Лотария "Зелена карта" 2019

  • 344 394
  • 3 904
# 3 270
Абсолютно това имах предвид! Не, че им се позволява явно, но все пак се случва. Познавам много нелегални там, които си живеят относително спокойно като такива. Имат си книжки и си шофират, изкарват си банкови сметки, децата им се записват на училище и т.н. и т.н. В UK на практика няма как да функционираш като нелегален. Единствено лесно се отваря иншурънс, но без него никой няма да те вземе на работа Simple Smile След това се искат доказателства за адрес, за да отвориш сметка в банката; децата ще запиша на училище пак на база моя адрес и т.н. Всичко ти е на светло - квартира да наемеш те разчекват. В момента съм в такъв процес, предполагам ще плащам 6 месеца напред, защото за тях не съм все още надеждна, за нелегална изобщо не говорим Grinning Американците могат да направят всичко това. Тогава човек със здрав разум няма и да тръгне да се пробва да е нелегален Simple Smile Иначе мерки за пресичане на нелегалността ги приветствам. Трябва да се живее легално Simple Smile
Виж целия пост
# 3 271
Абсолютно това имах предвид! Не, че им се позволява явно, но все пак се случва. Познавам много нелегални там, които си живеят относително спокойно като такива. Имат си книжки и си шофират, изкарват си банкови сметки, децата им се записват на училище и т.н. и т.н. В UK на практика няма как да функционираш като нелегален. Единствено лесно се отваря иншурънс, но без него никой няма да те вземе на работа Simple Smile След това се искат доказателства за адрес, за да отвориш сметка в банката; децата ще запиша на училище пак на база моя адрес и т.н. Всичко ти е на светло - квартира да наемеш те разчекват. В момента съм в такъв процес, предполагам ще плащам 6 месеца напред, защото за тях не съм все още надеждна, за нелегална изобщо не говорим Grinning Американците могат да направят всичко това. Тогава човек със здрав разум няма и да тръгне да се пробва да е нелегален Simple Smile Иначе мерки за пресичане на нелегалността ги приветствам. Трябва да се живее легално Simple Smile
В UK сигурно е по-трудно да си нелегален, но и в САЩ не е чак песен. В масовия вариант нелегалните са присламчени под сянката на някой легален и постоянно зависят от него. Та въпросът е, точно че имат такава подкрепа, която трудно се хваща от властите. Например, не е проблем легалният да наеме няколко квартири, а кой реално ще живее там не се контролира стриктно. Още по-лесно е, пък, ако легалният разполага със свои имоти. Типично положение в латино кварталите....
Виж целия пост
# 3 272
https://www.manager.bg/politika/trmp-otmeni-reshenieto-za-otnema … legalni-imigranti
Виж целия пост
# 3 273
Това с квартирата го разбирам. Има роднини, приятели, ще се намери начин, но как работят? Как плащат осигуровки?
Виж целия пост
# 3 274
Силно се съмнявам, че плащат осигуровки... Simple Smile)
Виж целия пост
# 3 275
незнам дали няма това да рефлектира върху DV Lottery, бяха се заканили есента да я прекратяват и ме съмнява че може сега да текат някакви преговори в тази насока. Някой ако попаднал на нещо подобно нека сподели! 
Виж целия пост
# 3 276
Нали точно това споменах по-горе, обсъждат се предстоящи преговори за легализиране на DACA, в замяна на прекратяване на лотарията.

Прочети какво е DACA и ще ти стане по ясно.
Виж целия пост
# 3 277
Поредното доказателство, че Тръмп е куче, което много лае (туитва), но не хапе. За негово съжаление хората по-скоро ще го запомнят като палячо, отколкото като човек, който е направил някоя съществена реформа. Не знам как са усещанията в САЩ, споделете.
Виж целия пост
# 3 278
Съвсем различни, от това, което ти описваш.
Виж целия пост
# 3 279
И кои са нещата, които направи? Изключвам историята със Северна Корея, защото доколкото съм чела, през цялото време я сравняваше със земята, а накрая чак го беше страх да се види очи в очи с Ким Чен Ун и до последно не беше ясно ще има ли среща или не, но пак в контекста пак - много лай, много вдигане на гири и мъжкареене и накрая нищо.
Виж целия пост
# 3 280
Всеки има право да мисли, каквото намери за добре.
Това, което се вижда тук, е че изпълнява дадените обещания.
Няма да се изненадам, ако се окаже един от успешните президенти, какъвто Обама например, няма да остане в историята.
Виж целия пост
# 3 281

Доколкото разбивам въпросът от линка касае изцяло нелегални семейства (и децата и родителите). Това е по-различно от ситуацията дете-американче (по месторождение) и родители-нелегални.
Наистина добре, че Тръмп се осъзна да спре да разделя семействата, чиито членове са с еднакъв статут.
Виж целия пост
# 3 282
https://rules.house.gov/bill/115/hr-6136

айде честито, от 01.10.2019 край на лотарията! 
Виж целия пост
# 3 283
https://rules.house.gov/bill/115/hr-6136

айде честито, от 01.10.2019 край на лотарията! 
Някой да ме брифне, че нищо не разбрах.
Виж целия пост
# 3 284
И аз, не се отваря? Ти успя ли да го отвориш?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия