Как подготвихте гърдите си за кърменето?

  • 2 254
  • 52
Здравейте, тази тема ме вълнува тъй като съм в 5-ти месец и ми предстои кърмене. Редовно по време на къпане разтривам грубо гъртите си с гъба за да подготвя зърната (така съм чела). Чудя се дали трябва да правя и друго. Не ми се иска като родя да имам проблеми с болки на зърната, както е било с майками като ме е родила.
Виж целия пост
# 1
Никак. Тя природата си знае работата и  всичко си идва на мястото като се роди бебчето. Това с обтриването с груба кърпа някои вече го отричат. Не е нужно нищо да правиш.
Виж целия пост
# 2
Аз не съм ги разтривала с група кърпа или гъба. Единственото, което направих беше мазане с Гермастан като влязох в  9 месец, но го правех само като се сетя, т.е. не много редовно.
Виж целия пост
# 3
Нищо не съм правила, няма нужда.
Виж целия пост
# 4
Нищо не съм правила, не е необходимо!
Виж целия пост
# 5
Никак. Тя природата си знае работата и  всичко си идва на мястото като се роди бебчето.
Peace
Виж целия пост
# 6
Аз също бях чела и с първото дете го правих и незнам дали от това,но после нямах никакви проблеми с кърменето.Нямах рагади и не ме е боляло.Кърмих 6м.Сега реших,че след като веднъж съм кърмила няма да имам никави проблеми и къде заради това,къде от мързел нищо не правих.Но като се роди бебо първото ми разраняване беше още в родилния дом и не беше последното.Така,че съветат ми е да продължаваш,ако не ти пречи и не ти предизвиква контракции за да се подсигуриш пък то каквото дойде PeaceСамо да добавя,че освен обтриване друго не съм правила.
Виж целия пост
# 7
Според мен няма голям ефект от предварителната подготовка.приготви си някакъв мазен крем когато почнеш да кърмиш.
Виж целия пост
# 8
Никак. Тя природата си знае работата и  всичко си идва на мястото като се роди бебчето. Това с обтриването с груба кърпа някои вече го отричат. Не е нужно нищо да правиш.
И аз така мисля, това с обтриването може да ти донесе контракции
Аз мажех като се сетя с Гермастан, но не мисля че ми помогна особено, после е хубаво като усетиш дискомфорт в зърната след кърмене да си вземеш Лансинох и да се мажеш, той не се изплаква и много облекчава. Но започни веднага щом усетиш нещо
Виж целия пост
# 9
на мен никой не ми беше казал, че гърдите се подготвят за кърмене.
като почнахме обаче после да се учим  да ядем, беше едно хапане, дърпане. почнах да се изцеждам и така да ядем, но 7-8 пъти изцеждане на ден доста разрани гърдите ми въпреки гермастана, компреси с лаика и не знам си какво друго.
добре че бебка реши да суче сама, взех си накрайнци за гърди на чико и така карахме месец, докато гърдите ми се оправиха отвсякъде, и сега сме ок
Виж целия пост
# 10
В осми месец през бремеността, започнах да се мажа с гермастан, след това не съм имала никакви проблеми.....
Виж целия пост
# 11
Не съм ги подготвяла. Третирането на зърната предизвиква контракции и не мисля, че е много безопасно.
Виж целия пост
# 12
обтриване и гармастан. от началото на9 месец. съветвам те горещо да подготвиш гърдите си
Виж целия пост
# 13
Търках ги с груба кърпа, но не мисля че имаше ефект.Като родих ми станаха ранички и на двете гърди и ги мазах с Дефламол.Доста е неприятно, но трябва да се изтърпи.
Успех.  
Виж целия пост
# 14
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/402/
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/971/51
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0

Ако детайлно прочетеш тези линкове, с наблягане на третия в детайли - подготовката ти е ОК Simple Smile
Лека и безаварийна!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия