Забулени яйца със сос от сирене

  • 4 602
  • 19
В тиган с мазнина (олио, зехтин или масло) се слага натрошено сирене "Дунавия", бърка се, прибавя се вода и се бърка, докато стане сос. Чукват се яйцата  и като се забулят, се поръсват с червен пипер. Сол не се слага. Време за приготвяне - 10 мин.
Виж целия пост
# 1
майка ми и баба ми ги правеха много често! вкусни са  Peace

червеният пипер може и да се запържи с олио
Виж целия пост
# 2
И аз го знам от мама, но отдавна не бях го правила. Снощи това приготвих за вечеря, много бяха доволни, е, за месоядите ми мъже бяха като гарнитура към шунка. Laughing
Виж целия пост
# 3
не загаря л исосо, докато се забулват яйцата?  newsm78 и става ли с обикновено сирене?
иначе аз забулените яйца ги сервирам  счеснов сос.за олиото -  загрявам малко олио в МВ и добавям червен пипер. поливама мъничко върху яйцата - по скоро е за красота, отколкото за вкус  Grinning
Виж целия пост
# 4
Не загаря - в него няма брашно, а с обикновено сирене не знам дали ще стане, то не се разтваря така, по-скоро може да стане с крема сирене.
Виж целия пост
# 5
не загаря л исосо, докато се забулват яйцата?  newsm78 и става ли с обикновено сирене?
иначе аз забулените яйца ги сервирам  счеснов сос.за олиото -  загрявам малко олио в МВ и добавям червен пипер. поливама мъничко върху яйцата - по скоро е за красота, отколкото за вкус  Grinning

Става и с обикновено сирене, но сосчето не е гладко, а зърнесто, на бучици,но пак е вкусно.

Виж целия пост
# 6
Ето ги моите супер мързеливи яйца.
И пак.

Обърках мястото на постинга  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Днес по план -скица ще ядем яйца.Ще пробвам тази рецепта.
Виж целия пост
# 8
Колко е количеството на дунавията и яйцата?
Виж целия пост
# 9
Ще ги пробвам и така, аз ги слагам върху настъргано сирене, но предполагам и така няма да е лошо  Rolling Eyes  забулени яйца

Виж целия пост
# 10
Да се отчета сега.
Снощи ги направих и много ги харесахме.
Уж традиционно ястие,но не съвсем.Уж яйца ,ама вкусът различен.И сосчето става вкусно.А бе,  с две думи,който не ги е пробвал, няма какво да чака.
Виж целия пост
# 11
Направих ги със сос от краве масло + бяло саламурено сирене + топено пушено. Пасирах с пасатора, получи се много вкусно гладко сосче.
Виж целия пост
# 12
Лесно и вкусно  smile3501
Виж целия пост
# 13
Аз лично предпочитам да сложа повече сиренце и водичка, защото сосчето много ми харесва.
Виж целия пост
# 14
Ще се пробва.А забулените яйца,които аз правя са следните: в тиган сипвам олио,слагам брашно да се поизпече и след това наливам хладка вода до получаване на нужната от мен гъстота(леко гъста каша),добавям червен пипер.После чуквам яйцата,леко посолявам и оставям да се забулят в кашичката.Малко преди да дръпна от котлона натрошавам сирене,леко да се поразтопи вътре.Много е вкусно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия