През СЕПТЕМВРИ всичко ще е ясно, дотогава бебо ще стои на тясно!

  • 13 797
  • 296
# 60
ЧЕСТИТО МОМЧЕНЦЕ НА ТИК ТАК! МНОГО ДА ГУКА, ДА СЕ СМЕЕ И ДА РАДВА СЕМЕЙСТВОТО!

Попаднах на един американски сайт за бременни - www.pregnancyweekly.com Има интересни неща, особено в рубриката "From A to Z". Но е на английски. Само това би била евентуалната пречка да му се насладите.

Тук всички масово започнаха да се сдобиват с отроци. Искам и аз вечеееее... Чувствам се тромава като слоница, а коремът ми имам чувството, че някой ден по време на разходка просто ще се изсипе между краката ми ...
Виж целия пост
# 61
Хекси, стискам палци да си гушнеш мъника и да си го нахраниш, че и то да усети прегръдката на мама милото, мисля че това много ще ми помогне.  Hug 
Бебчо изглежда тотално спокоен в кувьоза и си дремва през повечето време. Дадоха ми да го нахраня с биберона както си беше вътре, ама той спеше и не му се събуждаше много-много за ядене. Появи се някакъв сукателен рефлекс и изпи едва-едва млякото (като после върна 1/3), ама така и не се събуди. Та по повод връщането си омаза чаршафчетата и трябваше да му ги сменят - затова и уцелих бонус да ми позволят да го гушна за малко, докато му слагат чистите.  Wink
Но моят Алекс явно е тотален непукист (като прилича външно на мен, за това явно се е метнал на баща си) и не ми обърна грам внимание. Не изглеждаше като да му се е отразило цялото изживяване по някакъв начин. Дремуцаше си там най-невъзмутимо, докато майка му направо се разтапяше над него и само дето не зароних крокодилски сълзи от умиление (пред лекарите и сестрите), че най-сетне си го държа. Та такива истории при нас.  Wink Хем имам бебе, хем все едно, че нямам, защото не е при мен и не мога да го гушкам. Но само си повтарям, че така е най-добре за него и гледам да не се поддавам и да се лигавя - скоро ще мине!  Naughty

А ние още не сме измислили име на бебата, направо излагация, ама вече се побърках, нещо все не можем да постигнем консенсус с мъжо,
Разбирайте се, докато е време, че при нас стана малко гаф. Уж се бяхме разбрали за едно и като ме питаха, аз го записах. И после мъжа ми като реши, че не било то точно така, гледай как тичахме рано сутринта на другия ден към родилното с надеждата още да не са подали документите. Промяната беше минимална и не толкова съществена, така че аз директно се съгласих (иначе щеше да има драма). Ама мъжът ми иначе цял живот щеше да ми натяква как съм си кръстила детето на своя глава и съм го пренебрегнала.

Леле Ваня не ме плаши бе душко-преди две седмици на моя назадничав тип главата беше 10,4
пък сега сигурно още повече-а във Вита не са им лоши апаратите .
Не се стряскай, ама и моите лекари казаха, че до 10 см е ОК за нормално. Ако е повече, вече е по-сложно. Но пак си е до човек и структура - може пък ти да си с достатъчно широк ханш и да няма никакви проблеми.  Peace

Анири, днес бях на преглед при д-р Лазарова в Токуда. Тя ли ти беше втория резервен вариант след Диков? Ако да, ще ти пиша впечатленията си от нея на лично.

tedi_i, на твое място не знам какво щях да направя - направо да ги гръмнеш всичките на място!!!  #2gunfire УЖАСНО СЪМ ВЪЗМУТЕНА!!!  smile3515 Как не ги е срам поне малко тези хора?!  smile3511 Поне обясни ли им, че обричат на недоимък и нерви една бременна жена - точно човек, който най-много има нужда от пари в този момент?
Тази история идва да покаже за пореден път, че човек не може да разчита на никой за нищо - явно трябва всеки да си гони и служителите в местоработата за документите! Уфф, в такива моменти много се дразня, че живеем в България. Ама честно! Sick
Аз по този повод нашето ТРЗ към 20-ти август ги бях скастрила защо още не са ми подали болничния от 1-16 август, ама се оказа, че не съм била права де. И хората се заклеха, че в края на всеки месец обработват всички болнични и до 5-то число на следващия ги подават. А дано да е така и по някое време през октомври белким ми преведат някакви пари от НОИ.
Та трябва да си ги следим сами стриктно тези неща явно.

Честито бебче на Тик-так! Да й е живичко и много здравичко и само да я радва!   bouquet
Виж целия пост
# 62
Честито на тик-так.Да я слуша малкия бебок много!!!!!!

Аз днес се попреуморих малко...не знам къде мик е ъкъла ама на моменти забравям че съм в 9тия и само мъкна чанти насам натам.Кога ли бебо ще ме изненада с тая моята безразсъдност.Ама сигурно съм почнала и аз да гнездя...само купувам и купувам(не само бебешки неща) и мъкна в гнездото(като лястовичките

А с тези показатели и видеозони ми писна вече да ги гледам...гледали са ме на 5 видеозона и на всичките различни категории пише,да не говорим как понякога в 1 седмица съм гледана,а показват различна г.с.....
Виж целия пост
# 63
Хекси,ммнмого хубаво,че си гушнала бебто най-сетне!!!!!Дано скоро да го изпишат Praynig

Купих си стериализатор на Чико...казваш,че става в 20л нали??А Пробвала ли си дали влиза друго шише???Или помпа на Авент примерно?
Виж целия пост
# 64
Анири, днес бях на преглед при д-р Лазарова в Токуда. Тя ли ти беше втория резервен вариант след Диков? Ако да, ще ти пиша впечатленията си от нея на лично.

Ами, ако не е д-р Димитров, ще е д-р Диков, а ако не е и той, ще е някой, чието име ще разбера в последния момент - такава е финалната ситуация. И аз не знам кой ще е, но ще съм ти много благодарна за едно ЛС Hug - колкото повече инфо имам за всеки лекар от Токуда, толкова по-добре. Simple Smile
Много се радвам, че си имала възможността да гушнеш Алекс, а и че той изглежда видимо спокоен - сигурна съм, че този факт ти действа поне малко позитивно! Grinning

Забравих да благодаря на katrin7 за координатите на магазина на пл. Македония Hug - купих си две нощници за кърмачки, а се оказа, че имат и много изгодни сутиени за кърмачки - български, по 11-12лв (не помня точната цена - 11 и нещо беше); нямаше моя номер, но идните дни ще им докарат и ще пратя мъжа ми да ми вземе. Laughing
Виж целия пост
# 65
ЧЕСТИТ СИН НА ТИК-ТИК! ДА ИМ Е ЖИВ И ЗДРАВ И САМО РАДОСТ ДА НОСИ НА МАМА И ТАТКО!  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 66
Бери браво радвам се эа теб че се отърва от теэи несъобраэителни гости. Предлагам ти да се насладиж на оставашото време докато бебчето ти се появи и да си починеш добре smile3501  love001
Хекси мила вярваи ми добре че не трябва да чакам на теэи пари, че иначе сигорно до сега да бях умряла от глад и бебо трябваше да ходи гол и бос, да спи на эемята и така нататък. Но съм каэала че ако не ми превидат пари до 17 септември ще отида при счетоводителката и направо #2gunfire #2gunfire #2gunfire Радвам се че поне си могла эа малко да подържиш Алекс и да го почувстваш стискам палци по скоро да се справи малкия бебок и да си го прибереж newsm10  love001
Виж целия пост
# 67
Анири, Катрин7, извинявайте момичета, но аз нали съм си блейка... Бихте ли повторили за този магазин на площад Македония, че се заинтересувах!
Благодаря предварително  Hug
Виж целия пост
# 68
Привет мами!
Имаме си ново мъниче:) Честито на мама тик-так, бързо възстановяване ти желая и много послушен син, който да те дари с много усмивки!

Мишоче тези болки са нормални, аз ги имам от  повече от месец.

Днес бях на консултация и лекарката като ме видя вика, ама ти вече си готова за раждане, защото корема ми се е смъкнал тези дни и то доста. Ама как така готова, чак утре влизам в 9 месец. направо се ошашках. Доста я чаках, но за първи път ми обърна чак толкова много внимание:0 е и аз си исках и питах де, ама.. Написа ми всички документи, гледахме бебо, вече е 3420г а съм още в 35-36 седмица. Каза че ако изкарам до термин ще е над 4500г. Но аз нямало да устискам до тогава. Записа ми час за следваща консултация за след 2 седмици, ако съм устискала до тогава...но тя не вярвала.
какво ни става на нас септемврийките за накрая, бързаме повече от вас, които сте за началото:)
И тъй като не е сигурна за секцио или нормално, ми препоръча консултация с шефа на родилното в болницата където ще раждам. Та това при мен, отчетох се. Сега отивам да ви изчета.
Mutra на теб стискаме палци бързо и безболезнен да си гушнеш мъничето скоро:)
Виж целия пост
# 69
Хекси, супер че си гушнала бебко най-после!  Peace
За храненето с шишето в кувьоза - добре е да му се повдига главичката, когато му се дава биберон или въобще да се държи малко по-изправен - те свестните неонатолози ги повдигат бебетата, ама акушерките общо взето доколкото знам ги мързи. То това се отнася за всички бебета хранени с шише - трябва да се гушкат и да не са в абсолютно хоризонтално положение, май Инна беше писала как винаги си е гушкала нейния Стоил, когато го храни. Мноо се възмущавам аз на тези здравни работници, че и майки, които само мушкат шишето и изливат в дупката за по-лесно.
Ти не си мисли, че с този темерутлък ще си остане, просто е слабичък още и затова е успан, но не значи че му е това характерът. Пожелавам ти много скоро да е силен, за да може да си заяви на висок глас нуждите. И ти да си до него, за да му даваш това, което му е потребно. Страшна сила за живот има в тез бебоци.
Кога ще ходиш да го видиш пак?  Hug
Виж целия пост
# 70
Магазина е на площад Македония точно, ако идваш от бул Хр. Ботев по ул. Алабин от дясната страна. Всъщност са 2 магазина един до сруг. Единия е по едни стълбички, на витрините има шарени пижамки , даже и бебешки дрешки на Сали.
Ама и аз го обясних, надявам се разбра:)
Виж целия пост
# 71
Предполагам, 4е е диамеръра на главата...защото 9.2 см е златната среда за 36та седмица (Браво на господина! бебе по у4ебник! Пу, пу, пу!)... Не знам нещо друго да е около 9 см в 36 седмица при УЗ първо ниво, а се съмнявам, 4е някой би ти направил 2ро ниво просто ей така...
Колко е ФЛ-то?

ми УЗ-то си беше обикновено  Mr. Green БПД - 96 мм, ТВД - 92 мм, FL - 65 това пише на листа, не на снимки

Хммммм... newsm78...аз си мислех, 4е е ТВД е българския вариант на BPD, но явно не е така...може би е АПД (антериор-постериор диаметър). Бебешката глава не е идеален кръг затова понякога мерят 2 диаметъра и смятат обиколката на главата по формулата
(APD + BPD)/2 X 3.14 = Head Circumference...

Има ли нещо за АС или НС на листа?

Виж целия пост
# 72
Благодаря! Утре ще се разходя натам и... май ми хрумва къде може да бъде това... предполагам, че ще го намеря!
Виж целия пост
# 73
Купих си стериализатор на Чико...казваш,че става в 20л нали??А Пробвала ли си дали влиза друго шише???Или помпа на Авент примерно?
В момента го ползвам само за помпата на Авент и влиза идеално. И всичките ми шишета са на Авент и няма проблеми.  Peace

Написа ми всички документи, гледахме бебо, вече е 3420г а съм още в 35-36 седмица. Каза че ако изкарам до термин ще е над 4500г.
Абе той и моят нали уж беше над 3 кила, а накрая се роди 2,500. Не им се връзвай чак толкова, мила. А и големичък да е, още по-добре - голямо бебе се гледа по-лесно.  Peace
Виж целия пост
# 74
Хекси, подкрепям мнението на Басилиск, че когато се храни бебето с биберон , то трябва да не е в абсолютно легнало положение. Лично аз винаги съм гушкала Валя, когато съм й давала да пие от шишето. Неприятно ми е , когато някои майки (без да ги съдя) бутнат шишето на детето и го оставят така в леглото. Още в болницата ни обясняваха, че това е абсолютно погрешно и много опасно за детето. По този начин , освен че свиква да заспива с шишето, може да се стигне и до фатален край.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия