Плодове за закуска?

  • 1 152
  • 14
Давате ли плодове за закуска и с какво ги комбинирате?
Дъщеря ми е на 10 месеца и ходи на ясли. Единственото време, в което мога да давам плодове е сутрин и преди вечеря. Но се притеснявам за стомахчето и дали няма да огладнее далеч преди обяда в ОДЗто.
Благодаря ви за отзивите и предложенията  Peace
Виж целия пост
# 1
Не се е случвало досега да дам плод за закуска.
И ми се струва, че до обяда в яслата определено ще огладнее.  Rolling Eyes
Понеже и при вземането от яслата вероятно също е гладна (аз Иво все го взимам гладен от градината и винаги нося нещо за ядене), можеш да й даваш плод веднага след яслата.
Виж целия пост
# 2
До момента така правя  Peace но ми се струва недостатъчно да яде плод само веднъж дневно  newsm78
Виж целия пост
# 3
Какво да кажем ние, дето децата ни ядат плод веднъж седмично.  Crazy
Виж целия пост
# 4
А-а-а, това не го вярвам  Mr. Green
Пък знам ли на вашата възраст как ще е при нас  newsm78
Виж целия пост
# 5
Е, малко попреувеличих.
Всъщност, плод яде по-скоро веднъж на 2 седмици.  Laughing

Но той от малък не си пада по плодове.  Confused  Също като мен.
Виж целия пост
# 6
На мен сутрин ми става лошо ако изям плод на гладно.
Не можеш ли да носиш някакъв плод и като вземеш детето, по пътя да даваш плодчето?

Аз давам пасирани банан, нектарина и череши за следобедна закуска - 1 - 2 пъти седмично. Нещо като плодово - зеленчуков ден.
Виж целия пост
# 7
Не знам защо съм си втълпила, че трябва да яде плодове поне 2 пъти на ден  newsm78 Сигурно съм се поддала на някоя тема във форума  Laughing Честно казано успокояващо ми звучи, че не всички дават плодове ежедневно на децата си  Hug
Виж целия пост
# 8
Понякога му правя за закуска бисквити с АМ и настърган плод ,но по принцип плодове давам около 2 часа след закуската  Peace
Виж целия пост
# 9
 От няколко дни синът ми за първа закуска иска само полодове.Грозде и диня са му любимите.След около час си изяжда "истинската " закуска.Няма му нищо на корема.Плодовете са най-полезни на гладно!
Виж целия пост
# 10
давала сам веднъж плодове, на гладно, за сутрешна закуска.подействаха прочистващо на стомахчето на бебка.но предполагам,че при всяко дете е различно!
Виж целия пост
# 11
Здравейте, ние сутрин рано около 6,30-7,00ч. сме на АМ, но за закуска аз й правя настъргани плодове, които сгъстявам с каша.Ползвам тези на Милупа-оризовата и 7 зърнената, защото се разтварят дори в студена вода и не ми стават на топчета.Та така направо в плодовото пюре слагам каша на око, колкото искам да е гъсто, няколко капки зехтин и бебка издържа около 4 часа с тази закуска.
Виж целия пост
# 12
Ако даваш вече кисело мляко, можеш да й приготвяш:
1. каша от кисело мляко, натрошени бисквити и настърган плод
2. кисело мляко(АМ), корнфлейкс(има един който е 100% царевица, без никакви др. добавки в него) и плод
3.  само настърган плод с бисквити
4. Грис с АМ и плод
5. зърнена каша с настърган плод

Виж целия пост
# 13
Благодаря, момичета. Досега съм давала киселото мляко с бисквити и плодове, както и каша с плодове само за следобедна закуска... но сега ще пробвам и сутрин  Peace Hug
Виж целия пост
# 14
Струва ми се неподходящо особено на тази възраст.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия