Прозрачна кърма!!??

  • 2 776
  • 9
От няколко дни малкият въобще не иска да суче. Започнах да се цедя и всеки път кърмата е малко и от горе на всичко като че ли съм изплакнала шишето-ужасно рядка е  Sad Събира един милиметър каймак от горе и това е  Sad Започнах да дохранвам..много ми е мъчно Sad ям овесени ядки, пияь чай с мед и какво ли още не-храня се нормално, но уви май бяхме до тук...Дали има начин с някакви медикаменти/освен диетата и чайовете/с които да подобря качеството и количеството на кърмата си Confused
Виж целия пост
# 1
Аз също забелязах промяна в кърмата ми, някоде окло 2-3 месец. И на мен ми се стори прозрачна, но не се притесних и продължих да кърмя. Нали кърмата променя състава си в зависимост от възрастта на бебето! Не се отчайвай! ако можеш спри да дохранчаш, че така съвсем ще се отакже да суче! ако кърмиш на поискване не става ли?
Виж целия пост
# 2
Не се притеснявай. Кърми си детенцето на поискване и спри с добавката. Ако наддава добре, всичко е наред!

Ако искаш пий лактогонен чай например или яж жито. На мен ми помагаха.
Виж целия пост
# 3
Нали си прочела статиите в Библиотеката за увеличаване на кърмата? За количеството: кърмене на поискване, включително и нощем! Не давай на бебето вода и чай.
С какво дохранваш, с адаптирано мляко или с изцедена кърма?
Упорствай и слагай бебето първо да суче, после - шишето. А най-добре е да го храниш с лъжичка, играчка е, но така рискът да предпочете изцяло биберона пред гърдата е минимален.
Да не би да прави кърмаческа стачка? Има пак в Библиотеката материали по този въпрос.

За качеството - няма какво да му подобряваш, кърмата ти съдържа всичко, от което бебо има нужда.

Не се предавай лесно.  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Ами не знам дали много ще съм ти от полза,но ето какво мога да ти кажа - кърмата е малко и водниста,защото най-вероятно успяваш да изцедиш само предното мляко - аз също с помпа никога не успявам да изцедя повече от 30-40мл (най-много!) и е такова воднисто изглеждащо.Но когато беба суче и се дръпне накрая,млякото е бяло,плътно и гъсто - за мен изводът е,че просто с помпите гърдата не се стимулира и не пуска задното мляко,а се отделя само готовото предно-И понеже задното се задържа в гърдата,ако само се цедиш и даваш така,много бързо ще намалее и ще спре съвсем.
Защо не погледнеш темите за кърмаческата стачка в библиотеката - не си казала как се държи бебчо като не иска да суче,но предполагам,че за стачка става въпрос - тя е абсолютно преодолима и не е причина за спиране на кърменето,трябва просто търпение,упоритост и малко хитрости от твоя страна,за да го върнеш на гърдата.
Така че най-сигурният начин да си върнеш количеството е да върнеш бебе на гърдата,затова опитай съветите от темите за стачката.А за качеството не се притеснявай,както много пъти е казвано тук и навсякъде,където се говори за кърмене - РЯДКА И НЕКАЧЕСТВЕНА КЪРМА НЯМА!
Виж целия пост
# 5
Това, което е казала Хедра е абсолютно вярно.И аз така се цедих "до дупка", че имах запушен канал.В един момент млякото просто спираше да тече, все едно е свършило, но след упорство с топли компреси пак тръгваше, точно мазно, бяло, гъсто мляко.Най-вероятно и ти изцеждаш само предното и понеже гърдата ти омеква, си мислиш, че всичко си изцедила.

Папкай ядки/без фъстък/, пий течености, кърми нощем поне 1-2 пъти и денем на поискване - няма начин да няма начин Wink
Виж целия пост
# 6
Аз вече понатрупах опит с изцеждането, та да разкажа: в началото действително изтича по-рядко мляко, гъстото идва малко по-насетне (както са писали момичетата). В процеса на изцеждане може и да не видиш разлика в гъстотата, защото то се смесва. Като престои малко, отгоре се отделя каймака, който си забелязала, а отдолу остава съвсем бистро. Ако позатоплиш леко това изцедено мляко (до телесна Т), ще видиш как двете съставки се смесват и се получава по-наситена и плътна консистенция.

Не се изцеждай - никога няма да изкараш толкова, колкото бебо. давай му по-често да суче - ти поне си с него по цял ден Grinning
Виж целия пост
# 7
И при мен беше така по същото време - и аз мислех да давам адаптирано мляко, но след съветите тук във форума (за което много благодаря на добрите мами), не дадох, а го държах зверчето през час на цицата....това продължи три дни.През нощта ядеше на два, два и половина - три часа.....и след това всичко се нормализира.

Не се отчайвай - и според мен не давай адаптирано мляко
Успех
Виж целия пост
# 8
моето мнение е също да го кърмиш по начесто и по продължително ако упорства-в никакъв случай не давай изкуствено-така му е по лесно и ще свикне бързо-бъди по настоятелна .но без да се тревожиш-успех!
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви момичета! Значи бебо по-принцип не е много по сукането, но аз досега упорствах-кърмех на поискване, вкл. и през ноща по два пъти...сучеше по 40 минути и си наддаваше добре!!! Имахме и колики,нервен беше докато цока, пищеше от време на време, но удържах фронта и това с лъжичката го пробвах Rolling Eyes Проблема може би дойде от там, че го оставях два-три пъти седмично при майка ми и тя го дохранваше..естествено с шише и той май свикна, защото се усмихва и е ангелче като му дам от шише, а като му подам гърдата се дърпа и нервничи Crazy Преди време пак се бях отчаяла, че ще се отбие, но задържахме фронта, но това сега с прозрачната кърма направо ме уби ooooh! никога не ми се беше случвало-дано да е така както казвате и просто да се променя с месеците... Rolling Eyes Ще продължаваме да се борим...Благодаря ви още веднъж Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия