Как да направя салатата от ряпа

  • 22 875
  • 19
Момичета ,помагайте!Как да направя салата от ряпа.Много ми се е дояла.Аз знам ,че трябва да я сваря и да подправя с олио,и магданоз.Само това ли е?
Виж целия пост
# 1
Ама защо да я вариш?
Моя мъж настъргва ряпа и моркови на едрото ренде, добавя олио, оцет (или лимонов сок), магданоз и си я хрупаме здраво. Много вкусна става!
Виж целия пост
# 2
Мерси!Не се бях сетила за този вариант!
Виж целия пост
# 3
Опитай и един японски вариант -сурова настъргана ряпа, соев сос с малко(по възможност кафява)захар и сусам. А ако имаш и сусемено олио, може да прибавиш 3-4 капки. Ако пък обичате люто, ръсни и малко чили.

Използвам същият сос и за салата от моркови или краставици - супер е!
Виж целия пост
# 4
Ами ние я настъргваме и ако е люта леко я посоляваме, изстискваме и подправяме с оцет и олио. Аз предпочитам и да е смесена с настъргани моркови.
Виж целия пост
# 5
Ами ние я настъргваме и ако е люта леко я посоляваме, изстискваме и подправяме с оцет и олио. Аз предпочитам и да е смесена с настъргани моркови.

а заради п...нето което се получава от нея - винаги като я настържа, накисвам за поне 20 мин. във вода и тогава изцеждам и нататък с моркови, оцет и олио/зехтин.

и като Нат - аз я обичам със соев сос и сусам  Hug
Виж целия пост
# 6
 #Shocked Тази тема е за номинация  Twisted Evil #Crazy
Виж целия пост
# 7
А, коя ряпа е най хубава за салата  newsm78 И аз така бях пощуряла тия дни за пуста салата, ама не ми хареса  Sad взимах от тази розовата и нещо хи4 я нямаше  Tired
Виж целия пост
# 8
има една бяла и дълга ряпа  - май "японска" и казват - доста е водниста, не люти и не е жилава.  Или обикновена бяла
Виж целия пост
# 9
Ами ние я настъргваме и ако е люта леко я посоляваме, изстискваме и подправяме с оцет и олио. Аз предпочитам и да е смесена с настъргани моркови.

а заради п...нето което се получава от нея - винаги като я настържа, накисвам за поне 20 мин. във вода и тогава изцеждам и нататък с моркови, оцет и олио/зехтин.
======================================================================
 smile3521
Виж целия пост
# 10
Или обикновена черна, тя е малко по-лютичка, ако харесваш по-пикантен вкус
Виж целия пост
# 11
в момента имам бяла и розова ряпа-и двете ни харесват,защото си падаме по всякакъв вид салати и туршии  Mr. Green
И аз я настъргвам,заедно с моркови,подправям с оцет,олио,сол и магданоз,може и натрошени орехи-става супер  Peace
Виж целия пост
# 12
мой вариант:

настъргана ряпа(изцеждам)
настържани моркови
настъргано червено цвекло(и то сурово- много е полезно)
олио, оцет, сол

Резултатът е лилавичък
Виж целия пост
# 13
Сурова, с моркови. Можеш да добавиш и една ябълка - омекотява острия вкус на ряпата  Peace
Виж целия пост
# 14
Към посочените по-горе варианти, моето допълнение -
вместо разбъркана, можеш да поднесеш салатата на три цветни купчинки
(морков, ряпа, цвекло), отделно овкусени със сол, олио и лимон,
после купчинките поръсвам със запечени на сух тиган семенца от лен и сусам - щедро.
Красиво се получава, а и вкусно  Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия