Как се съхранява пъпеш и от кога се дава?

  • 2 363
  • 24
Та въпросът ми е:От кога може бебо да яде пъпеш и как да го съхраня???
Още не сме захранени и смятаме да го направим след 6ти месец
Благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 1
дадох му миналото лято за пръв път, значи е бил 8-9 месец
ами държа пъпеша в хладилника по принцип, обаче 2 ч. примерно преди ядене го изваждам, за да добие стайна температура
Виж целия пост
# 2
Браво Цвети, че се сети да питаш! ще следя темата с интерес! обожавам пъпеши и много ме е яд, че ги има само в края на лятото. ако някой е съхранявал във фризер да даде отзиви дали си заслужава да пъхна 1-2 на парчета  Embarassed
Виж целия пост
# 3
Дадох пъпеш това лято- на година и месец, но по простата причина, че е сезонен плод. А във фризер едва ли ще е удачно да се съхранява  newsm78
Виж целия пост
# 4
И аз го държа в хладилника и известно време преди храненето го изваждам. Давам от началото на 6-я месец и много му харесва, но започнах с бананче...
Виж целия пост
# 5
дадох му миналото лято за пръв път, значи е бил 8-9 месец
ами държа пъпеша в хладилника по принцип, обаче 2 ч. примерно преди ядене го изваждам, за да добие стайна температура

И ние дадохме на Гери , когато не ба 9-10 месеца. И досега много си го обича Mr. Green Иначе съхраняването е по този начин Peace
Виж целия пост
# 6
От 6-ия месец спокойно мож еш да даваш пъпеш,както и диня.Така си и пише в схемите за захранване.Те не са алергени и няма проблем.Аз дадох в 7-ия месец,и му е любимия плод.Държа го в хладилника.За фризер-не бих замразявала...
Виж целия пост
# 7

ами държа пъпеша в хладилника по принцип, обаче 2 ч. примерно преди ядене го изваждам, за да добие стайна температура
Аз дадох за първи път миналият месец,значи сме били на 6 месеца
Виж целия пост
# 8
аз първо динята и пъпеша ги изцеждах по малко в сокчето от ябълка, за да свикне
после към 7-8 месец му дадох да си хапва мъничко
определено като нарежем пъпеша и динята му давам, а ако е в хладилника ги изкарвам да се стоплят
Виж целия пост
# 9
Дадох за пръв път преди 10 тина дни-значи на 10 месеца,но нямам представа как може да се съхрани за друг сезон.А иначе разрязан го слагам в хладилника и давам и на следващия ден.
Виж целия пост
# 10
Аз също дадох тези дни и много му харесва. Динята обаче не му се нрави много, само я изсмуква и я плюе
Виж целия пост
# 11
Пъпешът беше втората или третата храна, която предложих на моята рошла когато беше на около 5,5 м. (не изчаках да стане на 6 м., защото вече имаше всички признаци, че е готова да похапва и нещо различно) После майка ми ́и даде направо парченце да си го смуче - мисля, че така ́и хареса повече. За съхраняване не съм се замисляла. Мисля, че е с прекалено високо водно съдържание и едва ли ще се получи добре  newsm78
Виж целия пост
# 12
Момата беше на годинка, когато предложих пъпеш, защото тогава му е сезона. Не знам дали в захарен сироп не би могло да се съхрани във фризера. Ще проверя из сайтовете за кулинария.
Виж целия пост
# 13
Ами аз сега мисля ,че му е рано за захранване.Не ,че няма признаци....Ако не може да се съхрани във фризер за 2 месеца поне,то тогава ще ядем на година и 4-5 месеца newsm78...
Вивчо,то и без това е доста захаросано,та си мисля и в захарен сироп ако се сложи....то по-добре да не го яде май
Иначе аз съм решила ,че плодовете ще ги отложим за накрая.След каши и зеленчуци ThinkingНе искам да го свиквам на сладко Naughty
Виж целия пост
# 14
И аз си мислех за фризера - дап онапъхам разни плодове и зеленчуци за зимата, че бяш тогава ни се пада да почнем със зеленчуците и плодовете  Rolling Eyes
Специално пъпеша - става едно блудкаво такова, разкашкано като се замрази. На парчета седи кофти.. но пасиран става нещо като некрат после  newsm78
Ще сложа малко пък да видим дребното дали ще го яде. Те бебоците имат странни вкусове, та кой знае  Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия