бисквитки/бишкоти без глутен?

  • 776
  • 5
МОля ви да ми посо4ите някои марки безглутенови бисквитки, оказа се, 4е в бебешките магазини не на вси4ки опаковки изри4но е преведен етикета на български и не пише изри4но за съдържанието на глутен...да не говорим 4е две  проава4ки въобще не можаха да кажат какво продават от този артикул!???
Бебока след 10 дни ще направи 6 м, и засега  е хапвал само зелен4укови и плодови пюрета, но ми се иска да го пробвам ве4ер и с бисквитки (евентуално да го държат по-дълго време сит), явно ве4е млякото не му достига---запо4на да ми се буди ве4е втораседмица да яде в 4 сутринта)))вместо да намаляваме яденета, ние се борим с това нощно ядене.


     
Виж целия пост
# 1
Аз започнах с гранулирани първи бисквитки Plasmon. Те се прибавят към млякото, плодовия сок, киселото мляко и чая. Разтварят се добре и бебчо се засища. Те са без глутен, но съдържат обезмаслено мляко на прах.
Виж целия пост
# 2
плазмон ползваме и ние
Виж целия пост
# 3
a tezi bishkotki" Plasmon" ot koi mesets se davat -nie sme na 4 mesetsa i do kolkoto razbrah moje da slagam v mlqkoto?
Виж целия пост
# 4
И ние от време на време хапваме от тези бисквитки.
Виж целия пост
# 5
Гранулираните бишкови на Плазмон са за след 4 месечна възраст, и са предназначени да се слагат в млякото. Обаче имат захар. Друг е въпроса, че даването на различна от мляко/кърма храна преди 6 месеца е хм...друга тема. Безглутенови са оризовките на Иззи/Рацио-имат оризови, царевични, и оризово-царевични, като на Иззи са по-трошливи и по-меки, на Рацио са малко гумени. Има и хрупки "Царевин"-само от царевични трици, по диетичните магазини ги продават, също без глутен. Но даването на такива храни на деца в толкова крехка възраст като 6 месеца(за 4 да не говорим) крие риск от задавяне. А и буденето на децата след 6 месечна възраст едва ли е само от глад, т.е. и филия с пържола да дадете, буденето заради зъби трудно ще избегнете...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия