Тя е на 7мес.-има 80%загуба на слуха

  • 25 327
  • 209
# 60
Ами първото и основно упражнение, което трябва да научат е като чуят звук да направят нещо. Например чуят звук - пускат дребни вещи в кутия или редят кубчета или редят рингчета, един звук - едно рингче/кубче или каквото и да е... Това е най-трудното да се научат, защото, за да го направят трябва да внимават и да се заслушват, а те са толкова мънички още...
Например - взимате барабан, сядате слещу детето, един удар с барабан - показвате "чу ли" (посочвате си ухото например), хващате ръчичката на детето и с нея слагате едно кубче, втори удар, пак слагате кубче и т.н. Това всеки ден за по малко, докато бебчето започне само да слага кубчета и разбере какво се иска от него. След това криете барабана, детето да не го види и трябва да реагира само на звука. Това може да се прави с различни инструменти, аз съм ползвала - детски барабан, дрънкалка, дайкири, от тия гумените играчки със свирка в тях като ги стиснеш.
Тъй като те са много малки, намерете да правят, слагат нещо като чуят звук, каквото умеят и им харесва. Сега си спомням, че Яни на годинка му беше трудно да реди кубчета или рингчета, ние пускахме едни буквички в кутия, или някакви дребни играчици в друга шарена кутия, пускахме малки колички по писта (която си бях направила от картон), или имаше една дървена игра дето се пуска топче отгоре и откача надолу по едни пластинки, или бодеше клечки в топче от пластелин и ставаше като таралеж и всичко което ви хрумне. Най-важното е да се научат да реагират, щом чуят звук.
И както и bubica е казала, привличайте им вниманието към всеки звук, почуквания, свирки, и прочие шумни неща и когато се обърнат към звука им викайте  "браво". Много поощрения им трябват...
Като въобще не очаквайте първоначално да им привлечете вниманието повече от 5-10мин, при това с различни игри. На тази възраст им е много трудно да седят на едно място, да се концентрират и т.н. Постепенно ще свикнат  Simple Smile, успех!

Кати, преди Яни също не бяха работили с толкова малко дете, даже от яслата се дърпаха, пък веднъж седмично да сме ходили и т.н. Само Руми от Исул се зае с него и работеше както и с по-големите деца, но трябва много повече търпение и "изобретателност", за да се привлече вниманието на бебчето. Имаше моменти, когато тя го караше да прави нещо, а той не и не, все едно не разбира, и тя пак го кара... направо ми се ревеше, мислех си "ееей, тая садистка не вижда ли, че е малък и не разбира"  Crazy Да ама до един момент, минаха месец, два и той като се "отприщи" - оказа се, че всичко си е разбирал, просто е "трупал" и му е било нужно време, за да го покаже. И сега съм и толкова благодарна   bouquet, но истината е, че повечето рехабилитатори се дърпат от толкова малки деца, работата с тях е много по-изморителна и по-бавно идват резултатите, но ги има... Така, че работете си в къщи и ние преди основно у дома работехме, редом и с другата рехабилитация...
Виж целия пост
# 61
Момичета , малката е на 7месеца мисли те ле че рехобилитатор може да ръботи с нея?Въшност на  каква възраст трябва да е детето ,зада посещава рехабилитатор, тя не е ли малка?
Бубе не бях се сетила за тенджери и такива подобни-страхотна идея.Благодаря
Аз май не спирам да ви благодаря,и на теб и на Лони и на всички останали,но нямате си и на идея колко много ми помагате и което е по важно - бях те прави за всичко, съжалявам само че не за всичко ви послушах.
Виж целия пост
# 62
Рафи, тук е страхотно във форума. Придържай се и към поговорката "Не питай старило, а патило!"
Тук всички майки сме си изпатили така да се каже, "вряли и кипяли" в много трудности и идеи, начини за да помогнат на своето дете, минали сме покрай какви ли не трудности, за това ПОМОЩТА тук е НЕОЦЕНИМА. Това също го казвам от опит, от форума съм намерила приятели, които са ми помогнали и в действителност. Поздравявам ги newsm03 и им благодаря - smile3525на Лили и Владислава newsm51 , живеещи в София.
Виж целия пост
# 63
Рафи, опитвам се да ти изпратя на лични.Но ти е пълна кутията, няма да можеш да получаваш съобщения на лични.
Виж целия пост
# 64
Момичета, чух те ли по новините министър Масларова как някои хора умишлено се правят на болни с увреждания със слуха, за да се предписват апаратчета за търговия на някои хора и да се взимат пари.
Стана ми много болно, сетих се за вас тук по тази тема и си викам "като чета мъките на майките тук, как може да има  #2gunfireхора, които умишлено се правят на увредени". Хич не ми трябват парите им само детето да ми е здраво.

Виж целия пост
# 65
Това  е пълна идиотщина.Как не ги е срам.Аз също имам у дома слухови апаратчета, нито за миг не съм си помисляла да ги продавам.Минавало ми е през главата да ги подаря, но не знам на кой, може ли да се ползват от някой друг.
А по въпроса за парите- апаратче, много пъти съм си мислила- "Ех ако можеше да заменя моя слух за нейния"- всичко бих дала да можеше да стане.
Виж целия пост
# 66
Извинете ме за правописните грешки, бързах да пратя отговора.
Виж целия пост
# 67
Извинете ме за правописните грешки, бързах да пратя отговора.

Не знам дали знаете с редактирай дясно горе от вашия текст попрявате грешките. После натискате запази.
Виж целия пост
# 68
Да , знам ,но уточних , че избързах да пратя отговора.
Виж целия пост
# 69
Ieppe, пратих сайта с координати на JTC на братовчед ми в Америка. Става въпрос за материалите които са ти пратили. Те ще се свържат с тях да обяснят случая ни, но изискват ли нещо което да докаже, че детето има загуба на слуха. В смисъл изследвания или някакъв друг документ. И още тези материали безплатно ли се изпращат или се заплащат?
Виж целия пост
# 70
Кати, не е необходимо да правите нищо чрез познатите си в Щатите. Всичко, което трябва да направите, е написано в сайта. Трябва да попълните една формичка, в която се отговаря на въпроси, свързани с детето. След като им я изпратите, те започват да пращат материали по пощата (може и по и-мейл, но за мен лично е много по-удобно нещата да са на хартиен носител). Абсолютно безплатно е всичко, което правят за родителите. Матриалите всъщност са уроци за това как да се помага на детето в различните възрасти - за бебета и деца в предучилищна възраст. Изпращат по един урок и след като усвоят или поне опитат нещата от урока, родителите попълват въпросник с това, което са правили с детето. След като получат вашия рапорт, ви изпращат следващия урок. Освен това има и 4-ри видеокасети, в които нагледно са показани нкои от нещата от уроците. Абе, супер е всичко, което правят! Ето тук е всичко за кореспондентския курс. Ако имате нужда от помощ, казвайте! Hug
Виж целия пост
# 71
Всичко добре, ама като съм на Вие с английския. Схващам най-общи приказки. За това казах на тях, ние с тях се чуваме почти всеки ден, тя ще ми играе ролята на преводач един вид. Laughing Ами ще видим, дано ни изпратят материали. Ще докладвам след седмици. Благодаря ти Ieppe!
Виж целия пост
# 72
Ами, в такъв случай, те ще попълнят материалите вместо теб, но ако искаш да ги получаваш по пощата, ще трябва да напишат твоя адрес. Но, все ми се струва, че ще е по-удобно, ако имаш някой приятел тук, с когото заедно да попълвате, защото по телефона ми се струва малко объркващо да се прави всичко това. 
Виж целия пост
# 73
Здравей!Аз също съм майка на имплантирано детенце.Сега Криси е на 2,7 месеца.Ние открихме проблема малко по-късно към 1,5г,дали го загуби тогава или е  по рождение ,не знаем ,но не трябва и да задълбаваме ,защото раната боли още повече.Както ти е казала Йепе възможно най-бързо трябва да сложите слухови апарати.За самата имплантация трябва сами да вземете решие.Във ИСУЛ не имплантират до 2 год.Докато във ВМА правят и на по-малки дечица.Ивета беше някъде около годинка когато я имплантираха.Това е  друго имплантирано детенце.

Здравей миличка,
това за което ти е писала Маргото се отнася за моята щерка.
Значи ние също го открихме по същото време по което и Вие,и също в ИСУЛ направихме първото изследване.Тя е с пълна загуба на слуха от раждането си.Понеже там ни казаха,че трябва да стане на около2.5г.за да я оперират ние предценихме,че това е доста много време и затова решихме да потърсим и други мнения.И така се запознах с Петя на Яни(по-това време той беше най-малкият опериран)и тя ми каза за ВМА.
Когато оперираха Ивата тя беше на 1.2г.,но преди това трябваше да изчакаме три месеца,през които и правиха и различни изследвания   Hug  Естествено преди операцията и тя като другите носеше слухови апарати(на двете ушета).В началото е трудно и ги махаше,но после свикна,няма къде да ходи    Naughty   Чесно да ти кажа не знам на кой му е по-трудно,на тях или на нас-родителите    Tired
Моят съвет е да действате колкото се може по-бързо и да решите,ако не сте къде да я оперират.Защото това е най важният Ви въпрос.Ако искаш мога да те свържа с докторите от ВМА само кажи.За мен те са най-добрите и разбрани хора.Естествено не искам да обиждам никой,това си е мое мнение     Hug  Ти  само не трябва да се предаваш,защото сега най-много детенце ще се нуждае от тебе   Heart Eyes
Ако искаш да питаш още неще ....давай  Поздрави     bouquet
Виж целия пост
# 74
Кати, то и аз съм доста зле с английския и затова спряхме да си пишем с клиниката  Embarassed Нямам кого да ангажирам да ми превежда, а аз просто и нямах времето да се боря с речници при моето ниво на английски. Когато си превеждам ползовам един он-лайн преводач, който ми ги транслира на руски, обаче се оказа, че имат защита дори в електронен вид и не става с преводача... Първите уроци си ги превеждах с речници, тогава Яни беше съвсем малък, а тук никой не знаеше как да работи с бебе... Филмите са разбираеми, част от уроците също, ама ако има кой да ти преведе ще е най-добре...
И въпреки, че вече не пишем до там, хората вече втора година пращат картичка за рождения ден на Яни, невероятни са!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия