Въпрос за жълтъка

  • 1 318
  • 26
Мами до сега не съм давала на бебка нито веднъж жълтък защото нямаше от къде да си набавя пресни домашни яйца(на купешките изобщо не вярвам) според вас това проблем ли е  Peace
От скоро вече ми носят пресни домашни яйца и мисля да започна...вие как захранихте с това...къде го слагате жълтъка  newsm78
Благодаря ви предварително   bouquet
Виж целия пост
# 1
Яйцето трябва да е сварено много добре-около15-20мин.да поври.Слагала съм го в зеленчуковото пюре, в кашата.Чувала съм, че някои бебоци не хапват нищо в което има жълтък, та майките се чудят как да го прибавят(кремчета).
Виж целия пост
# 2
Виждам,че вече сте големички и трябва да хапвате цял жълтък,но тъй като не сте яли до сега започни с четвъртинка.Яйцето го варя около15 минути и след това го слагам в супата или в зеленчуково пюре.Давам по 2пъти седмично.
Виж целия пост
# 3
аз слагах жълтъка предимно в супите,защото само така го ядеше  Peace много рядко със сирене и домат..
Виж целия пост
# 4
Аз захраних преди 2 седмици.Сварих яйцето около 15 мин и давах през ден/3 пъти/ по четвъртинка.След 5-6 дни през ден по половинка и вчера цял жълтък.Слагам го в зеленчуковото пюре.
Виж целия пост
# 5
Аз захраних преди 2 седмици.Сварих яйцето около 15 мин и давах през ден/3 пъти/ по четвъртинка..
И аз така направих,но все още слагам по 1/4
Виж целия пост
# 6
Благодаря на всички ви за бързите и точни отговори   bouquet....най-вероятно от понеделник ще започна и аз да давам желтък  Peace
Виж целия пост
# 7
Виждам,че вече сте големички и трябва да хапвате цял жълтък,но тъй като не сте яли до сега започни с четвъртинка.Яйцето го варя около15 минути и след това го слагам в супата или в зеленчуково пюре.Давам по 2пъти седмично.
И аз така!
Виж целия пост
# 8
Мами до сега не съм давала на бебка нито веднъж жълтък защото нямаше от къде да си набавя пресни домашни яйца(на купешките изобщо не вярвам) според вас това проблем ли е  Peace
От скоро вече ми носят пресни домашни яйца и мисля да започна...вие как захранихте с това...къде го слагате жълтъка  newsm78
Благодаря ви предварително   bouquet
На нас педи ни каза да даваме жълтък 1/4 от купешки яйца, все пак имали някакъв контрол. В никакъв случай да не давам от домашни. Аз все още не съм давала и мисля да не давам поне до 8 месец.
Виж целия пост
# 9
Аз давам по половин жълтък в зеленчуковото пюре през ден. Варя 15 минути.  Peace
Виж целия пост
# 10
На нас педи ни каза да даваме жълтък 1/4 от купешки яйца, все пак имали някакъв контрол. В никакъв случай да не давам от домашни. Аз все още не съм давала и мисля да не давам поне до 8 месец.
Аз започнах с домашни яйца и все още давам такива. Защо в никакъв случай да не даваш домашни  newsm78 Купешките не ми вдъхват доверие.
Виж целия пост
# 11
Ако взимате кухня, супите са застроени с яйце. Ако не, маже да го даваш или направо, или да го слагаш в манджата на обяд.
Виж целия пост
# 12
Ако взимате кухня, супите са застроени с яйце. Ако не, маже да го даваш или направо, или да го слагаш в манджата на обяд.
От 6 месечни се храним от кухня...но незнам дали това се счита за захранване със жълтък newsm78
Виж целия пост
# 13
Започнах да му давам преди 4-5 месеца, първо по 1/4, после по 1/2 и сега вече му давам цяло жълтъче. Давам 1-2 пъти в седмицата просто така без да го смесвам с нищо.
Виж целия пост
# 14
Добавях му 1/4 в зеленчуковите пюрета,но спрях за известно време,защото много му се мръщи.
След време ще пробвам пак.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия