Как да сваря яйцата без да се пукнат?

  • 53 455
  • 105
Здравейте домакини!
Винаги досега като варя яйцата за боядисване, има доста пукнати още при самото варене? Как да предотвратя това пукване? Вие как варите яйцата за боядисване?
Предварително ви благодаря за отговорите!
Виж целия пост
# 1
Мила, аз ги варя на слаб огън като слагам 2-3 с.л сол.Досега не съм имала спукани!:)
Виж целия пост
# 2
Да ти кажа на мен не са ми са пукали.Слагам ги в по-голям съд с повече вода и яйцата да не са прекалено много че да се удрят едно в друго.
Виж целия пост
# 3
Преди да сваря яйцата ги оставям на стайна температура поне 2 часа.После ги слагам в тенджера,на дъното на която съм сложила тензухена кърпа.Така се пукат от 20 яйца 2-3.То без толкава не може.
Виж целия пост
# 4
Мила, аз ги варя на слаб огън като слагам 2-3 с.л сол.Досега не съм имала спукани!:)
Аха  bowuu
Виж целия пост
# 5
sneji20 ,
Всичко казано до тук и
*поставям на дъното на съда малка кърпа ,за да не е непосредствена топлината при варенето  и да не се  удрят;
*супена лъжица оцет
*солта се подразбира
Виж целия пост
# 6
Аз процедирам така:
1. Слагам яйцата в дамски чорапогащник, за да са плътно едно до друго и да не се удрят при варенето;
2. Поставям на дъното на съда кърпа ,за да не е непосредствена топлината при варенето;
3. Супена лъжица оцет
4. Сол
Виж целия пост
# 7
Слагам повече сол, оцет и ги варя на по- слаб огън.
Виж целия пост
# 8
хмммм това пък за оцета и за солта за първи път го чувам-просто знам че яйцата се измиват предварително с хладка вода  с гъичка напоена с малко веро  .Отдолу на тенджерата слагам тензухане кърпа  или някаква друга кърпа  и това е..Най много 2 ,3 да има потърпевши...Но е имало случай и без потърпевши   chef
Виж целия пост
# 9
Солта е, за да се белят по-лесно; оцетът е, за да хване по-добре боята; аз също ги слагам в чорапогащник; най-важното условие, за да не се спукат яйцата е да не са студени, т.е. ако боядисвате сутринта, трябва да ги извадите от хладилника предишната вечер Peace
Виж целия пост
# 10
На стайна температура ги оставям преди да ги сложа да се варят, сол им слагам и най-отдолу на тенджерата тензух или някакво парче плат-почти няма спукани! Peace
Виж целия пост
# 11
Аз също слагам сол и оцет във водата, в която варя яйцата, които предварително измивам и са със стайна температура, но ги постаням в голяма марля, която завръзвам в горния край, за да не се чукат яйцата едно в друго и по - лесно ги изваждам след това от водата. На дъното на тенджерата също поставям кърпа,за да не са в пряк допир с него, защото марлята е тънка.
 
Виж целия пост
# 12
Преди да сваря яйцата ги оставям на стайна температура поне 2 часа.После ги слагам в тенджера,на дъното на която съм сложила тензухена кърпа.Така се пукат от 20 яйца 2-3.То без толкава не може.
И аз така, но вместо тензухена кърпа слагам вестници за уплътнение Peace
Виж целия пост
# 13
А кога слагате яйцата - като се нагрее водата или още в началото?
Виж целия пост
# 14
Преди да сваря яйцата ги оставям на стайна температура поне 2 часа.После ги слагам в тенджера,на дъното на която съм сложила тензухена кърпа.

И аз ги варя така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия