За любители на салати

  • 99 269
  • 748
# 405
Една от любимите ми салати за сезона е тиквичка с морков и царевица. Първите две ги правя с белачка, стават фини и много ми харесва. Подправям с олио, сол, черен пипер и балсамов оцет.
Виж целия пост
# 406
Две салати, които съм яла в едно мое много любимо място Made in home
 
Салата 1
нахут, бейби спанак, чери домати, авокадо, кедрови ядки
Дресинг - лимон, зехтин, малко мед и сол. Отгоре наръсвам със сусам и кимион. Според мен комбинацията точно от кимион, нахут и авокадо е върховна

Салата 2
бейби спанак, чери домати, пресни смокини, и няколко парченца от печен сладък картоф. Дресинга мисля, че беше мед, горчица, зехтин.

Напоследък си правя някаква модификация на яйчена салата, но много ми харесва : варени яйца, нарязани на много ситно, овкусени с червен пипер, чесън на прах, зехтин, сол и ябълков оцет . Стархотно е. Аз си хапвам по 2-3 яйца така редовно.
Виж целия пост
# 407
Smile § RoseBloom - страхотни идеи! Мерси!
(цитирам ви, за да си запазя за лесно намиране рецептите Simple Smile
Скрит текст:
Една от любимите ми салати за сезона е тиквичка с морков и царевица. Първите две ги правя с белачка, стават фини и много ми харесва. Подправям с олио, сол, черен пипер и балсамов оцет.
Две салати, които съм яла в едно мое много любимо място Made in home
 
Салата 1
нахут, бейби спанак, чери домати, авокадо, кедрови ядки
Дресинг - лимон, зехтин, малко мед и сол. Отгоре наръсвам със сусам и кимион. Според мен комбинацията точно от кимион, нахут и авокадо е върховна

Салата 2
бейби спанак, чери домати, пресни смокини, и няколко парченца от печен сладък картоф. Дресинга мисля, че беше мед, горчица, зехтин.

Напоследък си правя някаква модификация на яйчена салата, но много ми харесва : варени яйца, нарязани на много ситно, овкусени с червен пипер, чесън на прах, зехтин, сол и ябълков оцет . Стархотно е. Аз си хапвам по 2-3 яйца така редовно.
Виж целия пост
# 408
Любима салата вкъщи ни е бейби спанак с лимец,сирене(ние предпочитаме овче) и чери 🍅. Овкусявам я с дресинг с мед,горчица,зехтин и балсамико. Мъжът ми толкова много обича този дресинг,че не иска да погледне салатата без него .
Правя също салата с айсберг,риба тон,доматки (пак за предпочитане бейби),императорски черен ориз и авокадо. Правя почти същия дресинг но замествам балсамикото със соев сос и внимавам с горчица. Става нещо азиатски стил,заемствала съм я от един ресторант "Саса",салатата се казваше "Гейша".
Пожелавам ви вкусни 🥗 и моменти! Simple Smile
Виж целия пост
# 409
Сори за тъпия въпрос, но наистина ли тиквичките могат и сурови да се ядат?
Виж целия пост
# 410
 bouquet
Виж целия пост
# 411
Сори за тъпия въпрос, но наистина ли тиквичките могат и сурови да се ядат?


Аз ги ям и са ми вкусни. Много хора са ми реагирали като теб, на мен също ми беше странно в началото, но пробвай.
Виж целия пост
# 412
Сори за тъпия въпрос, но наистина ли тиквичките могат и сурови да се ядат?


Аз ги ям и са ми вкусни.
Привет и аз ги обожавам сурови, особено лятото когато имам в градината.
Виж целия пост
# 413
Настъргани тиквички в салата са прекрасни,  имат неутрален свеж вкус. Правела съм ги на салата с ябълка , бейби спанак и мариновано червено цвекло.
Скрит текст:
Тиквички ядем редовно в баница, в крем супи, в гювечета, в запеканки.
Виж целия пост
# 414
Задължително ще пробвам суровите тиквички, въпреки че докато ги беля и режа ми се струват малко лигави..
Виж целия пост
# 415
Тиквички се ядат сурови, както и когато са ти са се дояли пържени и няма си изпържваш краставици и после си ги изяждаш с кеф и копър Simple Smile))
Виж целия пост
# 416
Задължително ще пробвам суровите тиквички, въпреки че докато ги беля и режа ми се струват малко лигави..

Аз лично ги правя с белачката и оставям да се изцедят, за да не плуват после.
Виж целия пост
# 417
Напоследък ни стана любима спанак с киноа.
Виж целия пост
# 418
Задължително ще пробвам суровите тиквички, въпреки че докато ги беля и режа ми се струват малко лигави..

Салата от мариновани тиквички по корейски
Виж целия пост
# 419
Чудесна тема, и аз ще я следя. Обожавам всякакви салати.

Една от любимите ми салати, която за първи път опитах в заведение и продължавам да си правя: пресен спанак, сиомга (сори, не мога да си намеря ер малък на клавиатурата), портокал, сусам (ако обичате).

Другата ми любима: домати, нарязани на дебели резени, отгоре плочка сирене, пресен босилек, отгоре маслинова паста, пак дебел резен домат и пак пресен босилек поръсен отгоре. Поляти само със зехтинче.

И последната - класическо табуле: магданоз, домати, булгур, много лимонов сок, чесън.

Дресинг, който си правя откакто сме в Канада, но го ползвам през зимата със салати от рода на Цезар: кисело мляко и майонеза, малко горчица и няколко капки кленов сироп (придава лека сладост).

И аз, като други съфорумки, открих, че главата целина е чудесна за салата. Прясна, настъргана или нарязана на дребно. Същото се отнася и за прясното цвекло. Тук проядох и всякакъв вид репи и кореноплодни, които се смесват много успешно с моркови, цвекло, ябълка, орехи,лимонов сок.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия