Мастопатия и кърмене-докога е възможно????

  • 521
  • 4
Тоя моя проблем с бучките в едната гърда така си и остана-то не беше цедене, нагревки, магнити, зверски масажи от професионалист, горещи компреси, кърмене цяла седмица само от едната гърда-е нямат разбиване тия бучки...Та мнението и на мамолога, и на гръдния хирург е да спра да кърмя, ако и тогава след масажи(поне 1 седмица)- не се разсеят-пункция...Това моето било мастопатия-запушване на каналите без възпаление, но бучките нараствали при продължаване на кърменето, и не се знае в какво могат да се превърнат.

И аз не знам какво да правя...Синът ми е с АБКМ, и то не към казеина, ами към нещо друго в кравето мляко, та и хипоалергенни млека не мога да му давам...Не яде кой знае какво, от шише не пие, други течности, освен кърма не поема...

Въпросът ми е имал ли е някой подобен проблем или инфо? Достраша ме, честно казано, за детето, и за мен...
Виж целия пост
# 1
Мастопатия или галактоцеле? Rolling Eyes
Още - с радар пробвала ли си? По принцип мастопатии успешно се лекуват с него.
Виж целия пост
# 2
Мастопатия или галактоцеле? Rolling Eyes

Мастопатия казаха докторите...Канал с уширения, в които се е натрупало застояло мляко, и каналът е "пресъхнал", и млякото се е втвърдило, но засега няма възпалителен процес.

На въпроса за радара-това с магнити ли е?Ако е това-и на такива процедури ходих 15 дни...без резултат...
Виж целия пост
# 3
Аз съм с мастопатия / доста преди да забремене я имах/ на едната гърда и в началото имах проблеми с нея, но след 2- 3 месец нещата се регулираха, и сега понякога се запушва ей така от нищото, но като цяло я разработих много добре, на мен навремето мамолога ми каза, че кърменето помага на мастопатията, но пък щом при теб нещата са се усложнили...незнам какво да те посъветвам Sad
Виж целия пост
# 4
Радарът не е магнит - като ехографа е, но е тесен лъч, който се насочва само към определеното място. Казват си му и ултразвук, както на ехографа, но е за физиотерапия специално, и машинката е по-различна.
Това, което описваш, прилича повече на галактоцеле и ако е наистина само с мляко, не би трябвало да създава проблем при продължаване на кърменето. Може да се направи пункция и да се аспирира с игла, като се изясни и какво е съдържанието - а ако няма процес или някакви изменения, които да будят тревога, тогава би могла да преговаряш с лекарите докога може да продължите с кърменето предвид проблемите на детето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия