Сирене и кисело мляко за кърмено бебе

  • 565
  • 4
Значи 9-месечният ни домашен любимец обожава всякакво сирене - бяло нашенско, бри, рикота, романо...абе всичко. И с кисело мляко така, яде го с бясно настървение, колкото му даваш. Бил е само на кърма до навършване на 5-тия си месец. От тогава допълва с всякакви зеленчукови и плодови домашно приготвени пюрета + кафяв ориз, овес и ечемик. Още не е почнал месата. Хапва всичко - зеленчуци, плодове, пшеничен зародиш. Обожава банан с авокадо, но има ли сирене - не се спира. Винаги сме му давали толкова колкото поиска да яде, не повече. Теглото и ръстта му са си нормални - и двете са в 90-те процента.

Та се чудя можем ли да му направим нещо лошо, ако му даваме сирене и кисело мляко непрекъснато. Колко млечни продукти е добре да похапват беб4овците? Или те си знаят?

 
Виж целия пост
# 1
Аз мисля, че няма проблем. Аз давам веднъж на ден сирене/примерно с попарата на закуска/. На следващия ден пък давам кисело мляко. /с бисквити на следобедната закуска/. Мисля, че на децата им трябва много калции, пък това е най естествения начин да го получат. /по-добре е отколкото да им го даваш допълнително като хапчета например./
Виж целия пост
# 2
И ние сме така - лудваме за сиренце Simple Smile) Аз и давам понякога на съвсем малки хапчици (почти трошички) обезсолено сиренце ..така от ръката ми.
Единствено след това предлагам повече водичка, не мисля, че има проблем с млечните продукти. И аз смятам, че това е най-добрият начин да си набави калций.
Виж целия пост
# 3
В млечните продукти има калций, който е нужен на бебчовците за здрави кости и за да растат /уу, тука баш кат реклама на детски мюсли стана/, така че не виждам проблем. По принцип май е хубаво всеки ден да си хапват от тази "екстра". Пеш е на почти 9 месеца и още не яде нито попара, нито кисело мляко, аз пък съм се зачудила дали не му вредя по този начин  newsm78
Виж целия пост
# 4
Ние сме на 6месеца и да ви питам:нашата лекарка ме назорва със захранването,въпреки че я кърмя още.Та нали кърмените бебета се захранват по късно и именно това е идеята на кърмата. #2gunfireВече яде плод,зел пюре и каша-а сега ме кара да и давам вече месо newsm78Не е ли ранко.Знам че попарката е добре да се дава след 7-8 месец,а тя ми казва че като направим 6 месеца и да я започвам.Аз мисля че си връзва гащите за всеки случаи-сега  и ни предстоят изследвания(може да се притеснява за хемоглобина ако не приема желязо).
   Та да ми кажете след кой месец всъщност може да се дава сирене и кисело мляко-без да са вредни.Склонна съм да послушам вас,защото педито ми се струва че доста пришпорва захранването.
                  Ще съм ви благодарна ако ми отговорите.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия