АГ-гр.Русе

  • 134 596
  • 727
# 420
Така ясно е, че тук една добра дума няма да прочета за АГ-то, най вероятно и аз няма да кажа нищо хубаво след като изляза от там... но кажете ми как мога да се рискувам живота на бебето си и да отида в Ескулап, където нямали апаратура и имали само 1 педиатър, който не може да е 24 часа там!?

Някой може ли да ми помогне с нещата необходими за АГ-то?

Има добри думи за АГ, както има и лоши.

По-назад има необходимите неща.

За Ескулап - имат апаратура, но спешните случаи, нуждаещи се от специализирани неонатологични грижи ги привеждат в АГ. И не е само един педиатъра!
Раждах в Ескулап края на мин.година. Дъщеричката ми се роди с дихателен проблем. Реагираха светкавично и беше 3 дни в кувьоз, 2 от които на командно дишане. Нито за миг не са ме държали в неведение, а и не са възнамерявали да я местят в АГ-то. Не е наистина 1 педиатъра, а смея да твърдя, че бяха безупречни! Обясниха ми всичко. После се наложи и на УВ-лампа да я поставят заради тежката жълтеница. Така че, живот и здраве, при следаща бременност, пак там бих родила. От нищо не мога да се оплача. Раждането, престоя ми, грижите за дъщеря ми и за мен бяха на чудесно ниво. Възстанових се изключително бързо и след като се стабилизира и детето, ни изписаха.
А докато бях бременна, ми се наложи да лежа в Аг-то. Точно тогава се зарекох, че повече там няма да се върна, след като се отнасяха с пренебрежение към повечето бременни или раждащи. Броят се на пръсти лекарите, които имаха хуманно отношение!
Виж целия пост
# 421
може ли някой да ми каже принадлежностите за раждане в тутракан за мен и бебето
Виж целия пост
# 422
може ли някой да ми каже принадлежностите за раждане в тутракан за мен и бебето


Най-добре питай на място!
Виж целия пост
# 423
Здравейте, след 2 1/2 месеца трябва да раждам и още не съм се ориентирала къде в Русе е най-добре да родя. До скоро живях във Варна и дори още ходя там на прегледи, но в най-скоро време трябва да се прехвърля тук в Русе. Бихте ли ме посъветвали към кой доктор да се обърна? И колко ще ми струва раждането в Ескулап? newsm78
Виж целия пост
# 424
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=112679.0

Ето тук можеш да прочетеш и да се ориентираш за доктор-темата е много дълга!Само имай търпение при четенето  Peace
Виж целия пост
# 425
Ванетоoo, нормалното раждане в Ескулап в момента е 1100 лв.
А секциото май е с 200 отгоре, ако не се лъжа.
За препоръки... аз винаги си препоръчвам д-р Шишкова, тъй като родих 2 пъти при нея, и двата пъти съм много доволна, хем си имах план за раждане и специални изисквания.

Иначе, доколкото чувам, отношението(не и условията) в АГ-то са се подобрили до известна степен, но ако ще си там е по-добре да се уговориш с лекар.

Лично аз, ако трябва да раждам 3-ти път, то ще е отново при Шишкова в Ескулап.  Grinning
Виж целия пост
# 426
Аз като раждах в Ескулап февруари,секциото беше 1000лв,а нормално раждане 800лв,сега незнам дали са вдигнали цените.... newsm78
Виж целия пост
# 427
Много благодаря на всички за съветите, наистина ми помогнахте.   bouquet
Виж целия пост
# 428
Аз като раждах в Ескулап февруари,секциото беше 1000лв,а нормално раждане 800лв,сега незнам дали са вдигнали цените.... newsm78

Определено!  Grinning
Виж целия пост
# 429
Много благодаря на всички за съветите, наистина ми помогнахте.   bouquet

Няма защо!
Приятно бременеене и леко раждане ти желая!   bouquet
Виж целия пост
# 430
Аз като раждах в Ескулап февруари,секциото беше 1000лв,а нормално раждане 800лв,сега незнам дали са вдигнали цените.... newsm78

Определено!  Grinning

Знае ли някой,какви са цените с точнот? newsm78
Виж целия пост
# 431
Цените в "Ескулап" са:
нормално раждане = 1000 лв (1400 лв за близнаци)
секцио със спинална упойка = 1300 лв
секцио с пълна упойка = 1400 лв
информацията ми е от преди 2 месеца  Peace
Виж целия пост
# 432
Цените в "Ескулап" са:
нормално раждане = 1000 лв (1400 лв за близнаци)
секцио със спинална упойка = 1300 лв
секцио с пълна упойка = 1400 лв
информацията ми е от преди 2 месеца  Peace

Благодаря ти    bouquet
Виж целия пост
# 433
може ли някой да ми каже принадлежностите за раждане в тутракан за мен и бебето


Най-добре питай на място!

Казват само памперси, но ти трябва да си вземеш всичко, което смяташ за необходимо - никой няма да ти даде нощница, чехли, зарядни, гащи, кърпи и каквото си си решила!  Wink
Виж целия пост
# 434
През 2003 родих в АГ-Русе, лекарят който ми следи бременността беше Шишкова, от нея съм много доволна, но тя не

изражда в АГ. В родилното постъпих на обяд 14.03. - 4-5 дни преди термина ми (после се оказа че сме го сметнали

грешно, защото аз не съм много стриктна при следенето на мес. ми цикъл).  Посрещнаха ме куп недружелюбни лелки с

думите ,,Ти си въобразяваш, че раждаш, щом ти е първо от къде си сигурна, че просто нямаш газове,, и ме натириха в

някаква стая да си лежа с контракции през 10 мин. Това в продължение на 8 часа, през това време аз се разхождах

насам-натам, търсих лекари, молех се на всеки да ми обърне грам внимание. Към 20:00 часа по BTV започна Смело сърце

с Мел Гибсън (разкошен филм наистина, но аз вече виех като куче), та се наложи да ме изместят в последната стая на

етажа за да не им преча да гледат. По някое време най-накрая бях посетена от някаква лекарка (не й знам името, но

никога няма да забравя лицето й) ,,Как можело такова безобразие аз да крещя от болка като ненормална, не съм ли

знаела, че това ме чака, като съм тръгнала да си таковам мъжа,, и ,,Дали Мел Гибсън щял да се зариби с царицата,

според акушерката,, (не ме срам да зема да раждам в тяхната смяна, като дават такъв готин филм). Както и да е,

почнаха да се разправят как най-бързо да приключат с мен - явно им светна, че наистина раждам и тогава дойде смяната

на д-р Зарзаланов (който повечето плюят, но аз ще съм му благодарна до края на живота си) и се почна една луда

караница, първата лекарка твърдо беше решила тя да ме изроди, защото съм дошла през нейната смяна (10 часа по-рано,

ама карай) и разбира се понеже иска да си ходи значи съм за секцио, че по-лесно и по-бързо, тъкмо няма да й надувам

главата, че от ,,Млъкни ма, затваряй си устата,, не ми дремеше особено. Зарзаланов и каза да си ходи и че той щял да

ме поеме, след като толкова време съм се гърчила без тая овца да си мръдне пръста, ако толкова я интересувало да ме

е пуснала на системи и до тогава да съм родила нормално, че и филма щеше да си изгледа спокойно. Оная се запъна -

представете си само абсурдността на ситуацията: аз съм като костенурка по гръб, никого не познавам, не знам къде се

намирам, нямам представа кое какво означава (нито съм с мед. образование, нито съм раждала преди, че и в болница не

съм стъпвала) умирам от болка вече и съм напълно безпомощна, а те седят над мен и се карат ,,Секцио, подгответе за

рязане,, - казва овцата, ,,Аз няма да ти разреша!Тя ще роди нормално!,, - отговаря Зарзаланов. Успях да се вкопча в

ръката му и да гледам тъжно, накрая патката се предаде и си тръгна, веднага бях сложена на системи и най-после в

12:30 се сдобих с моето малко човече. През цялото време доктора беше много мил, държеше ме за ръката и се мъчеше по

всякакъв начин да ме успокои и предразположи, родих с един шев, вместо да ме срежат като диня. Накрая Зарзаланов ми

сложи една визитка в ръката и ми каза, да му звънна ако нещо абстрактно се случи отново. След това съм

полузаспала-полуприпаднала от изтощение. Събудих се след 2-3 часа за да започне следващия кошмар - бебето липсва.

Разтичах се да попитам какво става, но беше посред нощ и намерих само една рошава чистачка (май я събудих), която ми

обясни, че имало проблем с детето и сутринта детските лекари щели да ми обяснят. Едва дочаках сутринта да се

размърда персонала, през ноща само тази леличка открих. Оказа се, че детето не можело да диша самостоятелно и го

сложили в кувьоз на кислород. Това бяха най-кошмарните 10 дни от живота ми, защото им повярвах (все пак носят бели

престилки и са си казали Хипократовата клетва - тогава все още вярвах, че хората по природа са добри, отговорни и си

вършат работата с желание). През тези 10 дни по цял ден кибичех пред изото, заедно с много други майки, с деца със

съмнителни симптоми, които попълват разни клинични пътечки, аз тогава и идея си нямах за такива неща. Нямаше къде да

отида, два пъти дневно пипах пръстите на мъжа ми през миниатюрната дупчица на вратата, през която ми подаваше и

каквото влезе от хранителните продукти и стотинки, че поне да гледам малко телевизия. Нито веднъж не са ми помогнали

да се измия, окъпах се тайно на втория ден понеже не можех да трая съсирената кръв по себе си, не знаех, че имало и

такова нещо като болнична храна ,,Ама ние си милихме, че няма да ви хареса и затова не ви предложихме нищо,,. Докато

чакам колкото и да се мъчех да си източвам кърмата с ръце, с помпи, че и с помощта на други майки гърдите ми станаха

като воденични камъни - огромни, твърди и болезнени.  Разбрах и какво е кюртаж - да се мъчиш с висока температура с

часове, докато дойде някой и каже че било много късно за почистване и че тази жена сигурно нямала да има повече деца

(8 жени натъпкани в една стая гледахме горкото момиче как се мъчи и не успяхме да открием кой да види какво й има с

часове и не можехме да помогнем с нищо освен поредното тичане и молене). Видях десетки други разплакани майки, в

неведение какво се случва с децата им в изото, нямаше и към кого да се обърна и къде да отида с тези решетки

навсякъде - все пак родилното е пълно с едноседмични рецидивисти и техните майки. Два пъти си видях бебето, беше

цялото в пъпки - обясниха ми, че е болно от не знам какво си (нито съм го чувала, нито ми говори нещо) и че ако

излезе от кувьоза едва ли не ще си поеме въздух и ще умре, но ми направи впечатление, че кислородната бутилка е

изключена ??? Накрая се сетих за визитната картичка на Зарзаланов. Обадих се, човека дойде от почивка (бях дочула от

другите лекари, че бил на планина) и след няколко часа разправии и след намесата на още двама детски лекари (външни)

успях да си тръгна като заплатих като поп 200 лева на шефката на родилното (и нейното име не знам) за да получа едно

хвърчащо листче на което пише, че на собствена отговорност и на тази на двамата детски лекари се отказвам от

предоставената ми превъзходна безплатна болнична помощ. Бях ужасно притеснена - нали ще ми умре детето в естествена

среда, е не само, че нищо не се случи, а още на другия ден обрива безследно изчезна, оказа се, че цялата работа била

от 38 градусовата температура в кувьоза, може да нямам мед. образование, но не съм олигофрен и не съм сляпа - това

показваше термометъра, а бутончето на кислородната бутилка беше обърнато на off. Заради кретените от АГ не можах да

си кърмя детето, а имах тонове кърма преди да ме изнервят тотално. Стаите са мизерни, грозни, всичко се плаща, не ти

дават нищо а искат тонове консумативи - например моето дете хабеше по 15 памперса на ден, кой ти е виждал бебе до

тогава, чак като се прибрах разбрах, че 1 бутилка масло ми стига за цял месец а не за 1 ден, и се хабят по 4-5

памперса максимум. Иначе 3 часа им отне да намерят аспирин за женичката с високата температура - не било редно да се

дава на родилка, щяло да й стане нещо, но да ги чака с часове няма проблем. Общо взето пълна гавра с първескините,

свиня за разплод да бях, по-добро отношение щях да видя.
След 6 месеца ще се роди второто ми дете, за това се разтърсих за алтернатива на АГ, или по-точно всичко друго без

него. В Ескулап явно работят всички лекари от Русе за които съм чувала по нещо добро, а за Тутракан не прочетох и

една лоша дума. Моя съвет e: Скъпи бъдещи майки, ако държите да излезете от родилно отделение с пълен комплект

вътрешности и живо и здраво детенце, не ходете в русенското АГ, нека роднини, приятели и прочее да разправят, че се

,,превземате,, помислите кое е по-ценно - дали бихте си продали бебчето, или пък яйчниците и матката за 1000 лева,

вместо да ги дадете за да сте по-спокойни (и без това ще си платите по принуда като мен). И в края на краищата като

сме тръгнали да раждаме можем да издържим 30-40мин път до Тутракан например и 100-200 лева разноски, защото здраве

не се купува,а дете, без предварително обмисляне, без обезпечение и без пари не се ражда.


След много изчетени отрицателни отзиви за АГ-Русе просто не се и замислих дали да не родя в Тутракан - въпраки, че съм от село и не 60, а 80км трябваше да пропътувам, за да родя там! ПОВЕЧЕ ОТ ДОВОЛНА СЪМ И  ИМАМ НАЙ-КРАСИВИТЕ СПОМЕНИ ОТ РАЖДАНЕТОН НА БЕБЧЕТО МИ ВЪПРЕКИы ЧЕ БЕШЕ ГОЛЯМ И ИМАХ ДОСТА ШЕВОВЕ! Д-р Бойчев е най-ВЕЛЕКИЯТ доктор за мен!

ПП Не можеш да накараш хиляда човека да пишат за АГ-Русе лоши най-разнообразни постове и 10000 човека само положителни за Тутракан - явно няма какво да се замисля човек, ако дължи на здравето си и на бебчето , вместо да разчита само на късмета си и да пести!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия