До дългокърмещите мами

  • 479
  • 8
Въпросите ми са как захранвахте, измествахте ли храненеЗащото сестра ми роди мин. год. и след като измести всички хранения - без вечерното, каза че племенницата започнала да я хапе може би защото й намаляла кърмата и спря да я кърми - на 8 мес.И на нас ни предстои захранване, смятам като направи 6 м. /ако не се наложи по-рано че нещо е отслабнал/ та затова се интересувам. И ощи нещо - една педиатърка ми каза че сега се почва със зеленчукови пюрета, каши, плодови и накрая сокове . В 1 магазин твърдяха че трябва първо плодови Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Аз ще захранвам скоро,но съм решила да не замествам изцяло хранене до годината.Моята кърма не е много и дохранвам,след като захраня вместо добавката от АМ ще давам кашата или пюрето.Иска ми се да я кърмя по-дълго,затова ще направя всичко възможно да поддържам лактацията си с кърмене на всяко хранене.
Захранването може да започне с всякакво пюре,но въвеждането на сладките плодови първо крие риска бебето да свикне със сладкото и после да откаже зеленчука,тогава става доста сложно.Аз съм решила да започна с оризова каша,после зеленчуци,като въведа първо по-солените картофи,моркови и тиквички и чак после тиква,също защото тиквата е сладка.А с плодовете ще се запознаваме на следващия месец!
Виж целия пост
# 2
Засега само си пожелавам да съм дългокърмеща мама, но мога да кажа на базата на изчетеното и плановете си, че DoGma_PrObe ти е отговорила чудесно. Предполагам дългокърмещите мами ще се съгласят.
Успех и нека кърмата бъде с теб Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Аз не съм замествала кърмене до годинката. Ядеше по няколко лъжички всякакъв вид яденета между кърменията. Захраних на 6,5 -7 месеца с картоф, после морков, тиквичка и т.н.,а също и оризова каша. После вкарах плодовите, започнах с ябълка, банан и т.н. След 9-тия месец започнах да давам попарка, след 10-тия супички (без сол и силни подправки), а след 11-тия и жълтък (свекито много искаше да му дава още от 4-тия месец!!!)
След годинката направо го записах на детска кухня и първо предлагам ядене, после кърмя...
Нормално е след като бебето се наяде добре да разреди кърменията, кърмата намалява и следва отбиване...
Аз все още не намалявам кърменията, а Мъри яде ядене 3 пъти по около половин бурканче и разни бисквитки, солетки, миникроасанчета...

Ето как ни протичаше преди годинката един ден(часовете не са точни, а около):
6,30 -кърма на събуждане
9,30- кърма
10,00-няколко лъжички пюре, след 9-ти месец/попара/овесени ядки/каша все с настърган плод вътре
11,30-кърма и заспива
12,30-кърма на събуждане
15,00-кърма
16,00- пак наколко лъжички пюре/каша, след 10-ти месец супичка/ядене/ плод
17,00-кърма на заспиване
18,00-кърма на събуждане
20,00-кърма, нощен сън
23,00-кърма
1,30-кърма
4,00-кърма

Ето как протича един ден след годинката до сега(пак часовете са около):
8,00- кърма на събуждане
10,00-закуска - попара/ каша с плод/ вес.ядки/ филийка ит.н.
11,00-кърма
13,00- кърма на заспиване
15,00-кърма на събуждане
16,00- обяд - супа/ ядене
19,00-кърма
20,00- вечеря - каквото ми хрумне
21-кърма, заспива нощен сън
23,00-кърма
2,00-кърма
4,00-кърма
6,00-кърма

Виж целия пост
# 4
Ние, с 1-годишен стаж, броим ли се за дългокърмещи? Wink
Скъпо загрижено майче,  Hug
аз захраних малката след навършени 6 месеца със сварен на пара картоф, силно разреден с кърма. Кърменето ни изобщо не се промени, просто давах по лъжичка, две да опитва различни пюренца. (предполагам си изчела всичко за захранването - количества, интервал между нови храни, коя храна кога и т.н.). Видях, че си пуснала и друга тема, в която се притесняваш, че бебо е отслабнал след боледуването и се чудиш дали това не е повод да захраниш по -рано. Аз мисля, че периодът на боледуване и възстановяване не е подходящ за захранване, тъй като самото въвеждане на нови храни си е изпитание за организма. Със тези пюренца или каши, било то зеленчукови или плодови, ти няма да обогатиш храната му с повече калории, а с нови вкусове, което е и целта на захранването. Затова, според мен, за по - бързото възстановяване се кърмете усилено.  Grinning
За хапенето аз не мога да разкажа много, защото бебка ме е хапала 2-3 пъти случайно. Но за намаляването на кърмата при заместени хранения - да, със сигурност е следствие.
Така, че ти трябва да решиш какви са точно твоите планове за вашето хранене - някои майки избират след захранването да кърмят само сутрин и вечер, други (като нас)  Laughing продължават с денонощното кърмене... Желая ви успех, питай, ако имаш нужда  Heart Eyes
Виж целия пост
# 5
И аз още не мога да се броя за дългокърмеща, но ще ти кажа как захранвам.
Също като DoGma_PrObe дохранвам с АМ някъде от 4 месец и паралелно с това кърмя на поискване. Захраних на 5 навършени месеца по настояване на педиатърката, защото малкият беше доста под нормите за възрастта си (но не беше боледувал!!!).
Докато бяхме само на мляко, давах АМ 3 пъти на ден. После едното хранене с АМ ("обедното") постепенно го замених с оризова каша, като преди и след храненето също се кърмим по малко. Вече 1-2 пъти съм дала различни зеленчуци и може би постепенно ще заместя още едно от храненията с АМ с друга храна ("вечерното"), като също ще го комбинирам с кърмене.
Ако сте изцяло на кърма, може би е най-добре да предлагаш по малко храна (каквато решиш) и паралелно с това да си кърмиш - така кърмата няма да намалее рязко.
Виж целия пост
# 6
Не съм дългокърмеща, но и аз се интересувам и се надявам да стана такава  Heart Eyes.
Режимът е кърма, когато и колкото иска. 13:00ч. пюре зеленчуково (повече от 100 гр. абсурд да изяде); 16ч. каша. Гледам да го накърмя 1/2 ч. преди другото ядене, за да стимулирам кърмата и да няма дълги паузи. Нощем кърма.
Виж целия пост
# 7
Започнах да предлагам по някоя лъжичка домашно пюре (смачкан картоф, тиквичка, ориз) на 6,5 месеца, но до края на 10-ти месец нямаше интерес (май бях включила и ябълка) - с дни не близваше нищо, после хапваше 1-2 лъжички (максимум 5). Сучеше основно 7-8 пъти в денонощието. Понякога често поцокваше между кърменията, друг път не...
На 11 месеца 2-3 пъти се наложи да я оставя за цял ден. Така че караше само на пюрета (грубо пасирани домашни). След годинката (по нейно желания) заместих някои хранения (следобедно-вечерни), но закуската си е все така само кърма, както и късната закуска, че и обядът понякога  Laughing Има дни, в които държи да суче преди, по време на и след всяко хранене с друга храна. Има дни, в които не се сеща да суче от обяд до полунощ...
Не давам нищо млечно освен кърма и (от около 3 седмици) овче сирене. Вода понякога пие като не видяла, друг път по 20гр дневно, но памперсите винаги са обилно намокрени, даже тежат по цял тон, така че не се притеснявам.
Виж целия пост
# 8
Захраних Мартин с оризова каша на 6,5 месеца. По настояване на възпитателките в яслата започнах да давам зеленчуково пюре (7 м.) и така беше заменено обедното кърмене. За сметка на това пък се увеличи броя на кърменето у дома. На година и нещо беше заменено кърменето след обедния сън (пак в яслата).У дома сме карали с дни само на кърма. Дори и сега суче поне 3-4 пъти на ден наред с малкото бебе. Нощно кърмене не съм отказвала, предпочитам да суче нощем, но да не ми мрънка денем Crossing Arms
Сега с второто бебе поне няма да имам стреса с яслата и ще карам на педаг. захранване Crossing Arms

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия