Вечеря на дете след годинката

  • 701
  • 11
Не знам в кой форум да пусна темата и тъй като все още кърмя по малко пускам запитването ми тук.
Става въпрос за хранене след годинката. 
Вики закусва в 8,30-9 ч. попара (въпреки, че има доста зъби не иска да захапва нищо друго освен солетки, вече се чудя как да я накарам да дъвче), обядва към 12,30. Следобедна закуска (каша, плодово пюре или други плодове). Къпем я и й давам кисело мляко с бисквитка към 20,30-21ч., кърмя за да заспи.
Преди няколко месеца й давах супа и след това я кърмех. Когато намаля кърмата ми започнах да й давам кисело мляко. След това тя отказа да яде супата и сега сме само на кисело мляко вечер и кърма.
 Да започна ли отново
Виж целия пост
# 1
Аз давах супичка към 18.30ч. и после към 22ч кисело мляко с бисквити. Може някаква кашичка да е за вечеря- редувай ги че омръзва  Peace
Но щом кърмиш кашичките са добър вариянт
Виж целия пост
# 2
За вечеря давам каквото има, предпочитам да е супа, но малката не е на това мнение. Яде каквото ние ядем, защото е първа на масата и си иска. Но това към 19.00-20.00. После я къпя и кърмя. Но като се замисля на 1г.1м. по-често пропускахме вечерята(я бананче, я нещо малко) и наблягахме на кърменето, така че може и да й харесва повече киселото мляко от супата. За всичко си има време   bouquet
Виж целия пост
# 3
За вечеря давам с каквото се храним ние.  chef
Готвя без да запържвам и без много подправки.(например тази вечер беше кюфтета с бял сос-това вечеря Пламен -1г2м)
Винаги приготвям и едно шише с кисело млекце ,защото още става нощно време да яде.......... Crazy
Виж целия пост
# 4
На тази възраст детето основно ми пропускаше вечерята или ядеше кисело мляко - голяма любов беше то за период от няколко месеца Crazy Друго можеше да не яде, стига да има кисело мляко.
А по принцип супа или обща храна е добра идея за тази възраст - примерно от вашата храна, преди да я подправиш, отсипваш и после остатъка досготвяш с каквито подправки ядете Simple Smile
Виж целия пост
# 5
За вечеря синът ми хапва супа или друга храна от нашата, но отделена преди подправките или мляко с бисквити. В повечето случаи това става към 19 часа, понякога и по-рано. Заспива към девет, но не иска да яде или пие нищо след вечерята си. Изключение са залачета, които хапва от лакомия ако някой му се яви дъвчещ пред погледа.
Виж целия пост
# 6
Благодаря на всички за отговорите ви. Вече се опитвам със супата и по-малко се получава - стига да не види шишето с мляко Wink
Виж целия пост
# 7
 Според книгата "Грижи за  малкото дете" на проф.Гатев, хранителният режим на едногодишното дете трябва да е следния:

1) закуска - мляко с ориз, мляко с грис, попара, макарони с масло и сирене; десерт - плод/пюре
2) обяд - ястие с месо; десерт - плод/пюре (чрез плодовете се усвоявя по-добре желязото от месото)
3)следобедна закуска - нещо от асортиментите на сутрешната+ плод
3) вечеря - постно ястие; кисело мляко или млечен десерт

 Според книгата за тази възраст 400г мляко на ден - кисело/АМ/кърма - са достатъчни и поемането на повече мляко не дава възможност детето да си набави необходимите хранителни вещества, съдържащи се в другите храни.
Виж целия пост
# 8
Аз давам супа или от нашата вечеря около 20 часа. После се кърмим за заспиване. На 1 година е.
Виж целия пост
# 9
МИриел, давам от нашата храна когато е подходяща, луда съм на тема добро хранене. Ако не е подходяща, каша, кисело мляко.

Battlestar Galactica rulzzzzzzzzzzzzzz


Виж целия пост
# 10
аз мога ли да пусна въпрос в темата
ние хапваме три пъти твърдо и останалото кърма
сутрин ядем каша - млечна най често и малко плод
обяд някакво ядене по често с месо аз му ги готвя без подправки или от нашето но готвя без запръжки и подправки
следобедна плод, каша, кифла, ако съм правила баница парченце 3 на 3 см
и понеже спи само веднъж на ден на обяд от 12 до 13 ч а става сутрин в 6 и вечер заспива в 19 ч най късно за нощ
тоест след 17 ч когато приблизително яде третата порция твърда храна е само на кърма до 7,30-8 когато давам закуска
питам малко ли му е
трябва ли да има вечеря от супа или нещо друго
Виж целия пост
# 11
питам малко ли му е
трябва ли да има вечеря от супа или нещо друго
След като яде в 17ч., а си ляга в 19ч просто няма как да му даваш супа-за толкова малко време няма да е гладен и съответно няма да иска да яде супата , дори и да се опитваш да му я даваш.Може да пробваш да поразместиш храненетата така, че да яде почти непосредствено преди лягане, та да е по-сит през нощта и съответно да се буди по-малко.А пък ако не ти се буди през нощта-то просто няма от какво да се притесняваш! Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия