Въпрос за серклаж

  • 691
  • 7
Здравейте момичета,
 аз съм нов потребител, но ви чета отдавна.Вие сте прекрасни и се радвам, че ви има.Аз съм от тези, които дълго чакаха бебе, но най-накрая стана чудото-бременна съм в 8 г.с.На прегледа на ехограф ми казаха,че има 2 зародиша (което много ме зарадва)и ,че при многоплодна бременност може да се наложи серклаж.Това много ме стресна и въпросът ми към вас е дали можете да ми кажете в какво се състои ,боли ли и още каквото знаете.Много ви благодаря преварително!
Виж целия пост
# 1
Здравей petygs,
Серклаж е зашиване на маточната шийка, с цел да не се получи разкритие по време на бременността и евентуално преждевременно раждане. Прави се с упойка. Незнам дали боли. Лекарите ще преценят дали е необходимо да ти се направи.  bouquet
Виж целия пост
# 2
   На моя позната и правиха серклаж! Прави се с упойка и само в случай, че матката е напълно спокойна т.е. нямаш никакви болки или контракции! Може дори превантивно няколко дни да те задържат в болницата, за да са сигурни, че всичко е спокойно! После се зашива шийката на матката. Не се усеща никакъв дискомфорт! Към началото на 9 м. конците се махат и бебо вече може да се роди, когато си поиска!
   Успех, стискам палци и леко бременеене! Peace
Виж целия пост
# 3
Успех и от мен! Само да спомена, че и при мен в началото имаше два зародиша /или по-точно - чуваха се две различни сърдечни дейности/, но в периода на бременността, както беше казал и доктора, едно се разви за сметка на другото! Та въпросът ми към теб е дали имаш генетична предразположеност за близнаци!

Леко и щастливо бременеене от мен и съпруга ми! Стискаме палци всичко да е наред!
Виж целия пост
# 4
Здравейте и благодаря за отговорите. В рода си имаме близнаци, а преди да забременея пих клостилбегит, който също може да доведе до многоплодна бременност.Казаха ми, че на едното много ясно му бие сърчицето, а на другото не се виждаше.Но пък и двете са еднакво големи, което според лекарката означава, че се развиват.За всеки случай пак пак ще ходя след 10 дена.А мислите ли, че мога да го избегна този серклаж?
Виж целия пост
# 5
Малко по- назад има вече тема за серклажа,може да погледнеш.Не е страшен серклажът,от опит го казвам.Става с пълна упойка и много бързо,а след това не се усещат конците.Мисля,че това е добър вариант за да не загубиш бебчетата,още повече че са толкова чакани.Късмет и лека бременност  bouquet
Виж целия пост
# 6
Не се притеснявай, когато се налага се прави тази манипулация. Не е страшна. Доколкото знам се прави в случай, че имаш неуспешни бременности, къса шийка, разкритие в началото и може би и други причини има, които на мен не са ми известни. Това е вид предпазна мярка. Както при теб, щом си с два зародиша прави се, за да се предотврати спонтанен аборт в по-късен етап от бременността, защото двата плода натежават и шийката може да се разтвори. Аз имам такъв и не съжалявам, че се съгласих. Чувствам се през цялата бременност по-спокойна. Прави се някъде до края на третия месец. С упокойка е, така че не чувстваш нищо. Е, след като излезеш от нея може да те понаболява леко (все пак е манипулация), но с обезболяващи бързо минава - до няколко часа вече се разхождах. За махането не съм много наясно, защото все още не са ми го махнали и не мога да споделя опит. Знам че се маха две-три седмици преди термина. Убедена съм, че ако се наложи при теб и ако се съгласиш ще си спестиш престой в болницата за задържане в по-големите месеци, тъпчене с какви ли не лекарства и бъдещи притеснения.
Успех и леко бременеене    Grinning
Виж целия пост
# 7
Не е задължително да се прави при многоплодна бременност. Снаха ми си износи бебетата без серклаж - но последните месеци си беше у дома /дават се болнични от началото/. Прави се както са писали по-горе и по преценка на лекаря.
А относно болката при манипулацията. Серклажът се прави с упойка - не боли, престой в болницата ок. 1 ден. Конецът се маха в 36 г.с. Това ми разказа момичето, с което лежах скоро.

Успех! Леко бременеене
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия