За Web design-а...

  • 3 121
  • 42
Здравейте мамчета, искам да попитам как стоят нещата с тази професия, доходна ли е и въобще такива работи? Много ви благодаря за отговорите.  Hug
Виж целия пост
# 1
Здравейте мамчета, искам да попитам как стоят нещата с тази професия, доходна ли е и въобще такива работи? Много ви благодаря за отговорите.  Hug

Ако си намериш правилната фирма е доходна...   Mr. Green

П.С. Нищо че не съм мамче  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Sorry  Embarassed А какви програми по-точно трябва да владея. Ясно е, че трябва талант, но мисля че го имам, а и това могат да преценят клиентите. Интересувам се живо от това. Питах за доходите, защото не мога да разбера на постоянна заплата ли е това или на свършена работа. Моля, не ми се дразнете много, съвсем добронамерено разпитвам, но пък и не зная как да си задам точно въпросите, още съм новак. Мерси  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Sorry  Embarassed А какви програми по-точно трябва да владея. Ясно е, че трябва талант, но мисля че го имам, а и това могат да преценят клиентите. Интересувам се живо от това. Питах за доходите, защото не мога да разбера на постоянна заплата ли е това или на свършена работа. Моля, не ми се дразнете много, съвсем добронамерено разпитвам, но пък и не зная как да си задам точно въпросите, още съм новак. Мерси  Simple Smile

Има ги и двата варианта, на проект и на заплата
Относно програмите предимно графични (PhotoShop, CorelDraw, разни такива много са). Другото е работа на програмистите. Освен ако работодаля не изисква от Теб да направиш целия сайт  Shocked Често срещана практиа в БГ. "Един за всички!", а после всичко отива при един но това не си Ти!  Twisted Evil
Виж целия пост
# 4
Както във всяка професия - доходоносна е, ако си добър.
Виж целия пост
# 5
Както във всяка професия - доходоносна е, ако си добър.


Но си трябва и доза късмет да попаднеш на работодател (друга е бирата ако сам си си такъв)
Виж целия пост
# 6
Както във всяка професия - доходоносна е, ако си добър.
                    Peace. Хубаво би било да можеш да пишеш код също. Иначе може да ползваш пакетите на Макромедия: Fireworks, Dreamweaver, Director и т.н.т. Най-лесно ще се ориентираш като отвориш няколко обяви за такава работа и разгледаш изискванията  Peace. Никак не е просто, бих отбелязала.
Виж целия пост
# 7
След горчивия опит от 3 сайта, поръчани на различни места мога да те успокоя, че не се изисква кой знае колко, особено ако ще ставаш 'фрий лансър' (free lancer):

- да не си далтонист   
- да научиш 5-10 термина - CPM, HTML, MySQL, PHP и пр.
- да умееш правилно да боравиш с тях, така че потенциалният клиент да изгуби ума и дума;
- да научиш някои основни неща за програмиране с HTML (има курсове, наръчници и пр. колкото искаш);
- да котираш правилната цена за изработка на сайта - определя се 'на око' в зависимост, колко прехласнат и заможен изглежда потенциалният клиент;
-  да направиш първоначално портфолио от 3-4 сайта (можи и твои собствени) с които да се фукаш в 'изпълнени проекти';

...май като за начало стига. Ако не ти се занимава с всички тези неща можеш просто да поемаш поръчки и да ги прехвърляш на подизпълнители, като си делите приходите, както се споразумеете.

Ако ще се пробваш в по-голяма фирма обаче, възнаграждението може да варира. Това, което забелязах у нас е, че парите които фирмата иска на час от клиента са горе-долу колкото при автотенекеджиите - 15-20 лв. Колко от тези пари стигат до веб-дизайнерите можем само да гадаем  Laughing

Виж целия пост
# 8
Страхотни сте както винаги.  newsm20 Много, много ви благодаря.  Hug Hug Heart Eyes
Виж целия пост
# 9
Зависи от представата ти за "доходоносно". Всъщност уеб програмирането е най-нископлатеното от подобните занимания в сравнение с Java / C / C++ / .NET и т.н.

Единия HTML отдавна не е достатъчен. За един нормален функционален сайт се работи с HTML / CSS / PHP / JavaScript / Ajax. Добре е да имаш представа от бази от данни и оптимизация за търсачки. За дизайн - Photoshop и Flash, усет за интерфейса, цветосъчетание, разположение на елементите.  Simple Smile

Разни тарикатски хватки, като излишно жонглиране с термини и слагане на чужди сайтове в портфолиото са лоша идея. Най-малкото ако хората си следят трафика към сайта лесно ще видят, че твоя сочи към тях с обяснения, че е правен от теб.

Ако работиш добре и си държиш на думата за сроковете, сама няма да се усетиш как идват хора при теб. Първоначалните клиенти могат да дойдат чрез познати. При мен беше така, а впоследствие техни бизнес-партньори са питали кой им го е правил, защото им е харесала работата ми.  Sunglasses

Най-лесно ще се научиш ако се опитваш сама. Неволята учи много здраво! В първата ми фирма ме взеха на обучение и без никакъв предишен опит, за нула време от зор прописах на PHP и даже цял резервационен календар направих  Laughing

П.П. Ако си кулинарна вълшебница, на някои места можеш да вземеш повече с тази професия, отколкото като уеб дизайнер  Wink
Виж целия пост
# 10
 Laughing Аз съм вълшебница само у дома. Повече ме влече компютърната технология.  Grinning
Виж целия пост
# 11
Зависи от представата ти за "доходоносно". Всъщност уеб програмирането е най-нископлатеното от подобните занимания в сравнение с Java / C / C++ / .NET и т.н.
Само не разбрах как набърка уеб дизайна с уеб програмирането  newsm78

Аз лично съм на мнение, че от програмист дизайнер не става и обратно и практиката ми много добре го показва. Винаги като попадна на опитите на някой дизайнер да се прави на мултифункционален и да шляпа на Dreamweaver-a и ми идва да му нахлупя компютъра на главата. Най-често се налага да пренаписвам кода на ръка след него ooooh!
С нашата дизайнерка сме се разбрали да ми дава нещата в psd, за да са ни все така добри отношенията Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Аз ... таковата ... общо  Rolling Eyes Нали момичето не разбира ... знам ли за кое говори точно, бъркат се нещата  Wink

Права си ... почти. Има хора, които вършат и двете неща, но обикновено едното куца и работата е по-скоро на средно, а не високо ниво.

Dreamweaver не ползвам, имам си причини  Twisted Evil
Виж целия пост
# 13
                   Ми къде да го набърка: добре е да има хабер как стават нещата, за да знае как да прави дизаина читав (да може да се нареже като хората и т.н.т), щото съм виждала много дизайнерски неща, дето нямат приложение. За Dreamweaver-a говоря, не за C и ASP примерно..
Виж целия пост
# 14
Ами точно за рязането ми беше приказката. Много по-добре се работи с дизайнери, които изобщо не се занимават да режат, отколкото с такива, които си мислят, че могат, а после се налага да го сглобявам като jpg и да го режа наново.

Иначе разбира се, че има хора, които вършат и двете неща и когато става дума за обикновена статична страница - никакъв проблем.
А общото между двете е точно колкото общото между този, който измисля и рисува дизайн за тапети и този, който после ги лепи на стената Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия