Спешен въпрос за мотивационно писмо!!!

  • 5 429
  • 24
Моля, хора, помагайте  Praynig
Пиша мотивационно писмо, но в обявата не е написано до кого трябва да е адресирано.   newsm78 Как да постъпя? На английски е и изобщо не ми идва на акъла как да го адресирам. Няма как да е Dear........  newsm78
Трябва да го пусна сега, а седя и се пуля пред монитора и  Tired Иначе основната част съм я написала, но началото и края ми убягват. Моля, помогнете   Praynig    bouquet 
Виж целия пост
# 1
Не трябва ли да започва по стандартния начин - Dear Sir/Madam, I am writing with reference...
За финала нещо от сорта:
I would be very glad if you take into consideration my job application. I will be pleased to meet with you and discuss my plans for proffesional development.

Faithfully Yours,
Name
Виж целия пост
# 2
Обади се във фирмата и вземи инфо.
Виж целия пост
# 3
Не трябва ли да започва по стандартния начин - Dear Sir/Madam, I am writing...

Не знам... редно ли е  newsm78

Liska, няма как да звънна. Мина 19 часа, съмнява ме да има някой там освен охрана  Thinking
Виж целия пост
# 4
Сериозните фирми работят и след 19 ч.
Опитай. Няма кво да те съмнява.
Искаш ли работата, или не я искаш?
Понякога охраната знае повече от всички заедно.
Не се моткай.
Виж целия пост
# 5
Защо да не е редно? Формалните писма в английския започват стандартно по този начин.
Виж целия пост
# 6
Liska, казвала ли съм ти, че те харесвам?

Deb, с Dear Sir/Madam става, успех  Wink
Виж целия пост
# 7
ОК, така ще пиша...

Liska, работата много я искам. Крайният срок е бил вчера. Днес разбрах, че е имало обявена свободна позиция. Ако звънна може и нищо да не ми кажат. Ще пратя cv-то и писмото пък каквото сабя покаже. Стискайте палци.

Благодаря ви за светкавичната реакция   Hug

А добре ли е да завърши със Sincerely... Или нищо да не пиша. Просто:

Thank you for your time. I would be pleased if my candidature is of interest for you. 

Името-ми


 newsm78
Виж целия пост
# 8
със sincerely Sunglasses
Виж целия пост
# 9
Успех!
Виж целия пост
# 10
малко настрани от питането на авторката, но някой може ли да ми обясни защо напоследък повечето обяви за работа изискват и мотивационно писмо? това ми се вижда доста странно когато става въпрос за изцяло технически специалности. знам, че има много спорове по темата, но досега не съм получавала смислен отговор.
Виж целия пост
# 11
И аз съм се чудила защо искат мотивационно писмо, струва ми се много глупаво.
В много редки случаи от такова писмо има някакъв смисъл. В повечето е ясно защо човек кандидатства за работата и освен да получат едни и същи общи приказки от всички кандидати, друго едва ли става.
Много ми е тъпо, че тази мода се довлече и тук, без работодателите да разбират за какво им е на тях това.

Deb, успях с работата!
Виж целия пост
# 12
Сериозните фирми работят и след 19 ч.


Нищо лично към авторката на цитата - просто ми направи впечатление.

Такава фирма - мерси, ама хич и не ми трябва.
Най-вероятно това означава, че и мен биха ме карали (и по-лошо - биха очаквали) да оставам до толкова късно.
И сигурно стоенето до късно е практика. Чудно, дали го заплащат?
А от сериозност хората работят ли и в почивните дви?
Виж целия пост
# 13
dear sirs/madams става, въпреки че не е нещо впечатляващо. аз лично бих сложила името на ейч ара, ако има такъв
за мотивационното писмо и св-то
и за мен нямаше дълго време смисъл, но всъщност има идея
св-то си ти като работни места до момента
мотивационното писмо трябва да покаже мотивацията ти защо кандидатстваш точно в тази фирма, на тази позиция точно сега и какви качества можеш да им предложиш, които не е задължително да стават ясни от сивито.
Виж целия пост
# 14
Как да напишете мотивационно писмо
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия