Дали все още искат документ от таткото за пътуване на майка с дете в ЕС?

  • 997
  • 12
Аз и сестра ми ще ходим до Италия, с децата. Дали отново ще ни е необходим документ от татковците, че ни пускат?! Simple Smile Сестра ми е разведена и може би ще изискват, но за малкия и мен....знам ли, нали вече сме европейци? newsm78

Мин.година пътувахме за Ибиса и си извадих безсрочен такъв, но на митницата ми го взеха Close, така че правете си копие, аз не знаех Crazy, ще си спестите повторна разправия, поне в рамките на три години. Wink
Виж целия пост
# 1
Ще ви е необходим. Задължително.
Виж целия пост
# 2
Ще ви искат и то нотариално заверен. Ние миналия месец пътувахме и тримата и пак се заяждаха и ни искаха копие от акта за раждане на детето.
По-добре се зареди с всички документи, за да не ви връщат.
Приятно изкарване!
 Simple Smile
Виж целия пост
# 3
наистина продължават да искат, нотариално заверен, и това за ксерокопията е така Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Мерси момичета  bouquet......ще караме на сигурно значи. Wink
Виж целия пост
# 5
Не само документ от таткото. На нас ни искаха и международен паспорт на детето за Гърция.
Виж целия пост
# 6
Ако детето не е български гражданин, не искат.

На мен на летище София се опитаха да ми обяснят,
че вероятно съм щяла да имам проблеми. Винаги съм
казвала, че са фрийстайлъри, проблеми нямаше.
Детето ми пътува с чуждестранен паспорт.
Виж целия пост
# 7
  Не само нотариално заварена ДЕКЛАРАЦИЯ- СЪГЛАСИЕ, ще ви трябват и международни паспорти за децата. За копие от акта за раждане на мен не са ми искали, приятно пътуване  Peace
Виж целия пост
# 8
Мин.година пътувахме за Ибиса и си извадих безсрочен такъв, но на митницата ми го взеха Close, така че правете си копие, аз не знаех Crazy, ще си спестите повторна разправия, поне в рамките на три години. Wink
Ау, и мен ме прецакаха така преди години!!! Нямали копирна машина  ooooh! За какво са тези летищни такси, аз си мислех че и обслужването влиза в тях  Crazy
На мен ми искаха пълномощно тази година при излизане.
Виж целия пост
# 9
Искат искат всичко на митницата.На мен и акт за раждане на сина ми ми поискаха, освен разрешително от тати за напускане на страната.Ако не са отнети родителски права, независимо има ли развод няма ли брак искат разрешение от таткото!
Виж целия пост
# 10
Независимо разведена ли си, имаш ли брак или вообще си нямала брак от бащата на детето искат документ нотариално заверен, че пуска детето си в еди си коя държава и за еди си какъв срок. И за детето трябва да има задграничен паспорт.
Виж целия пост
# 11
да.задължително
Виж целия пост
# 12
Задължително - нотариана декларация от другия родител, задграничен паспорт и акта за раждане\оригинал\ на детето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия