До кога изварявате...

  • 11 984
  • 77
шишетата за чай, вода и сок. Аз не давам мляко и се чудех да ли и другите шишета трябва да ги изварявам преди всяко ползване. И до кога вообще се изварява? Може да си помислите, че съм калпазанка, но тези неща ми тежат...
Виж целия пост
# 1
След като Алекс стана на 9м., лази  пипа навсякъде прецених, че е излишно да изварявам шишета!
Виж целия пост
# 2
ами до 5,5 месец Алекс беше само на кърма и нямаше какво да изварявм тогава. след като го захраних изварявах чашка, шишенце и т.н. две седмици /т.е. докато стане на 6 месеца/ и после вече не.
Виж целия пост
# 3
И аз смятам да приключвам вече с тази процедура,макар че имам стерилизатор за мокровълнова и е много по-лесно от изваряването.Просто ми се вижда безмислено-той лапа всичко ,до което се докопа  33uu .Утре сме на консултация и ще попитам педито какво ще каже по въпроса и пак ще пиша. doctor
Виж целия пост
# 4
при навършени 6 спрях
Виж целия пост
# 5
Нищо не изварявам мноооого отдавна!Май изварявах само първите два месеца Laughing
Виж целия пост
# 6
Аз съм изварявала точно 3 пъти: 1.след прибирането от родилното; 2.когато Криси беше настинала; 3.когато веднъж нямахме топла вода и не успях да измия качествено шишетата и бибите. От самото начало първо накисвам за 1/2-1 час, после мия с четка и веро, а накрая попарвам с вряла вода. Няма смисъл, защото бебки и без това бутат в устата всичко, до което се доберат.
Виж целия пост
# 7
Значи и аз приключвам с изваряването.
Виж целия пост
# 8
Постепенно ли разреждате изваряването/на две-три миенета/ или спирате отведнъж.
Виж целия пост
# 9
Цитат на: azaf
Аз съм изварявала точно 3 пъти: 1.след прибирането от родилното; 2.когато Криси беше настинала; 3.когато веднъж нямахме топла вода и не успях да измия качествено шишетата и бибите. От самото начало първо накисвам за 1/2-1 час, после мия с четка и веро, а накрая попарвам с вряла вода. Няма смисъл, защото бебки и без това бутат в устата всичко, до което се доберат.

Много време ти отнема. Аз ги измивами ги слагам в стерилизатора. После буф в микровелето, пускам на 5 минути и си правя каквото си искам. Цялата операция ми коства 1-2 минути, докато ги измия шишетата и ги сложа в стерилизатора. Не си спомням с първото до кога съм изварявала, но мисля да спра когато почне да лази  и пипа по мърсотията.
Виж целия пост
# 10
Ми то какво да им разреждам, аз от самото начало толкова несериозно подходих Laughing И аз като azaf само мия и попарвам.Изварявала съм си на практика само помпата за кърма през ден-два и шишето му за мляко чат-пат в доброто старо време, когато още признаваше шише Wink Той сега си лапа търлъците Shocked , к'во да му изварявам?
Виж целия пост
# 11
Аз все още изварявам и мисля да го правя докато започне да пълзи  насам-натам. Иначе като питах педиатърката тя ми каза: "Колкото по-дълго, толкова по-добре."
Виж целия пост
# 12
Аз също не съм изварявала нищо Shocked С баткото майка ми си скубеше косите и се опитваше да ме кара да изварявам,та се е случвало първия месец да изварява шишета 1-2 пъти в седмицата,като дойдеше да ни види,но после и тя се отказа Simple Smile А беба шише не признава,та няма нищо за изваряване Mr. Green
Даже и с миенето не сме си давали голям зор - веднага след храненето измиване с гореща вода и веро и толкоз.
Виж целия пост
# 13
И аз все още стерилизирам.Утре сме на консултация и ще питам педито дали да спирам вече...
Виж целия пост
# 14
Доста отдавна спрях с изваряването, като имаш предвид че ние сме на ад.мляко.
Виж целия пост
# 15
За по- големите бебоци (над 6м) е добре да се изваряват джаджите поне веднъж седмично до годинка.
За по- малките е добре всеки ден.
Нашият педиатър каза да не се вталясвам толкова, да изварявам когато се сетя, но на мен ми е по- спокойно да се престаравам- не искам зорлем да лепна нещо на бебока.
Виж целия пост
# 16
Аз имам стерилизатор за микровълнова и стерилизирането не ми беше проблем.
Изварявах шишетата 9 месеца.
Виж целия пост
# 17
Цитат на: Margarita
Аз все още изварявам и мисля да го правя докато започне да пълзи  насам-натам. Иначе като питах педиатърката тя ми каза: "Колкото по-дълго, толкова по-добре."


А ти защо не я попита какво му е по-доброто?Сега да не си помислиш, че нещо се заяждам Embarassed Просто недоумявам какъв е смисълът от тази стерилност, нали все пак детето трябва да си изгражда имунитет малко по малко.Е, сега, говоря за по-големите бебоци, не за новородено, нали....
Оф, дано само и тази тема да не стане бойно поле Confused
Виж целия пост
# 18
Ползвам само две шишета за чай, макар че той не умира от кеф да пие. Затова стерилизирам с таблетките на Чико.
Може би ще продължа още някой и друг месец, макар че бебо вече започна да прави опити да си лапа ръцете.
Според педито е добре да съм стриктна в стерилизирането до втория, третия месец.
Виж целия пост
# 19
изварявам шишетата за мляко след всяко ползване и смятам да продължавам докато давам мляко, шишето за вода и бибата - веднъж дневно.
Виж целия пост
# 20
Цитат на: belinda

А ти защо не я попита какво му е по-доброто?Сега да не си помислиш, че нещо се заяждам Embarassed Просто недоумявам какъв е смисълът от тази стерилност, нали все пак детето трябва да си изгражда имунитет малко по малко.Е, сега, говоря за по-големите бебоци, не за новородено, нали....
Оф, дано само и тази тема да не стане бойно поле Confused


Според мен също е хубаво да си изгражда имунитет, но не да го хвърля изведнъж в мръсния ни свят. Убедена съм, че дори и изварени шишетата и водава пак бъкат от бактерии.  Все пак не ги изваряваме непосредствено преди хранене. А и на мен не ми пречи.

Всички изваряваме водата до 1 годинка, нали? Защо го правим? Същото е и с шишетата. Водата като престои развива бактерии. Чаят - също.
Виж целия пост
# 21
Цитат на: Margarita
Цитат на: belinda

А ти защо не я попита какво му е по-доброто?Сега да не си помислиш, че нещо се заяждам Embarassed Просто недоумявам какъв е смисълът от тази стерилност, нали все пак детето трябва да си изгражда имунитет малко по малко.Е, сега, говоря за по-големите бебоци, не за новородено, нали....
Оф, дано само и тази тема да не стане бойно поле Confused


Според мен също е хубаво да си изгражда имунитет, но не да го хвърля изведнъж в мръсния ни свят. Убедена съм, че дори и изварени шишетата и водава пак бъкат от бактерии.  Все пак не ги изваряваме непосредствено преди хранене. А и на мен не ми пречи.

Всички изваряваме водата до 1 годинка, нали? Защо го правим? Същото е и с шишетата. Водата като престои развива бактерии. Чаят - също.


Ама разбира се!Ти добре си правиш.Аз например ако не кърмех, а давах мляко в бутилка, щях да изварявам сигурно.Що се отнася до чай и вода - ние и това не пием, така че просто не ми остава какво да изварявам.Освен може би купичката, в която яде пюре Rolling Eyes Нея само я мия.Както и да е.....Аз за друго питах - за израза "колкото по-дълго, толкова по-добре".Дали наистина е по-добре да изваряваме принадлежностите на едно пипащо всичко, лапащо всичко или дори пълзящо дете?Това ми беше мисълата Thinking
Виж целия пост
# 22
Цитат на: belinda
.Дали наистина е по-добре да изваряваме принадлежностите на едно пипащо всичко, лапащо всичко или дори пълзящо дете?Това ми беше мисълата Thinking


Аз жената я питах пред 2-3 месеца :о). Доста рано за пълзене и лапане на всичко Wink.  Може да я питам пак при следвашата консултация.

Иначе купичката и лъжичката му не ги изварявам - в тях не се задържа течност или храна за да има нужда.  Просто ги измивам хубаво.
Виж целия пост
# 23
Момичета, на мен въпросът ми беше за останалите шишета без млякото. При млякото съм съгласна, че нещата са други, защото има опасност от развиване на млечно-кисели бактерии, които са изключително опасни за голям човек, а камо ли за бебе.
Виж целия пост
# 24
Още стерилизирам на Дариа шишетата /на 8 месеца е/ и бибероните поне веднъж седмично.

Трябва да се стерилизира не заради 'микробите', а защото в млякото много бързо се развиват микроорганизми, които са вредни и дори опасни. Такива 'микроби' няма по пода. Ако бебето пие само вода и чай от шишетата е друго мисля...
Виж целия пост
# 25
Цитат на: Isa
Още стерилизирам на Дариа шишетата /на 8 месеца е/ и бибероните поне веднъж седмично.

Трябва да се стерилизира не заради 'микробите', а защото в млякото много бързо се развиват микроорганизми, които са вредни и дори опасни. Такива 'микроби' няма по пода. Ако бебето пие само вода и чай от шишетата е друго мисля...


Аз си мисля, че и във водата и в чая (особено в него) се развиват микроорганизми. Ако оставите чай от шипка, например, да престои малко по-дълго - 6-7 часа - в него се образуват нишки и нещо подобно на утайка. Може да не е от микроорганизми, но предпочитам после да изваря шишето.

П.П. Моето бебе по принцип ни чай, ни вода пие, но му давах шипка като имаше разстройство.....
Виж целия пост
# 26
Цитат на: andulina
Момичета, на мен въпросът ми беше за останалите шишета без млякото. При млякото съм съгласна, че нещата са други, защото има опасност от развиване на млечно-кисели бактерии, които са изключително опасни за голям човек, а камо ли за бебе.


Ако пие след ядене водичка или чай, пак попада мляко по биберона. Шишетата може и да не изваряваш, само биберона.
Виж целия пост
# 27
Ние се кърмим.
Питаш мед. сестрата-до 6-ия месец трябвало.
Виж целия пост
# 28
Цитат на: belinda
Нищо не изварявам мноооого отдавна!Май изварявах само първите два месеца Laughing

И аз така. Laughing
Пък и съм сложила Лора да пълзи по земята на една постелка и тя вече лапа всякакви играчки-нейните и на батко и, което, от своя страна, май, съвсем обезсмисля изваряването.  Wink
А и ние от пет дена позлваме шишето по предназначение -за даване на каша. Simple Smile
Бибките (тези, залъгалките) ги мия с топла вода и сапунче, ако се сетя.
Виж целия пост
# 29
Аз спрях от вчера Grinning ! Все пак 6 месеца са достатъчно, няма да расте в стерилна среда вечно я Wink !
Виж целия пост
# 30
В началото изварявах веднъж седмично. Сега вече не. Чат-пат изварявам тензуха с който прецеждам млякото и тогава ако съм в настроения бутам и бибероните. Иначе мия със сапун и гореща вода и готово.
Виж целия пост
# 31
Съжалявам отнесох се Cry
С тензуха му прецеждам сока а не млякото:)
Виж целия пост
# 32
Изварявах шишетата до 9-ия месец. Сега само ги мия с доста гореща вода.
Виж целия пост
# 33
До 1 г, после просто нямаше смисъл.
Виж целия пост
# 34
Изварявах един месец, после само измивам хубаво и попарвам с вряла вода от електрическата кана. Една приятелка е изварявала до годинка, друга - изобщо, така че колкото мами попиташ толкова различни мнения ще получиш Grinning .
Е като купя ново шише ще го изваря първо
Виж целия пост
# 35
За ужас на бабите изварих шишетата на Калина само 3 пъти досега.Просто измивам много добре с веро,изплаквам няколко пъти с топла вода,и накрая с по-силна струя гореща.Имам позната докторка,която казва,че най-полезен за бебето е витамин М(от мръсотия),аз не стигам чак до там,но на мен са ми изварявали до годинката,а бях толкова болнава...Не се престаравам,пък ако ще да съм калпазанка:))))
Виж целия пост
# 36
До 7 м. и то с таблетки на Чико за студена стерилизация-много ми беше лесно с тях  Hands Thumbsup
Виж целия пост
# 37
Не изварявам. Само първият месец и изварявах шишето за вода веднъж в седмицата. Сега и това за млякото 2 пъти в месеца. Давам чешмяна вода, понякога трапезна.
Виж целия пост
# 38
Аз изварявах само в началото докато се правех на стриктна.Но всичко ново което и купя минава през котлона.След 1 мес. мия добре и ги попарвам с ВРЯЛАТА вода от ТЕЦ-а - тя е някъде към 80 градуса и така.За сега няма проблем,дано е така и занапред.
Виж целия пост
# 39
Цитат на: lionkata
До 7 м. и то с таблетки на Чико за студена стерилизация-много ми беше лесно с тях  Hands Thumbsup




А аз така с Разтвора на Чико обаче. Имам и ел.стерилизатор но него го ползвам рядко! Сега сме на 4м и мисля да съм стриктна да 6м! После може би веднъж седмично! Е ние сме само на кърма тъй че няма кой знае какво за стерилизиране но все пак! Направо ме изумиха някой мами с това че не са стерилизирали #Shocked ! Аз мислех че е задължително  33uu
Виж целия пост
# 40
аз  ползвам от 3 месеца таблетките на Чико за студена стерилизация и съм много доволна - бързо, лесно и ефективно. горещо ви ги препоръчам  Laughing
Виж целия пост
# 41
В края на шестия месец.
Виж целия пост
# 42
Според мойта педиатърка до навършване на 8 месец. Т.е на практика в деветия месец спираш да стерилизираш шишетата и да изваряваш водата.
Аз поне така смятам да правя... Laughing

Виж целия пост
# 43
до 6-7 месеца.
Виж целия пост
# 44
Аз още продължавам почти всеки ден
Виж целия пост
# 45
Все още изварявам шишетата,веднъж дневно,като се има предвид ,че те са няколко.А и той само два пъти на ден пие мляко (сутрин и вечер).Мисля да изварявам до годинката,не ми тежи,със стерилизатора за микровълнова става бързо и лесно  Wink
Виж целия пост
# 46
Стерилизацията е абсолютно излишна. Останала е като навик от 19 век, тогава е имало болести, които са предават чрез замърсена вода. Аз не съм изварявала и децата ми не са се разболяли от това. Достатъчно е водата за пиене и мляко да се изварява, а шишетата да се измиват с топла вода и сапун.
Виж целия пост
# 47
Аз разредих изваряването на шишетата,от 6 навършени месеца на малката.Сега или ги изварявам или ги слагам във разтвор,или просто ги попарвам с врялата вода от каната.
Виж целия пост
# 48
Цитат на: Рая
Стерилизацията е абсолютно излишна. Останала е като навик от 19 век, тогава е имало болести, които са предават чрез замърсена вода. Аз не съм изварявала и децата ми не са се разболяли от това. Достатъчно е водата за пиене и мляко да се изварява, а шишетата да се измиват с топла вода и сапун.


За мен не е излишна, конкретно за  шишенцата от мляко, защото то е най-благоприятната среда за развитие на бактерии. От сок - само мия.
Виж целия пост
# 49
Изобщо не съм изварявала-мия с гореща вода Wink
Виж целия пост
# 50
Цитат на: andulina
шишетата за чай, вода и сок. Аз не давам мляко и се чудех да ли и другите шишета трябва да ги изварявам преди всяко ползване. И до кога вообще се изварява? Може да си помислите, че съм калпазанка, но тези неща ми тежат...


 Embarassed  Embarassed  Embarassed Шишетата на бебо ги изварих само когато ги купих, от тогава само мия с гореща вода и препарат. Излиза ,че аз съм най-голямата калпазанка.
Виж целия пост
# 51
Цитат на: nikol78
Цитат на: Рая
Стерилизацията е абсолютно излишна. Останала е като навик от 19 век, тогава е имало болести, които са предават чрез замърсена вода. Аз не съм изварявала и децата ми не са се разболяли от това. Достатъчно е водата за пиене и мляко да се изварява, а шишетата да се измиват с топла вода и сапун.


За мен не е излишна, конкретно за  шишенцата от мляко, защото то е най-благоприятната среда за развитие на бактерии

Точно така !  Sunglasses
Виж целия пост
# 52
Аз пък съм изварявала, но не по стандартния начин с тенджерата на котлона, а в микровълновата.
Нямам специален стерилизатор за MW, просто ги слагах в една чиния на 5 мин. и готово.
Някой може ли да ми каже какво представлява този стерилизатор за MW, защото, ако е само кутия (както си мисля), какъв е смисъла да се харчат пари за него!
Виж целия пост
# 53
Спрях да изварявам шишетата след навършен 6-ти месец. Сега само ги измивам на горещата вода с четка и детски сапун. За него педито ми каза, че се разтваря най-добре и не дразни даже и да остане не достатъчно добре изплакнат.
Виж целия пост
# 54
Цитат на: Jade
Аз пък съм изварявала, но не по стандартния начин с тенджерата на котлона, а в микровълновата.
Нямам специален стерилизатор за MW, просто ги слагах в една чиния на 5 мин. и готово.
Някой може ли да ми каже какво представлява този стерилизатор за MW, защото, ако е само кутия (както си мисля), какъв е смисъла да се харчат пари за него!


2 кутии с решетка, има едни места, от които излиза парата и това е. Моя се намира от 20 до 25 лв., т.е. колкото да си купиш кутиите по отделно.
Виж целия пост
# 55
Цитат на: nikol78
2 кутии с решетка, има едни места, от които излиза парата и това е. Моя се намира от 20 до 25 лв., т.е. колкото да си купиш кутиите по отделно.

А парата от къде идва, вода ли се налива вътре?
Виж целия пост
# 56
Цитат на: Jade
Цитат на: nikol78
2 кутии с решетка, има едни места, от които излиза парата и това е. Моя се намира от 20 до 25 лв., т.е. колкото да си купиш кутиите по отделно.

А парата от къде идва, вода ли се налива вътре?

Да-200грама
Но кутията е затворена и парата циркулира в самата кутия
Виж целия пост
# 57
А какво мислите, че може да му стане на бебето като не са изверени шишетата?! Бактерии винаги попадат в стомахчето, но това изобщо не е опасно когато са в рамките на нормалното. Познавам много майки, които не са стерилизирали и на децата им няма нищо, все пак не живеем в стерилна среда.
Виж целия пост
# 58
Цитат на: Рая
А какво мислите, че може да му стане на бебето като не са изверени шишетата?! Бактерии винаги попадат в стомахчето, но това изобщо не е опасно когато са в рамките на нормалното. Познавам много майки, които не са стерилизирали и на децата им няма нищо, все пак не живеем в стерилна среда.


Виж, аз познавам много майки, които са пушили докато са били бременни и на децата им нищо им няма, но това не значи, че аз съм пушила или че ще пуша докато съм бременна.

Бебешките стомаси особено до 3-4 месеца са доста незрели и доста податливи на чревни инфекции. Мисля, че това е достатъчно. А това, че на няколко жени бебетата им са здрави не означава, че и при моето няма да има инфекция като следствие на неизваряването.

П.П. Докторите, до колкото ми е известно, нямат полза от това да ни лъжат и да ни карат безпричинно да изваряваме.
Виж целия пост
# 59
Цитат на: Margarita
Цитат на: Рая
А какво мислите, че може да му стане на бебето като не са изверени шишетата?! Бактерии винаги попадат в стомахчето, но това изобщо не е опасно когато са в рамките на нормалното. Познавам много майки, които не са стерилизирали и на децата им няма нищо, все пак не живеем в стерилна среда.


Виж, аз познавам много майки, които са пушили докато са били бременни и на децата им нищо им няма, но това не значи, че аз съм пушила или че ще пуша докато съм бременна.

Бебешките стомаси особено до 3-4 месеца са доста незрели и доста податливи на чревни инфекции. Мисля, че това е достатъчно. А това, че на няколко жени бебетата им са здрави не означава, че и при моето няма да има инфекция като следствие на неизваряването.

П.П. Докторите, до колкото ми е известно, нямат полза от това да ни лъжат и да ни карат безпричинно да изваряваме.

Тук не може да се прави никаква аналогия с пушенето- вредата от него се проявява след години, цигарения дим е канцерогенен, може да предизвика алергии и т. н.
Това, че стерилизацията е безсмислена не е моя приумица- чувала съм го от лекари, майки и най-вече го чета по бебешките сайтове- американски и английски. А лекарите, които я препоръчват изглежда имат много консервативни виждания. Но няма и да навреди- така че всеки си решава как му харесва. За мен поне беше допълнително задължение сред многото други.
Виж целия пост
# 60
В момента, в който започна да пълзи и да се въргаля по земята реших, че подобен труд и хабене на ток е излишен.
Виж целия пост
# 61
На Гери изварявах до навършена годинка, но тогава се престаравах, сега мисля да престана към 6-7 месец...е, ще изварявам, но един път седмично, а не като сега- всеки ден.

Абе изобщо Юли ще е доста ощетен- некърмен, неизгладен...непреварен  Grinning   33uu
Виж целия пост
# 62
Цитат на: logo5ka
В момента, в който започна да пълзи и да се въргаля по земята реших, че подобен труд и хабене на ток е излишен.


И за така  Wink .
Виж целия пост
# 63
Цитат на: Erica
Абе изобщо Юли ще е доста ощетен- некърмен, неизгладен...непреварен  Grinning   33uu


Ами така са вторите  Wink
Виж целия пост
# 64
Цитат на: Рая

Тук не може да се прави никаква аналогия с пушенето- вредата от него се проявява след години, цигарения дим е канцерогенен, може да предизвика алергии и т. н.
Това, че стерилизацията е безсмислена не е моя приумица- чувала съм го от лекари, майки и най-вече го чета по бебешките сайтове- американски и английски. А лекарите, които я препоръчват изглежда имат много консервативни виждания. Но няма и да навреди- така че всеки си решава как му харесва. За мен поне беше допълнително задължение сред многото други.


Аналогията е следната: в моя живот относно здравето на бебето ми се допитвам единствено до съветите на педиатъра, който съм избрала за личен лекар на детето си и който го познава от петия му ден. Това, че на някоя майка детето й е здраво, въпреки че не е изварявала не означава, че моето няма да пипне някоя инфекция и после да се чудя откъде ми е дошло до главата.

Не бих казала, че лекарите ни са консервативни. А за английските лекари аз лично имам много особено мнение. Така де, англичаните като цяло са много хигиенични - къпят се във вани (все още е масово) и нямат смесители. Но - всяка майка преценява кое е най-добро за нейното дете. Мисля, че след 6 месеца поне веднъж седмично е добре да се изварява.
Виж целия пост
# 65
Цитат на: Рая
А какво мислите, че може да му стане на бебето като не са изверени шишетата?! Бактерии винаги попадат в стомахчето, но това изобщо не е опасно когато са в рамките на нормалното. Познавам много майки, които не са стерилизирали и на децата им няма нищо, все пак не живеем в стерилна среда.


Бактерии да, аз лъжички и шишенца от сок не стерилизирам. Нищо не им става. Може би не си прочела, но аз писах конкретно за млякото, което е развъдник на бактерии, причиняващи чревни инфекции - те са опасни.
За стерилната среда повечето лекари съветват и да не се гладят дрешките. А и всеки педиатър препоръчва различно. Поне аз не съм попадала на такъв, който да е против стерилизирането през първите месеци от живота на бебето.
А това, че на няколко майки, които не са стерилизирали, децата им не са се разболяли, не означава, че в болниците не приемат и такива, които са имали проблеми.
Виж целия пост
# 66
Бебчо е на 4 м., аз изварявах първите 2 м., а сега изварявам само бибероните, а шишетата ги мия с веро и вода - с четка.
Виж целия пост
# 67
Млечните-до 8.месец,а останалите-до5,5.месец.Про следващото дете мисля да ги стерилизирам по-малко.
Виж целия пост
# 68
От две седмици спрях всекидневнато изваряване.Сега на няколко дни го правя .
Виж целия пост
# 69
Все още изварявам,имам стерилизатор за MW и не ми е проблем.И аз се чудя докога да изварявам? newsm78
Виж целия пост
# 70
Изварявах веднъж на ден първите 3 месеца.
След това обилно измиване с четка ,сапун и вряла вода и изваряване на 1-2 седмици.
След 5ти месец спрях тотално да изварявам.Единствено при закупуване на нова биба за шише или залъгалка - изварявам еднократно! Hug
Виж целия пост
# 71
Нищо не изварявам мноооого отдавна!Май изварявах само първите два месеца Laughing

И аз така
Виж целия пост
# 72
Нищо не изварявам мноооого отдавна!Май изварявах само първите два месеца Laughing

И аз така
само дето беше първите две седмици, а не месеца
Виж целия пост
# 73
Аз изварявах докъм годинката. Simple Smile
Виж целия пост
# 74
До 6 месеца изварявах.
Виж целия пост
# 75
До 6м всеки ден.После ги разредих и постепенно спрях към 9м.
Виж целия пост
# 76
аз съм от мързеливите - едва дочаках да свърши първия месец и ......край Grinning
после само с много топла вода и веро.
Няма като Майкъл Джексън да живее в стерилна среда Wink
това само може да му вреди Wink
Виж целия пост
# 77
Ами засега все още стерилизирам. Може би докато пие адаптирано мляко ще продължавам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия