Как да си сваля на РС от дигитална камера?

  • 2 087
  • 11
Пиша тук, надявам се повече хора да видят и някой да ми отговори, че е полу-спешно Confused
/в смисъл, че до края на седмицата трябва да сваля и обработя около 10-на касетки  #Crazy /

Камерата е Самсунг DV-105i
Има си всякакви входове и изходи, кабел в момента имам само USB.
Пробвах през него да сваля от касетките, като преди това инсталирах и драйверите от дисковете, програмка няква Ulead  VideoStudio за обработка след това, обаче се получава ужасно качество - малка картина и гадна.

Мъжа ми твърди, че видеото може да се свали качествено само през Firewire или IEEE 1394, трябвало да купи платка и кабел, аз обаче упорито вярвам, че все някак си трябва да стане през USB - иначе за какво са го сложили?!

Кажете ми какво да направя за да мога да си запиша касетките на DVD?
Наистина ли трябва допълнителната платка да се купува?
Виж целия пост
# 1
Прав е мъжът ти. Трабват ви платка и кабел за качествено сваляне. Аз нямам все още камера, но събирах мнения с тенденции да си купя скоро ( тези дни). Много се изкушавам да си взема ДВД, точно затова, че няма да мога да свалям качествено. Освен това изисква доста свободно място и RAM памет май.
 А някой да знае колко струва във фотостудио да си дадеш касетката и да ти я запишат на диск?
Виж целия пост
# 2
Във Варна беше 5 лева
Виж целия пост
# 3
Съгласна съм, че DVD камерите са по-добри и по-лесни за употреба, но тази нашата ни е подарък и ще е проява на голямо неуважение, ако я зарежем и купим друга.
И без това снимаме 5 пъти в годината....... то затова и се сещам, след 1,5г употреба как да прехвърлям на РС-то.....  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Прав е мъжът ти. Трабват ви платка и кабел за качествено сваляне. Аз нямам все още камера, ко събирах мнения с тенденции да си купя скоро ( тези дни). Много се изкушавам да си взема ДВД, точно затова, че нчма да мога да свалям качествено. Освен това изисква доста свободно място и RAM памет май.
 А някой да знае колко струва във фотостудио да си дадеш касетката и да ти я запишат на диск?

В София за сваляне от камера на ДВД разбрах за час 25 лв.

При мен от камерата си свалям директно в PC-то обаче с друг кабел не е USB. Дори продавачката като ме видя в магазина и ми показа кабела и каза че малко се съмнява да имам място за такъв кабел, ама аз ги бях погледнала преди това и я уверих че имам. На самата камера са три изхода за запис за видео, за снимки и за видеозапис на РС

На съседа бях услужила камерата и той чрез изхода за видео си го записа на двд
Виж целия пост
# 5
Купи си 1394. И на мен ми се наложи, тъй като през USB-то качеството е скапано.
Виж целия пост
# 6
Цитирам ти мъжа ми, беше го писал в една друга тема:
Цитат на: (гот)Вачев
Първо на компютъра трябва да има инсталиран софтуер за кепчване (cepture), на диска с камерата има Ulead VideoStudio 7 SE DVD той ще свърши работа, после камерата се свързва с кмпютъра с кабел с интерфейса IEEE1394, ако е по нов копютъра може би го има вграден, ако не се купува платка с този интерфейс която се слага на свободен PCI слот и това е. Софтуера се включва в режим cepture и се записва на диска -трябва да се има предвид че еднин час е около 13Gb, след това с друг софтуер-Virtual Dub или AdobePremiere  се компресира с DivX компресия
Виж целия пост
# 7
Никол, много благодарско   bouquet

Точно такива инструкции ми трябваха, утре пращам мъжото да купува платка и кабелче.

Само да те питам - този софтуер, с който разполагам не може ли директно или после да конвертира във формат като avi, divX или подобни? Гледах, че май има такива функции, както и да се добавят ефекти, titles и т.н.?
Виж целия пост
# 8
... не може ли директно или после да конвертира във формат като avi, divX или подобни? ...

Директно не, първо трябва да го свалиш  Peace
Виж целия пост
# 9
http://forum.materinstvo.ru/index.php?showtopic=45999&st=10

Ей това съм си запаметила за в случай, че сикупим мини ДВ камера. Само дано разбираш добре руски език. Стъпка по стъпка е обяснено.
Виж целия пост
# 10
И през USB-то става, но качеството наисина е лошо. Купуваш си платката IEEE1394 (Около 7-8 долара е) и кабел (около 2-3 долара), но внимавай че кабелите са 3 стандарта:  4 към 6 жила, 6:6 и 4:4 жила, тъй че провери изхода на камерата какъв е . Той се намира там дето пише DVI. Ако е колкото USB-то, значи там е 4жилен - на платките по принцип са 6 жилен. След туй като качиш драйверите за платката, след съответното количество рестарти на компютъра, камерата ти я открива като друго твърдо утсройство . От там можеш да сваляш и в AVI формат, според програмките на диска, който върви с камерата, може и да сваляш директно в DiVX или MPG4. И си ги записваш на какъвто носител искаш - и на CD-R и на DVD-R.
Невиждам смисъл да ги сваляш в DVD формат, което отнема повече време и място.
Успех!  Peace
Виж целия пост
# 11
Питах съпруга си и той каза така: Трябва ти 1394 платка+кабелче... компютъра ти трябва да е приличен( РАМ 512 или повече, 2 мегахерца процесор или по-бърз, свободно дисково пространство за един час качено видео от дигитална камера ти трябват минимум 12 GB+няколко гигабайта допълнително, ако искаш в реално време да гледаш обработеното видео ти трябва и добра видеокарта) и ако искаш да го запишеш на ДВД диск после ти трябва естествено и записвачка DVD-RW...  и софтуер  Wink  "Пинакъл студио" върши работа... може и "Сони Вегас Студио".... или някоя друга за видеообработка.Тя ще ти монтира видеото и ще го компресира до около 4 гигабайта, за да го запишеш на ДВД диск после. Това е....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия