Капки за зъбки Зумафлуор

  • 2 887
  • 12
Здравейте, дъщеря ми е почти на 5 мес. и от един месец и давам капки за профилактика на зъбките. Доста се чудих дали да ги давам, но педиатърката така ме нахока, че започнах. Но съмнението за тяхната полза още ме гложди.
Обръщам се към майките , които са давали или не такива капки, какви са им отзивите?
Виж целия пост
# 1
Копирам си един пост от преди два дни:

За Зимафлуор се спори много... и тук и по принцип  Wink
Аз лично давам на дъщеря си. Вече сме на таблетки, а капките ги ползвахме до 2 годишна възраст.

Ето малко инфо за Флуорната профилактика.
Виж целия пост
# 2
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=101468.0
Виж целия пост
# 3
На нас също ни ги бяха изписали и аз започнах да ги давам, но отидох при стоматоложката ми и споделих. Тя беше категорична да ги спра и аз я послушах. Обяснения не ми даде....
Виж целия пост
# 4
На голямата ни дъщеря давам Зимафлуор още от бебе, а докато бях бременна също приемах Зимафлуор - няма нищо обезпокоително което да сочи за предозиране на флуора. И сега давам (когато не забравя) вече таблетки - 20 дена се дават, 10 дена се почива, и така - всеки месец.
С бебка мисля да процедирам по същия начин - сега я кърмя и затова аз ги пия, през кърмата тя получава необходимата доза.
Виж целия пост
# 5
На малкия давах до две годишна възраст капки, а сега му давам таблетки
Виж целия пост
# 6
   По време и на 2-те бременности пиех Зимафлуор.На каката давах до 2г. капки,сега не и давам нищо.На малката давам от самото начало капки,но тя много не ги харесва.При не я забравям доста често.И 2-те неща ги приемахме по препоръка на стоматолог.
   Не са навредили определено.Честно казано допълнителна инфо не съм чела.Доверих се изцяло на стоматоложката-тя е млада и чете доста новости.
Виж целия пост
# 7
започнах да давам капките когато беше на 2 месеца и така продължавам и до днес само че на хапчета. Резултата е следния 9 кариеса +1 пулпит вече развалянето започна когато беше на 4 години.
Зъболекарката каза че зъбите са наследствени и че не правя нищо с тези хапчета.
Преценете сами дали да ги давате.
Виж целия пост
# 8
Аз не давам такива капки и съм против тях.Но всеки сам си преценява,ако решиш че трябва да ги даваш на детето си го направи.
Виж целия пост
# 9
Аз започнах да ги давам от 6-тия месец. Давах поливн година и сега съм ги спряла.
Виж целия пост
# 10
здр.по колко капки трябва да давам?малкия е на 2г и 7м.
Виж целия пост
# 11
Моят син имаше кариозни лезии на горните четири резци. След като почнах да давам Зимафлуор, две от зъбчетата спяха да се рушат. Комбинирам даването на Зимафлуор с измиване на зъбите след хранене или поне изплакване с вода. Флуорната профилактика е задължителна за рисковите деца. Съжалявам, че не съм се интересувала навреме и не съм пила Зимафлуор през бременността, а можеше да избегнем всички зъбни проблеми ...   
Виж целия пост
# 12
Не съм давала и не давам в момента.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия