Бисквитена торта-въпрос до мамите от В.Търново

  • 2 828
  • 14
Здравейте Болярки!
Имах удовоствието да посетя прекрасния ви град и бях очарована !
Искам да ви попитам,някой знае ли как се прави тази бисквитена торта,която сервират в ресторант ЕГО.Ей страхотна беше и ще се радвам да помогне някой с рецепта.Бисквитите не бяха цели ,а натрошени,обаче крема не можах да установя какъв е и това си е.
Помогнете моля Hug
Желая ви много здраве и усмивки  bouquet
Виж целия пост
# 1
е, не е задължително да е в "Его", и на други места има хубави торти тук  Rolling Eyes

аз бисквитената торта я правя стандартна и затова не мога да ти помогна, но може би е ванилов крем, приготвен по домашна рецепта, а не от нишесте! така става по-вкусно! може и някоя есенцийка да има или нещо такова  newsm78 ще гледам да я опитам тези дни, че ме заинтригува  Blush
Виж целия пост
# 2
schneee,сигурно я има и на други места,но там ни водиха.
И в ''Щастливеца'',по-нагоре по улицата.Мноооого приятни ресторанти и със страхотен изглед от терасите.Аз естествено се намествах веднага на най-хубавите места,и се наслаждавах на гледката и на манджите.
Като опиташ тортата ще пишеш ли, да я разкрием Wink
Ще пробвам да направя и още едно нещо-няколко вида сирена на сач.И то много ми хареса.Абе въобще това Велико Търново много хубав град.И магазините по-евтини от София  newsm10
Виж целия пост
# 3
ооооо, Щастливеца е the best! ама и там почнаха нещо да шмекеруват с грамажа и цените като навсякъде  #2gunfire

ама да ти кажа честно на мен малко ми се свиди да давам на заведение 2 лв. за парче бисквитена торта  Money защото вкъщи за толкова пари правя цяла  Mr. Green но ще се прежаля тези дни  hahaha само да сколасам!

нямаш ли поне догадки  newsm78
Виж целия пост
# 4
Дааа PeaceНаистина Щастливеца е страхотен ресторант.Другия път като идем,непременно пак там ще ядем.А за тортата нямам никакви предположения!Разглеждах я,премлясквах,опитвах и освен че са натрошени бисквитите-друго не установих.А крема отгоре-е такова нещо не бях опитвала.На нищо не ми прилича.Странното е ,че глазурата няма никакъв вкус,което се оказа идеално,защото не се бие с вкуса на самата торта.И беше мноого дебела Grinning
Ако бях питала готвача  chef,дали щеше да ми каже newsm78 
Виж целия пост
# 5
Става ми все по интересно ,кажи нещо повече за крема -ванилов ли беше ,с бял шоколад или нещо маслено ?
Виж целия пост
# 6
Крема с който бяха объркани натрошените бисквити беше бял,а глазурата стоеше леко жълта и нямаше абсолютно никакъв вкус.Само се усещаше с езика Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Аз пък съм възхитена от сладките изкушения,които има в "Стратилат"/до Самоводската/Там също има страхотна бисквитена торта и винаги се чудя как ли я правят newsm78
Виж целия пост
# 8
Момичета, потекога ми лигите вече, давайте рецептата....... Crossing Arms
Виж целия пост
# 9
Правих тортата момичета, или по скоро имитация на тортата.
Натроших бисквити закуска в кръгла купа.
Направих си крема-ягодов,защото с него най я обичаме.
Омешах го с бисквитите и оставих да изстине.
Обърнах това нещо в голяма чиния и то си стана торта Grinning
Отгоре намазах с крем на доктор Йоткер-без варене,ванилия.
Поръсих с орехи и стана МУЦКА  Grinning
То си е бисквитена торта ама в по-интересна форма от обичайната.
Много я харесаха децата,а на другия ден беше още по-вкусна,но бяха останали нищожни парченца.
Това е моя опит Hug
Пробвайте ако искате и добър апетит  bouquet
Виж целия пост
# 10
МАМА КРАСИ, а на мен парченце остави ли ми?  Sad
Виж целия пост
# 11
Eйй,tilieva....!Ще направя нова специално за теб Heart Eyes
Виж целия пост
# 12
Eйй,tilieva....!Ще направя нова специално за теб Heart Eyes

Ееее, това си е обещание! Ще чакам! Аз няма да забравя за такова обещание! Мммм!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 13
Ох, и аз съм голям фен на Търново,пица като в Щастливеца другъде не съм яла  Heart Eyes

И аз да питам нещо ,къде се погуби тортата Виена,която имаха в Полтава едно време ,нали се правеха в Интерхотела ,а последните години я нямаше ,а сега гледам и Полтава я няма  CryСпомням си ,че продаваха и на една сладкарница до Пазара ,но не беше същата Виена.
Виж целия пост
# 14
Ох, и аз съм голям фен на Търново,пица като в Щастливеца другъде не съм яла  Heart Eyes

И аз да питам нещо ,къде се погуби тортата Виена,която имаха в Полтава едно време ,нали се правеха в Интерхотела ,а последните години я нямаше ,а сега гледам и Полтава я няма  CryСпомням си ,че продаваха и на една сладкарница до Пазара ,но не беше същата Виена.
Ех,спомени от студентските години!Имаше такава торта"Виена" и беше страхотна.Спомням си,че беше с вишнево сладко вътре.Потекоха ми слюнките!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия