след секцио кога второ дете?

  • 1 325
  • 18
Здравейте мами,
Аз родих със секцио и ми казаха че две години не трябва да забременявам. На вас какво са ви казали и наистина ли е нужно да се чака чак толкова?
Виж целия пост
# 1
Аз зададох същия въпрос на моя д-р, но той каза че тези две години са само за типа раждане - т.е. - ако искаш следващия път да е естествено раждане трябва да се минали две години.
А пък и Бритни Спиърс как роди две поредни години през септември?
Иначе ми казаха да се пазим сега, защото лесно се забременява след раждане.
Виж целия пост
# 2
Доки ми каза, че 6 месеца се пазя и после може, но пак със секцио, друг е въпросът, че аз още не искам.
Виж целия пост
# 3
Доки ми каза, че 6 месеца се пазя и после може, но пак със секцио

На мен ми каза същото-минимум 6 месеца Peace
Виж целия пост
# 4
Ина мен док ми каза 6 месеца! Но ако е пак секцио, а ти нормално ли искаш да раждаш втория път?
Виж целия пост
# 5
Аз не съм със секцио, но знам мама, която има 3 такива в кратък период от време. Така че предполагам не е нужно да се чака толкова. За мен е прекалено Peace
Виж целия пост
# 6
Моя гинеколог ми изръси, че веднага може да започваме бебеправенето за второ. ShockedДе да знам, сигурно си разбира човека от работата.
Виж целия пост
# 7
По принцип казват 2 години, но всичко си е до организъм Peace
Виж целия пост
# 8
И аз знам ,че минимум 2 години препорьчват.
Виж целия пост
# 9
и на мен ми казаха две години след първото секцио!




Виж целия пост
# 10
и на мен ми казаха две години,но е по хубаво да се изчка малко повече време,защото може да се получат проблеми.аз родих второто си дете след почти 4години разлика,и пак не мога да кажа ,че всичко беше о'к
Виж целия пост
# 11
6 месеца е напълно достатъчен период от време, за да се възстанови матката. Това са ми го казвали двама гинеколози.

Виж целия пост
# 12
моята докторка ми каза 6 минимум месеца, но тя ми препоръчва 2-3 години да изчакам Shocked
zori245 какво не е било ок, аз доста се плаша как минава втора бременност след секцио  Confused
Виж целия пост
# 13
моята докторка ми каза 6 минимум месеца, но тя ми препоръчва 2-3 години да изчакам Shocked
zori245 какво не е било ок, аз доста се плаша как минава втора бременност след секцио  Confused

Не се притеснявай, в повечето случаи минава без проблеми!! Аз сега съм 26та седмица, първото ми раждане беше секцио, а дъщеря ми е вече почти на 4 год. Единствено в началото на бременността имах кървене - 7ма и после 9та седмица, но това се случва и при първа бременност, и след естествено раждане. Така и не можаха да ми кажат причината. Но сега всичко е наред, слава Богу, беба е много активна, рита, развива се нормално и аз се чувствам добре.
За интервала между бременностите, и на мен в БГ ми бяха казали, че трябва да се чака 2 год., но тук практиката не е такава. Знам случаи на 2 ражания секцио в рамките на 10 мес., тоест, майката е забременяла само 1 мес. след първото секцио. Единствено тогава трябва и второто радане да е секцио. Ако майката иска да опита естествено, тогава вече е добре да изчака 1.5-2 год., преди да забременее пак. Аз затова и изчаках, и сега ще опитам естествено (освен ако беба не реши да си остане с дупето надолу  Laughing , че тогава е по-рисковано).
Виж целия пост
# 14
нашите 2 деца ще са с разлика от 10 месеца, живот и здраве. доки няма притеснения относно 2-те секциа. а в нашата отчетна бременска тема има майка, чиито деца ще са с 6 месеца разлика. явно всичко зависи от лекаря, от начина на зашиването, от организма на майката. при всички случаи е добре да слушаш твоя си лекар.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия