За отворените прозорци

  • 4 926
  • 65
Оставяте ли децата си да играят самички в стая с отворен прозорец?В предишния ни апартамент имахме мрежи против комари и някак си по-спокойно ми беше...Сега една параноя ме е налегнала, ужас EmbarassedВсе тичам да затварям прозореца в спалнята, където е кошарата на Ники и където съответно седят всичките му играчки.Все ме е страх, че ще добута я камионче, я кон, я табуретка и ще се метне/да пази Господ Praynig/А в жегата е доста тъпо да държа детето на затворен прозорец...Не знам Rolling Eyes
Мислите ли, че съм луда или и вие имате такива опасения Rolling Eyes
Той не че седи много време там де...Заиграе се за 5 минути и после тича при мене в кухнята.Но аз и за тия пет минути изтръпвам Embarassed
Виж целия пост
# 1
Не мисля, че си луда...........права си
Виж целия пост
# 2
Той сега е още малък. Ами моя хубостник като се катери по-добре от сестра си, че и сам ги отваря....
Оня ден подреждам изпраните дрехи в спалнята и чувам, че се звъни на вратата. Комшийката отсреща ми звъни да ме предупреди, че малкия висял на прозореца, а той отворен.
Няма да ти казвам как съм изприпкала обратно нагоре по стълбите, за да го хвана навреме и да затворя прозореца. Няма спасение вече. Мъжа ми смени бравите на "опасните" прозорци с такива с ключ и сега съм по-спокойна.
Виж целия пост
# 3
Ние нямаме прозорци, които да се отварят, отваряеми са ни само вратите на балконите, което е още по-зле, докато се обърна и само виждам как трътката й се скрива зад ъгъла  #Cussing out
Навивах мъжа ми за решетки, но не е съгласен  Confused комарници уж да поръчаме, нямало как да се заключват  Confused тъкмо ми дойде надеждата с една решетка на ТСМ, то пък не ни достигат някакви си 3-4 см., за да се монтира  #Cussing out
И така, търча след нея като луда, а тя само ме дебне  Laughing аз като я видя на терасата и ме обливат топли вълни, откачам ...
Виж целия пост
# 4
Добре си си.
Аз като чуя песента на Ерик Клептън посветена на детето му често плача...
Затваряйте прозореца или сложете ако не комарник - може и проста мрежа, ПВЦ с вертикално отваряне.
Аз съ забранила излизане на терасата нищо, че е зидана и с прозорци.
Виж целия пост
# 5
Аз също бих изтръпвала, да не говоря, че не бих оставила Нели сама на отворен прозорец.
Нашите се отварят и само под ъгъл горе (не знам какъв е терминът за това отваряне), но така или иначе през деня е отворено само откъм коридора, а вечер си е достатъчно хладно, да не каже студено в къщата.
Помисли за нещо предпазно според мен. Thinking
Виж целия пост
# 6
В стая, където няма балкон при отворен прозорец ЗАДЪЛЖИТЕЛНО заключвам вратата.

Ужасно е, само да си го помисля...
Виж целия пост
# 7
Разбира се ,че ще имаш опасения .По-добре е с тях ,от колкото цял живот с угризения на съвеста .То не може да ти е пред очите през цялото време и сигурно по-късно сте ни налегнат и сумати други страхове ,но поне каквото може ,човек да обезопаси и предотврати . Затваряи прозорците !!!
Виж целия пост
# 8
При нас сме решили въпроса - всички отваряеми части на прозорците се отварят на долна ос - т.е. само се открехват горе за проветрение - чиста работа  newsm10
Виж целия пост
# 9
И аз се сетих за сина на Ерик Клептън като прочетох темата. И за едно друго детенце, неуспяло да навърши 2 год. миналата година в Редута Cry Много е страшно...
Виж целия пост
# 10
Оставяте ли децата си да играят самички в стая с отворен прозорец?В предишния ни апартамент имахме мрежи против комари и някак си по-спокойно ми беше...Сега една параноя ме е налегнала, ужас EmbarassedВсе тичам да затварям прозореца в спалнята, където е кошарата на Ники и където съответно седят всичките му играчки.Все ме е страх, че ще добута я камионче, я кон, я табуретка и ще се метне/да пази Господ Praynig/А в жегата е доста тъпо да държа детето на затворен прозорец...Не знам Rolling Eyes
Мислите ли, че съм луда или и вие имате такива опасения Rolling Eyes
Той не че седи много време там де...Заиграе се за 5 минути и после тича при мене в кухнята.Но аз и за тия пет минути изтръпвам Embarassed
Не бих оставила без надзор дете при отворен прозорец Naughty
Виж целия пост
# 11
При нас сме решили въпроса - всички отваряеми части на прозорците се отварят на долна ос - т.е. само се открехват горе за проветрение - чиста работа  newsm10

Такива са ни в офиса, но след като се откачиха 2 пъти не посмях да сложа вкъщи, добре, че ги отваряше мъжа ми и успя да ги удържи, много са тежки, внимавай, могат да смажат човек ...
Виж целия пост
# 12
Това е един от големите ми страхове. Никога не оставям отворен прозорец в стая където играе детето самО. Ако съм и аз там отварям. Иначе при мен в кухнята е винаги отворено.
Виж целия пост
# 13
Досега (вече две години) не съм имала никакви проблеми. И балконските врати се отварят по този начин. Най-вероятно зависи от механизмите - при мен са Хефеле.

Би трябвало да има някакви ограничители за отвора на прозореца или да се приспособи нещо като по-дълъг райбер например - не може постоянно да е затворено все пак.
Виж целия пост
# 14
Аз пък съм направо травмирана от отворен прозорец, но айде да не обяснявам защо да не ви разстройвам излишно. Прави сте да се страхувате, не само при толкова малки деца ами и за много по-големи : дори и за тези на над 10 годишна възръст. Не можете да си преставите на какво са способни децата. И нашите прозорци имат такава позиция да се откехват само в горната част. Балконите остъклихме, а имаме една тераса която е с такива декоративни решетки ама мъжът ми ги запуши с една прозрачна пластмаса. И въпреки тези мерки очите ми са пак на четири.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия