отказва ми зеленчуковото пюре ....

  • 3 311
  • 45
момичета ,от вчера се мъча да захраня със зеленчуково пюре ,но не иска изобщо.Плодови яде без проблем от средата на третият месец ,но зеленчукови не иска.Какво да правя????? newsm78
Виж целия пост
# 1
Ако ги купуваш нищо чудно - пълна гадост са. Пробвай да му правиш домашни пюрета.
Виж целия пост
# 2
Здравей jujolinkaаз имах същия проблем до преди седмица.Ще ти кажа,че го реших със смяна на марката и с домашно приготвени.Сега яде и купешко(само някои марки)и домашно.Надявам се да ти помогна Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Много бързаш да правиш изводи, че ОТКАЗВА зеленчуково пюре от един ден опит. Това за детето е напълно нов вкус и е нормално да му трябва време да свикне. Предполгам, че си започнала с 1-2 лъжички. Наистина можеш да пробваш с домашно приготвено пюре, докато свикне, но после може да отказва готовите. При мен се получи така и готвих докато не тръгна на кухня.Малко повече търпение!
Виж целия пост
# 4
От споделеното в други такива теми се сещам за няколко съвета, които са давали майките:
Добави адаптирано мляко. Вкусът става по-мек и по-приятен.
Добави плодово пюре към зеленчуковото и постепенно намалявай плодовото, докато остане само зеленчуково.
Смени марката. Бебетата харесват едни пюрета, други-не. Може би трябва да откриете тази марка, която ще заобича твоето бебе.
Аз давах домашни зеленчукови пюрета. Иво не ми е отказал нито едно. Не е божие наказание да трябва да правиш пюрета в къщи, така че можеш да пробваш и така.
Виж целия пост
# 5
може да ги отказва и защото
  • не са толкова сладки, колкото плодовите
  • просто не му харесва този вид зеленчук- може да пробваш морков, картоф или тиква( която също е сладичка)... разбира се не всички наведнъж и винаги по 1-2 лъжички през 3-4 дни
  • трябва да свикне с новият вкус- може да добавиш малко плодово или АМ
  • тази марка не му харесва ( моят напр. най- обича на Хип,  на другите пюрета се муси
  • купешките пюрета не му харесват, направи му ти


въоръжи се с търпение, не насилвай детето, ако отказва категорично спри за няколко дни да му предлагаш и пробвай отново след 2-3 дни[/list]
Виж целия пост
# 6
ама той човека на Хипп се муси ,какъв е такъв специален.....днес пробвах да сложа в АМ ,но пак не искаше.Утре ще пробвам с добавяне към плодовото ,да видим.А проблем ли е че плодовото го смесвам с АМ ,а сега и зеленчуково?  newsm78
Виж целия пост
# 7
Че какво като е на ХИПП? Нито е първото, нито е подледното бебе, което не харесва техните пюрета.
Аз пробвах веднъж да дам на Иво Хипп-ско пюре за разнообразие-някакви зеленчуци със сметана бяха newsm78-изяде точно 1 лъжица при това без какъвто и да е кеф. Повече не отвори уста.

Смеси само плодово и зеленчуково. Де да знам.... то ако и АМ сложиш сигурно ще стане голям бъркоч. #Crazy
Виж целия пост
# 8
Мамите са ти дали добри съвети как да го "излъжеш" малчо със зеленчуковите пюренца. Най-добре е да направиш домашни. Аз затова захраних със зеленчук първо, че плодовете са сладки и близки до млякото.
Виж целия пост
# 9
Пробвай пюре с тиква ,моркови...По-сладки са и бебетата ги харесват.Аз в началото добавях по малко ябълка при приготвянето на зел.пюрета.
Виж целия пост
# 10
може да пробваш с щипчица ванилия само за аромат но това го пробваи в краен случеи   bouquet
Виж целия пост
# 11
Аз слагам и малко сиренце/изкиснато/и около 30мл.АМ.Но нашата щерка е от лакомите и всичко си изяжда и ние сме на вашата възраст.
Виж целия пост
# 12
Ох и ние бяхме така .Какво ли не пробвах - АМ сирене, домашни пюрета, не и не. До сега яденето на зеленчуци и месо ни е кошмар. Confused
Виж целия пост
# 13
А,ама как така сирене?Аз никога не съм давала, да не повредим коремчето?
Виж целия пост
# 14
моита щерка зеленчуковите си ги ядеше и яде без проблем, нооо с месните е луда работа, обаче днес си изяде цяло бурканче. Пробвай верно да смениш марката на пюрето. Аз зеленчуковите давам на хипп обаче месото не го ще и сега си хареса на ганчев боклуците, но понеже аз много не ги одобрявам май ще правя домашни
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия