Бременност и почистващи препарати

  • 3 009
  • 10
Днес мих прозорците в къщи с препарат за стъкла, освен това обикновено в къщи чистя с доместос. Искам да ви питам дали може да съм навредила на бебето- в края на осми месец съм. Благодаря  Hug
Виж целия пост
# 1
Не си му навредила,споко! Grinning
Препарата не си го пила все пак,а само си чистила с него Wink
Виж целия пост
# 2
От един път нищо няма да стане, но все пак не го прави редовно. Тези препарати не са доказано безопасни дори за небременни.
Ако се интересуваш, има алтернативни начини да почистиш стъклото, а и други неща в дома. Примерно смес от оцет и вода или обикновена сапунка.
А от препаратите Грийнпийс препоръчват като безвредни само тези на Frosch, поне от намиращите се на нашия пазар. Имат и за стъкла, и веро, и за пране, и за най-различни цели. Аз използвам тях, а пода чистя с вода и оцет. Все пак има малко дете вкъщи - а и на теб това ти предстои.
На Фрош са 98% биоразградими, другите са по-кофти определено. Може да гледаш и тук за справки. (Froggy e другото име на Frosch, производителят е същият)
Виж целия пост
# 3
мерси много  Hug
Виж целия пост
# 4
Не си му навредила,споко! Grinning
Препарата не си го пила все пак,а само си чистила с него Wink

Wink
Виж целия пост
# 5
Ооооо, не се притеснявай, аз цяла бременност участвах активно в ремонтни дейности, какво ли не съм ползвала тогава и слава богу родих едно здраво детенце. Чак толкова няма да му навредиш от препаратите. Детенцето все пак е защитено от плацента, не е на показ и няма пряк допир с препаратите.
Желая ти лека и безпроблемна бременност.  Hug
Виж целия пост
# 6
И аз не мисля, че имаш сериозен повод за притеснение.
Виж целия пост
# 7
Няма нищо тревожно-опасни са отрови,който се вдишват/лепила,бои  и подобни/
Виж целия пост
# 8
Няма нищо тревожно-опасни са отрови,който се вдишват

Доместос се вдишва също - той е на основата на хлор, както са и още доста други почистващи препарати за дома.
Сега някой да не каже, че е ок бременна да диша хлор?  #Crazy
Виж целия пост
# 9
Е ти пък от едни препарати за прозорци.
Аз в деветия месец съм боядисвала с блажна боя  Mr. Green, в шестия месец съм се качвала отгоре на фризера да свалям пердетата, че не можех да ги стигна. Абе луда раУта..
Виж целия пост
# 10
Абе от един път нищо няма да ти стане,но не го прави редовно и при възможност ибягвай такива препарати,като белина...и т.н.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия