темерут. Обаче ти ме биеш. Нямаш едно 'нормално' мнение, честно! Ай сиктир. Grinning Grinning
Виж целия пост
# 2 259
Адмирации, само с няколко часов престой по пристанищата си разбрала цяла една държава, че и един континент
Май ти куца и на тебе географията
Виж целия пост
# 2 260
Моето мнение се приема за ненормално, нищо, че живея тук, мнението на човек  работещ на кораб, слизащ на УС пристанище за 2 часа се приема за експертно. предполагам това е нормално.

Цяла държава, вкл и администрация, работи в посоко премахване на дискриминацията на база пол и отчита че това е голям проблем в обществото, двама потребители казват, че няма такъв проблем.

yess , САЩ държава, Европа -континент. Мислиш ли, че ми куца географията.
Виж целия пост
# 2 261
Ти може и в космоса да живееш, все едно. Но негативизма и иронията в мненията ти, те правят да изглеждаш кофти човек. Без значение истина или не точно е това, което казваш. Wink
Виж целия пост
# 2 262
Ти може и в космоса да живееш, все едно. Но негативизма и иронията в мненията ти, те правят да изглеждаш кофти човек. Без значение истина или не точно е това, което казваш. Wink
Абсолютно.
Виж целия пост
# 2 263
Негативизмът е на база опита ми. И преди да ме определиш като какъвто и да е човек, как би описал следната ситуация, надявам се да се абстрахираш от факта , че е написано от мен

- по държавна програма се полага определена сума за хората пострадали в природни бедствия. Наясно сме, че природното бедствие те застига независимо от името ти, и Джон Смит и Иван Петров са потърпевши от бедствието. Всички кандидатстваме по един и същи начин за грант, и имаме едни и същи изходни условия. Джон Смит получава пълен грант, Иван Петров получава 20% от гранта. На всичко отгоре на Иван Петров му се налага да доказва, че природно бедствие е съществувало.
Виж целия пост
# 2 264
'Мек език кости троши'- са казали мъдрите хора Book
Безценно е мнението на хора , които имат информация от извора, но поднесена язвително, остава нечута!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия