Млечница и крем?

  • 2 880
  • 16
ПОнеже педиатърката ми нищо, че има 3 деца не можа да ме посъветва по въпроса и каза да питам личната, която пък съвсем не знае,та реших да се допитам до вас.
Малката получи млечница, опитах със сода- нямаше ефект. Педиатърката изписа течен Нистатин. От вчера мажа с него, все още не виждам резултат. Аз се тъпча с млечнокисели бактерии на хапчета, ама пак не виждам ефект.
Така, та въпроса ми е какво да правя, че да не ми се лепне и на мен млечнцата?Мия със сода, но не смогвам повече от 2 пъти на ден, защото съм самичка с двамата, а сега се местим и цялата къща ми е на главата. Мислите ли че е достатъчно?
Още нещо- малката ме ухапа днеска и аз се притеснявам да не вземе да ми се разрани мястото или да се развият гъбички. Мога ли да мажа с Нистатина за уста на Елена и зърната? А ако се мажа с Лансинох дали няма да е проблем за млечницата?
Всичките тези въпроси ги зададох на педиатърката, ама .... Rolling Eyes

Благодаря на всички, които ще ми отговорят!
Виж целия пост
# 1
В Библиотеката има много подробни статии за борба с млечницата Simple Smile
Можеш да мажеш с Нистатин зърната си, да.
Можеш след кърмене да ги обтриваш с оцетен разтвор (1:1 с вода мисля, че беше), пак с такъв можеш да почистваш леко дупето й, ако има подсичане от млечницата.
Можеш освен млечникиселите бактерии да приемаш екстракт от грейпфрут (тук познат като Цитросепт), в статията има точни количества.
Отчети, че боренето на млечницата може да отнеме по-дълго време, за да се видят резултати, поне 48 часа ще минат в най-добрия случай.
Ако й даваш биберон-залъгалка, иска изваряване след всяко ползване и честа смяна с нови.

Всъщност, ето ги и статиите:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4609
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31105.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29217.0

Втората е много изчерпателна и предлага много допълващи средства към лечението.
Виж целия пост
# 2
Ние успяхме да се излекуваме с Дактарин гел - много бързо изчезна млечницата, а аз предпазих гърдите си като преди и след всяко кърмене се измивах обилно с топла вода Hug

п.п но при нас млечницата беше в начален стадий Thinking

Дано съм помогнала Praynig

Успех и бързо оздравяване  bouquet
Виж целия пост
# 3
Дактарин гел   newsm10. За 2 дни и следа нямаше от млечница Peace
Виж целия пост
# 4
Дактарин гел   newsm10. За 2 дни и следа нямаше от млечница Peace
  Peace
Също ползвах и Лансинох за зърната, но не можах да хвана гъбички там. И при нас беше в начален стадий.
Бързо оздравяване newsm10
Виж целия пост
# 5
Дактарин орал гел-и за устичката на бебето и за зърната на гърдите също може,макар че аз мажех само устичката.
Виж целия пост
# 6
Дактарин -гел
Само с това можеш да я оправиш по най- бързия начин. Peace
Виж целия пост
# 7
I malkij cjlata mu usta beshe v mlechnica i na mene Daktarin gel mi pomogna mnogo sam dovolna ot nego Simple Smile
Виж целия пост
# 8
В Библиотеката има много подробни статии за борба с млечницата Simple Smile
Можеш да мажеш с Нистатин зърната си, да.
Можеш след кърмене да ги обтриваш с оцетен разтвор (1:1 с вода мисля, че беше), пак с такъв можеш да почистваш леко дупето й, ако има подсичане от млечницата.
Можеш освен млечникиселите бактерии да приемаш екстракт от грейпфрут (тук познат като Цитросепт), в статията има точни количества.
Отчети, че боренето на млечницата може да отнеме по-дълго време, за да се видят резултати, поне 48 часа ще минат в най-добрия случай.
Ако й даваш биберон-залъгалка, иска изваряване след всяко ползване и честа смяна с нови.

Всъщност, ето ги и статиите:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4609
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31105.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29217.0

Втората е много изчерпателна и предлага много допълващи средства към лечението.

Много мерси Бу, аз поизчетох статиите, ама се чудех дали Лансиноха да ползвам, понеже не се отмива добре сле кърмене, да не да "задържа" гъбите на зърното и аз да ги прихвана. Иначе като че ли виждам малък ефект от вчера.
Иначе дребната е наддала 1 кг  и втория месец  Laughing

Мерси и на другите момичета, за това което сте ми писали, но Дактарин тук не съм виждала. Аз ще кажа на майка да ми прати, но докато пристигне ще мине доста време.

Виж целия пост
# 9


Мерси и на другите момичета, за това което сте ми писали, но Дактарин тук не съм виждала. Аз ще кажа на майка да ми прати, но докато пристигне ще мине доста време.


Ми аз чак сега видях че живееш в USA Embarassed Rolling Eyes ooooh!
Виж целия пост
# 10
Нашето спасение бе InfectoSoor (miconazol 2%) маже се еzика преди ядене, оправи се zа около 7 дена. а относно мен каzаха, че щом еzика на бебето е намаzан няма нужда да се мажа и аz.
Виж целия пост
# 11
Нашето спасение бе InfectoSoor (miconazol 2%) маже се еzика преди ядене, оправи се zа около 7 дена. а относно мен каzаха, че щом еzика на бебето е намаzан няма нужда да се мажа и аz.

Мерси, ще погледна дали няма тука!
Виж целия пост
# 12
За да не пускам нова тема бихте ли ми каза ли, дали мога да мажа с Дактарин без лекарско предписание? Днес видях, че езичето и устничката му е побеляла, а искам да взема някакви мерки преди да отидеме на лекар утре.
Виж целия пост
# 13
За да не пускам нова тема бихте ли ми каза ли, дали мога да мажа с Дактарин без лекарско предписание? Днес видях, че езичето и устничката му е побеляла, а искам да взема някакви мерки преди да отидеме на лекар утре.

В БГ се продава без рецета, но ако не си виждала досега млечница- по-добре изчакай, може да е нещо друго. До утре нищо няма да му стане Peace
Виж целия пост
# 14
Ami az moj go mazax bez lekarsko predpisanie, posle samo spomenax na pedito i tj kaza che njma problem. Predi tova beshe mi kazala edno drugo lekarstvo koeto moj shishko ne xaresvashe izobshto kazvashese Fungostatin, no kato spra da mu go davam i xop pak se pojvjt a ot Daktarina oshte s edno namazvane i vsichko beshe izcheznalo mnogo sam dovolna ot nego i deteto ne machex Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия